Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szum

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 12:35
Temat postu:

Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam.
Poszukuję profesjonalnego serwisu zajmującego się głównie naprawą automatycznych skrzyń biegów, najlepiej serwis mercedesa.
Pozdrawiam, Szum
_________________
hTi
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 17:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam w Sosnowcu w serwisie naprawiaja MB ul Gottlieba Daimlera 1 Sosnowiec
Powrót do góry
Ździsiu

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: MB Sprinter 208D 2300 D
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 15:58
Temat postu:

Autoryzowany dealer i serwis



Sylwek, a jakie tam mają ceny? toż to autoryzowany dealer i serwis.
Ja ten punkt mijam dość często, ale odwagi wjechać niemam. Wyobraź sobie, że wjeżdzam 10 letnim, (11-letnim) Sprinterem, a jak naprawa bedzie kosztowała równowartość samochodu?

Wiesz coś o tym serwisie? pracowałeś tam?, naprawiałeś samochód?

Pozdrawiam. Ździsiu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 00:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam tak ja tam pracowałem tam przez kilka lat jako mechanik serwis moim zdaniem napewno był bardzo dobry w naprawach ale pewnie jest tak nadal pomimo że się zmieniło dużo mechaników a co do cen to z tego co słyszałem to jest około 280 zł brutto za roboczo godzine ale to też by sie trzabyło dokładnie dowiedzieć. A jaki ty masz problem z tym autkiem i rozumie że to jest w sprinterze??? co dokładnie się dzieje i jaka tam jest skrzynia. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ździsiu

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: MB Sprinter 208D 2300 D
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 21:25
Temat postu:

Sylwester, dziękuje za zainteresowanie




Witam

Sylwku dziękuję Ci za zainteresowanie .

Tak, jeżdzę Sprinterem 2,3D rocznik 98. Autko fajnie chodzi, choć wiesz szatan to nie jest, a ja raz - Nowy Targ, raz Płock a na plecach tona trzysta, a czasem wiecej. I już pogodziłem się że wolny i słaby.
Skrzynia manualna, chodzi bez zastrzeżeń. Ale mam kłopoty ostatnio z urzadzeniem na pompie, "coś jak membramka?, urz. podcisnieniowe, albo coś takiego, do tego podłoczony jest węzyk, ... i problem mam taki: rano przychodzę, grzeję swiece żarowe, jeden obrut i silniczek pracuje, ale! ... wystarczy ze go za minutę zgaszę i moge sobie krecić rozrusznikiem, kręci ale nic, ani mysli zapalić. Musze wyjść podnieść maske odpiąć wężyk, zapalić i założyć węzyk. Co to jest to urządzenie? w sklepach mówią tylko w autoryzowanym serwisie ( no tak, tylko ile to będzie kosztować? a może wystarczy wykręcić (dwie śrubki) i coś poprawić, naprawic, .... hmm?

Sylwek, a drugi problem to jeżdzę bez wspomagania juz chyba z miesiąc, i wspomaganie raz jest, a raz niema. Wiesz Sylwek, oddał bym Sprintka do serwisu, ale boję się że tam bez sentymentu wymienią pompe wspomagania płyn wymienią (uda się , nie uda) fakture wystawią, a ja do prowidenta bedę musiał się udać. Wspomaganie zawsze było, ostatnio się straciło, a pojawia się jak się autko troszkę przypoci (dobrze rozgrzeje)

W niedziele w nocy jade do Płocka, a dziś zgasł mi licznik kilometrów, .... ręce opadają

Sylwester, podrawiam Cię

Ździsiu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 21:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 22:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam a powiedz mi czy jak odepniesz ten wężyk na pompie i odpalisz autko to czy go dasz rade zgasić czy nie az nie załozysz wężyka??? bo prawdopodobnie ci się przycina ta mębrama i nie odbija ale możesz posprawdzać na auto złomie a co do pompy wspomagania to możesz sprawdzić czy olej w zbiorniczku płynu jak przysiwiecisz latarką czy będzie idealny kolor czerwony czy będzie kolor jakby był z dodatkiem metaliku a to jest raczej na 99% że jest uszkodzona pompa z powodu że zaczynają puszczać zaworki w pompie jak olej się bardziej rozgrzeje ale czasamo może też puszczać na zimnym. Dowiedz się ile kosztują zamienniki w sklepach. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ździsiu

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: MB Sprinter 208D 2300 D
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2009, 15:26
Temat postu:

Membrama



Witam

Sylwester masz rację to o to właśnie urzadzenie chodzi, o membramę jak mówisz. I masz rację, próbowałem nie zakładac węzyka, ale w tedy nieda się zgasić silnika. No to teraz wiesz Laughing , wsiadam, zapalam, gaszę, wsiadam i klapa w górę Very Happy , wiesz o co chodzi.

Czeszę się że trafiłem na Ciebie, bo nikt niewie jak to urządzonko się nazywa, w sklepie mi powiedzieli, ze po to to własnie musze do serwisu.

Sylwek, w pompie jest raczej bardzo brudny olej, bardzo, bardzo. i to już nie jest czerwony płyn, tylko brunatny. Opiłków, jakichś metaliczych nie dostrzegłem. Wiesz, - znalazłem jakiegoś sprzedawcę (zajmuje sie pompami wspomagania do układu) z Dąbrowy Górniczej i sprzedaje pompy po 299,00 nawet niewiem zamienniki, czy regenerowane. W sklepie powiedzieli ze muszę wydać 600,00.
Sylwek, ja jeżdzę dużo - ale bardziej ze mnie jeżdzacz, jak mechanik zwłaszcza diesla, kiedyś wszytko robiłem sam łącznie z wałkiem atakujacym dyfra, a dziś nie dość ze nie mam warunków, to kompletnie nieznam się na sprinterach, zwłaszcza ze ten mój, jeździł i jeździł. Teraz się dopiero mści. W niedziele Płock, wrócę w poniedziałek, wtorek Kazimierz Juliusz, czwartek Kraków ... odpiołbym te dwa węzyki od pompy wspomagania i wylał stary płyn, wlałbym nowy, ale jak cos popiepsze? i bedzie jeszcze gorzej? a te marne resztki zleceń trzeba robić, bo jak się zleceniodawca obrazi, to przyjdzie wersalki dla ludzi wozić z klatki do klatki.

Sylwester, jak będzie trzeba to ta pompę wymienię, wydam te trzy stówy i wymienie, tylko mi powiedz, jak poluzować pasek wieloklinowy Confused bo tez niewiem.

Sylwester, jak się ta membrama nazywa? masz u mnie piwo Cool !

Ździsiu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 00:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam podaj mi nr VIN i dokładnie ci napisze jak masz nazwac tą część i jak poluzawać pasek bo są dwa modele napinaczy ok. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ździsiu

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: MB Sprinter 208D 2300 D
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 12:57
Temat postu:

... wysłałem


... witam

Sylwek, wysłałem Ci na PW. ... narazie - Pozdrawiam.

Ździsiu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ewa26

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: mercedes E 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lip 2009, 20:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam
Szukam warsztatu dobrego gdzie mogą zrobic automatyczną skrzynie biegów. Warszawa.
PZDR
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Polecane warsztaty


MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System