Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szum

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 12:35
Temat postu:

Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam.
Poszukuję profesjonalnego serwisu zajmującego się głównie naprawą automatycznych skrzyń biegów, najlepiej serwis mercedesa.
Pozdrawiam, Szum
_________________
hTi
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 17:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam w Sosnowcu w serwisie naprawiaja MB ul Gottlieba Daimlera 1 Sosnowiec
Powrót do góry
Ździsiu

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: MB Sprinter 208D 2300 D
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Mar 2009, 15:58
Temat postu:

Autoryzowany dealer i serwis



Sylwek, a jakie tam mają ceny? toż to autoryzowany dealer i serwis.
Ja ten punkt mijam dość często, ale odwagi wjechać niemam. Wyobraź sobie, że wjeżdzam 10 letnim, (11-letnim) Sprinterem, a jak naprawa bedzie kosztowała równowartość samochodu?

Wiesz coś o tym serwisie? pracowałeś tam?, naprawiałeś samochód?

Pozdrawiam. Ździsiu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 00:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam tak ja tam pracowałem tam przez kilka lat jako mechanik serwis moim zdaniem napewno był bardzo dobry w naprawach ale pewnie jest tak nadal pomimo że się zmieniło dużo mechaników a co do cen to z tego co słyszałem to jest około 280 zł brutto za roboczo godzine ale to też by sie trzabyło dokładnie dowiedzieć. A jaki ty masz problem z tym autkiem i rozumie że to jest w sprinterze??? co dokładnie się dzieje i jaka tam jest skrzynia. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ździsiu

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: MB Sprinter 208D 2300 D
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 21:25
Temat postu:

Sylwester, dziękuje za zainteresowanie




Witam

Sylwku dziękuję Ci za zainteresowanie .

Tak, jeżdzę Sprinterem 2,3D rocznik 98. Autko fajnie chodzi, choć wiesz szatan to nie jest, a ja raz - Nowy Targ, raz Płock a na plecach tona trzysta, a czasem wiecej. I już pogodziłem się że wolny i słaby.
Skrzynia manualna, chodzi bez zastrzeżeń. Ale mam kłopoty ostatnio z urzadzeniem na pompie, "coś jak membramka?, urz. podcisnieniowe, albo coś takiego, do tego podłoczony jest węzyk, ... i problem mam taki: rano przychodzę, grzeję swiece żarowe, jeden obrut i silniczek pracuje, ale! ... wystarczy ze go za minutę zgaszę i moge sobie krecić rozrusznikiem, kręci ale nic, ani mysli zapalić. Musze wyjść podnieść maske odpiąć wężyk, zapalić i założyć węzyk. Co to jest to urządzenie? w sklepach mówią tylko w autoryzowanym serwisie ( no tak, tylko ile to będzie kosztować? a może wystarczy wykręcić (dwie śrubki) i coś poprawić, naprawic, .... hmm?

Sylwek, a drugi problem to jeżdzę bez wspomagania juz chyba z miesiąc, i wspomaganie raz jest, a raz niema. Wiesz Sylwek, oddał bym Sprintka do serwisu, ale boję się że tam bez sentymentu wymienią pompe wspomagania płyn wymienią (uda się , nie uda) fakture wystawią, a ja do prowidenta bedę musiał się udać. Wspomaganie zawsze było, ostatnio się straciło, a pojawia się jak się autko troszkę przypoci (dobrze rozgrzeje)

W niedziele w nocy jade do Płocka, a dziś zgasł mi licznik kilometrów, .... ręce opadają

Sylwester, podrawiam Cię

Ździsiu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 21:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2009, 22:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam a powiedz mi czy jak odepniesz ten wężyk na pompie i odpalisz autko to czy go dasz rade zgasić czy nie az nie załozysz wężyka??? bo prawdopodobnie ci się przycina ta mębrama i nie odbija ale możesz posprawdzać na auto złomie a co do pompy wspomagania to możesz sprawdzić czy olej w zbiorniczku płynu jak przysiwiecisz latarką czy będzie idealny kolor czerwony czy będzie kolor jakby był z dodatkiem metaliku a to jest raczej na 99% że jest uszkodzona pompa z powodu że zaczynają puszczać zaworki w pompie jak olej się bardziej rozgrzeje ale czasamo może też puszczać na zimnym. Dowiedz się ile kosztują zamienniki w sklepach. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ździsiu

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: MB Sprinter 208D 2300 D
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2009, 15:26
Temat postu:

Membrama



Witam

Sylwester masz rację to o to właśnie urzadzenie chodzi, o membramę jak mówisz. I masz rację, próbowałem nie zakładac węzyka, ale w tedy nieda się zgasić silnika. No to teraz wiesz Laughing , wsiadam, zapalam, gaszę, wsiadam i klapa w górę Very Happy , wiesz o co chodzi.

Czeszę się że trafiłem na Ciebie, bo nikt niewie jak to urządzonko się nazywa, w sklepie mi powiedzieli, ze po to to własnie musze do serwisu.

Sylwek, w pompie jest raczej bardzo brudny olej, bardzo, bardzo. i to już nie jest czerwony płyn, tylko brunatny. Opiłków, jakichś metaliczych nie dostrzegłem. Wiesz, - znalazłem jakiegoś sprzedawcę (zajmuje sie pompami wspomagania do układu) z Dąbrowy Górniczej i sprzedaje pompy po 299,00 nawet niewiem zamienniki, czy regenerowane. W sklepie powiedzieli ze muszę wydać 600,00.
Sylwek, ja jeżdzę dużo - ale bardziej ze mnie jeżdzacz, jak mechanik zwłaszcza diesla, kiedyś wszytko robiłem sam łącznie z wałkiem atakujacym dyfra, a dziś nie dość ze nie mam warunków, to kompletnie nieznam się na sprinterach, zwłaszcza ze ten mój, jeździł i jeździł. Teraz się dopiero mści. W niedziele Płock, wrócę w poniedziałek, wtorek Kazimierz Juliusz, czwartek Kraków ... odpiołbym te dwa węzyki od pompy wspomagania i wylał stary płyn, wlałbym nowy, ale jak cos popiepsze? i bedzie jeszcze gorzej? a te marne resztki zleceń trzeba robić, bo jak się zleceniodawca obrazi, to przyjdzie wersalki dla ludzi wozić z klatki do klatki.

Sylwester, jak będzie trzeba to ta pompę wymienię, wydam te trzy stówy i wymienie, tylko mi powiedz, jak poluzować pasek wieloklinowy Confused bo tez niewiem.

Sylwester, jak się ta membrama nazywa? masz u mnie piwo Cool !

Ździsiu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 00:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam podaj mi nr VIN i dokładnie ci napisze jak masz nazwac tą część i jak poluzawać pasek bo są dwa modele napinaczy ok. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ździsiu

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: MB Sprinter 208D 2300 D
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 12:57
Temat postu:

... wysłałem


... witam

Sylwek, wysłałem Ci na PW. ... narazie - Pozdrawiam.

Ździsiu
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ewa26

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: mercedes E 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lip 2009, 20:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z automatyczną skrzynią biegów !!!!


Witam
Szukam warsztatu dobrego gdzie mogą zrobic automatyczną skrzynie biegów. Warszawa.
PZDR
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Polecane warsztaty


MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System