Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hubal

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes A 1998 1,7CDI Mercedes W210 2,2 CDI, Peugeot 206CC 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 11:17
Temat postu:

Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


Witam. mam A klase a właściwie ma ją moja żona, i mam problem z nim podczas ostrej, no powiedzmy szybkiej jazdy auto po prostu gaśnie, jest to niebezpieczne bo dzieje się to najczęściej podczas wyprzedzania, jak zgaśnie to widzę, że w wężyku ze zbiornika idzie powietrze ale mimo tego silnik od razu odpala i jak by nigdy nic do następnego razu idzie normalnie, dodam że wszelkie pompy są po regeneracji, Co to może być dodam że auto to A 1,7CDI 1998r elegance. pół automat. dodam też że jak mam 3/4 paliwa auto ciężko pali i częściej gaśnie. Gdy zgaśnie świeci kontrolka EPC, po odpaleniu gaśnie.
Powrót do góry
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 13:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


Wymień wszystkie oringi - zielone - na złączka paliwa - przy filtrze pierwszy przy pompie niskiego ciśnienia i przy pompie wysokiego ciśnienia - jak nadal bedzie powietrze to wymień oringi na regulatorze cisnienia na listwie oraz możesz zdjąć kolektor dolotowy w wymienić malutkie oringi na przelewach wtrysków

W zasadzie wystarczy wymienić oringi na pompach i filtrze - gaśnie bo pewnie wskazuje za niskie ciśnienie w zasobniku ciśnienia- ORINGI DO KUPIENIA W SERWISIE po około 4 PLN za sztukę - zielone silikonowe - i tylko takie oryginalne się nadają
Możliwe że któryś z oringów został ścięty w trakcie montażu po regeneracji pomp i przepuszcza - lub użyte były stare albo rozszczelnił się przewód powrotny
Z doświadczenia wiem że niektóre filtry paliwa - maja inną tolerancję otworu montażowego - kiedyś kupiłem nowy filtrona zamiast knehta i nie mogłem nałożyć złączki ciągle ścinało uszczelkę bo otwór był mniejszy
_________________
Leszek
Powrót do góry
hubal

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes A 1998 1,7CDI Mercedes W210 2,2 CDI, Peugeot 206CC 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 15:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


przy pompach i filtrze są wymienione, dalej gaśnie
Powrót do góry
pedrovegas

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): leżajsk
Posiadane auto: MERCEDES A 168 170 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 02 Wrz 2016, 20:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


Miałem to samo przy moim , oringi swoją sprawą, w baku jest koszyczek z bardzo cienkimi kratkami , przez które sączy paliwo pompa przy silniku. Ten koszyczek jest bardzo prawdobodobnym ze jest troche zapchany syfem, jak było w mojej a klasiem przez co, zapowietrzał się na pompie wstępnej. Zalecam odkręcenie zbiornika paliwa i oczyszczenie smoka zasysającego. Przerabiałem ten temat dwa razy w ciągu roku. Oringi zaleca się również wymiane, jednak tylko w mercedesie lub allegro. są zielone i szczególnych wymiarów. Nie kupi pan w motoryzacyjnym.
Co do kotrolki EPC, też przerabiałem ten temat, ponieważ kupiłem swoją z tą wadą. Objawiało się gaśnięciem pojazdu po około 20 minutach jazdy, nastepnie musiałem odczekać ok. 15 minut żeby dalej jechać. Wadą okazały siędwa czujniki na końcach listwy wysokiego ciśnienia. Za liste wraz z czujnikami zapłaciłem 150 zl. EPC to na 90 procent problem z czujnikami na listwie!
Powrót do góry
hubal

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes A 1998 1,7CDI Mercedes W210 2,2 CDI, Peugeot 206CC 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 11:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Gaśnie w czasie jazdy A klasa 1,7CDI


Masz racje bo wymieniłem cały kosz w zbiorniku i na razie nie gaśnie, ale z jednego problemu zrobił się drugi bo mi chyba turbina padła, brak mocy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 11:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 200

179 850

2020r.

58 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System