Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hubal

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes A 1998 1,7CDI Mercedes W210 2,2 CDI, Peugeot 206CC 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 11:17
Temat postu:

Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


Witam. mam A klase a właściwie ma ją moja żona, i mam problem z nim podczas ostrej, no powiedzmy szybkiej jazdy auto po prostu gaśnie, jest to niebezpieczne bo dzieje się to najczęściej podczas wyprzedzania, jak zgaśnie to widzę, że w wężyku ze zbiornika idzie powietrze ale mimo tego silnik od razu odpala i jak by nigdy nic do następnego razu idzie normalnie, dodam że wszelkie pompy są po regeneracji, Co to może być dodam że auto to A 1,7CDI 1998r elegance. pół automat. dodam też że jak mam 3/4 paliwa auto ciężko pali i częściej gaśnie. Gdy zgaśnie świeci kontrolka EPC, po odpaleniu gaśnie.
Powrót do góry
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 13:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


Wymień wszystkie oringi - zielone - na złączka paliwa - przy filtrze pierwszy przy pompie niskiego ciśnienia i przy pompie wysokiego ciśnienia - jak nadal bedzie powietrze to wymień oringi na regulatorze cisnienia na listwie oraz możesz zdjąć kolektor dolotowy w wymienić malutkie oringi na przelewach wtrysków

W zasadzie wystarczy wymienić oringi na pompach i filtrze - gaśnie bo pewnie wskazuje za niskie ciśnienie w zasobniku ciśnienia- ORINGI DO KUPIENIA W SERWISIE po około 4 PLN za sztukę - zielone silikonowe - i tylko takie oryginalne się nadają
Możliwe że któryś z oringów został ścięty w trakcie montażu po regeneracji pomp i przepuszcza - lub użyte były stare albo rozszczelnił się przewód powrotny
Z doświadczenia wiem że niektóre filtry paliwa - maja inną tolerancję otworu montażowego - kiedyś kupiłem nowy filtrona zamiast knehta i nie mogłem nałożyć złączki ciągle ścinało uszczelkę bo otwór był mniejszy
_________________
Leszek
Powrót do góry
hubal

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes A 1998 1,7CDI Mercedes W210 2,2 CDI, Peugeot 206CC 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 15:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


przy pompach i filtrze są wymienione, dalej gaśnie
Powrót do góry
pedrovegas

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): leżajsk
Posiadane auto: MERCEDES A 168 170 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 20:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


Miałem to samo przy moim , oringi swoją sprawą, w baku jest koszyczek z bardzo cienkimi kratkami , przez które sączy paliwo pompa przy silniku. Ten koszyczek jest bardzo prawdobodobnym ze jest troche zapchany syfem, jak było w mojej a klasiem przez co, zapowietrzał się na pompie wstępnej. Zalecam odkręcenie zbiornika paliwa i oczyszczenie smoka zasysającego. Przerabiałem ten temat dwa razy w ciągu roku. Oringi zaleca się również wymiane, jednak tylko w mercedesie lub allegro. są zielone i szczególnych wymiarów. Nie kupi pan w motoryzacyjnym.
Co do kotrolki EPC, też przerabiałem ten temat, ponieważ kupiłem swoją z tą wadą. Objawiało się gaśnięciem pojazdu po około 20 minutach jazdy, nastepnie musiałem odczekać ok. 15 minut żeby dalej jechać. Wadą okazały siędwa czujniki na końcach listwy wysokiego ciśnienia. Za liste wraz z czujnikami zapłaciłem 150 zl. EPC to na 90 procent problem z czujnikami na listwie!
Powrót do góry
hubal

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes A 1998 1,7CDI Mercedes W210 2,2 CDI, Peugeot 206CC 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 11:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


Masz racje bo wymieniłem cały kosz w zbiorniku i na razie nie gaśnie, ale z jednego problemu zrobił się drugi bo mi chyba turbina padła, brak mocy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 11:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System