Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLA ) Pomocy - Błedy silnika - Choinka - Odłącza wszystkie systemy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLA ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid0802

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: CLA250 4matic
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 17 Maj 2021, 20:03
Temat postu:

Pomocy - Błedy silnika - Choinka - Odłącza wszystkie systemy


Witam, bardzo proszę was o pomoc.

Dla ludzi którzy lubią czytać.

Mam CLA250 (4matic z 2016 2.0 2018km AMG line) od 4 lat chodził bez problemu, aż do tej zimy. Zaczęło się check engine, który sam zanikł po kilku dniach, nawet nie zdążyłem pojechać do mechanika. Autem rzadko jeżdzę raz na pare dni kilka kilometrów, ewentualnie kilka razy do roku droga ok 1k km w jedna stronę (do polski). Po kilku tygodniach od zniknięcia kontrolki silnika auto zaczęło wywalać wszystkie możliwe błędy, np odłącza 4matic, odłącza ESP, odłącza ABS, odłącza czujnik zbliżania i martwego pola. Postanowiłem wymienić akumulator bo to pierwsze co mi przyszło do głowy. Kupiłem ta aplikacje carly i wykasowałem wszystkie błędy. Wszystko wyglądało spoko dlatego postanowiłem jechać tym autem do polski, dojechałem zostawiłem i stał 10 dni. Po 10 dniach wsiadłem chciałem jechać do domu wywalił mi znowu check engine, ale postanowiłem jechać pod samym domem czyli po przejechaniu 1000km znowu zaczął odłączać wszystkie systemy. zostawiłem go teraz na kilka dni, dzisiaj wsiadłem i teraz dość ze wywalił wszystko co sie dało to odłączył wspomaganie i nie dało się go zgasić przyciskiem, musiałem wyłączyć kluczykiem. Boje się tym autem jeździć już. Dzwoniłem do znajomego mechanika i mówi ze najlepiej jechać do serwisu, ale wiadomo jak to jest wyjdę na pewno bez kilku tysiecy euro.. Dlatego proszę was o pomoc, macie jakieś pomysły? wszystkie błędy dzisiaj wykasowałem znowu carly i znowu zaczął normalnie chodzić.. zastanawiam się czy wymiany akumulatora nie trzeba zaprogramować w komputerze może to tego wina. Nie mogę żadnych błędów wyczytać bo co chwile pokazują się inne.. Może to wina komputera silnika?

Dla ludzi którzy nie lubią czytać.

Mercedes CLA 250 (4matic z 2016 2.0 2018km AMG line)
W zime wyskoczył błąd silnika - sam się wymazał.
Kilka tygodni pozniej komputer zaczał wyłączać wszystkie systemy - wymieniłem akumulator (nie programowałem)
Wykasowałem błedy przez apke Carly - wszystkie się wymazały.
Spokój na 1000km po 10 dniach przerwy znowu check engine. Po kolejnym 1000km znowu choinka.
Tym razem odłączył nawet wspomaganie i nie chciał zgasić się z przycisku tylko kluczykiem
Pomocy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 25 Maj 2021, 08:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLA ) Pomocy - Błedy silnika - Choinka - Odłącza wszystkie systemy


W aucie takim jak twoje jest kilka lub nawet kilkanaście systemów określanych potocznie jako "CAN Network"
Jest CAN silnika, CAN wnętrza, CAN diagnostyczny - różne nazwy i zakres działania zależnie od auta. Zaletą takiego systemu jest mała ilość kabli i szybkość działania. Ale jest i wada: wszystkie urządzenia w danej sieci są połączone równolegle tylko dwoma kabelkami. Tak więc jak którekolwiek urządzenie "padnie" lub uszkodzeniu ulegnie któryś z tych dwóch kabelków (np. przetarcie do masy) to pada cały system. A poszukiwanie winowajcy łatwe nie jest...
Nie mam dokładnych danych auta (akurat w 2016 roku nastąpiła zmiana konfiguracji sieci w modelu 117), ale analizując najbardziej prawdopodobny schemat znalazłem urządzenia które wymieniłeś w jednym układzie określanym jako "Suspension Flex Ray (Flex E)"
Poniżej masz tabelkę z układami które mogą występować opcjonalnie w tej sieci:

Tak więc wszystko wskazuje na to, że tam trzeba szukać.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
filipeuh

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes CLA 250
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Paź 2021, 23:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLA ) Pomocy - Błedy silnika - Choinka - Odłącza wszystkie systemy


Można wiedzieć czy poradziłeś sobie z tym, jeśli tak to w jaki sposób bo u mnie problem wygląda identycznie.
Z góry dzięki za odpowiedz.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 14 Paź 2021, 07:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLA ) Pomocy - Błedy silnika - Choinka - Odłącza wszystkie systemy


filipeuh napisał:
Można wiedzieć….

Nam jest również bardzo miło powitać ciebie na forum Smile
Powrót do góry
dawid0802

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: CLA250 4matic
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 22 Gru 2021, 17:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLA ) Pomocy - Błedy silnika - Choinka - Odłącza wszystkie systemy


Cześć, przez okres kilku miesiecy bledy sporadycznie wyskakiwaly.. bylem u kilku mechanikow tez u specjalistow od mercedesa.. kazdy mnie odsyla po skasowaniu bledow zebym wrocil jak bledy znowu sie pojawia.. niestety one sa tylko chwilowe.. czesto ale nie zawsze pojawiaja sie po myjni.. teraz gdy temperatura spadła ponizej zera nasily się... jak to tak mozna nazwac.. odłacza juz nie tylko esp wspomaganie kierownicy ale i hamulce parkingowel.. strach go zostawic na noc.. reasumujac nie naprawilem tego.. po wielu probach stwierdzilem ze latwiej bedzie naprawic jak sie calkiem zepsuje.. i chyba koniec jest bliski.. a ktoś inny poradził sobie z tymi błedami? jeden specjalista z mercedesa zdjagnozował problem ale powiedział ze nie jest tego pewny.. zapomniałem juz jak ta czesc się dokładnie nazywa. ale jest to rozdzielacz bloku zaworowego sterujacego plynem hamulcowym.. a dokladanie jego czesc elektryczna.. mowil ze ta czesc jest droga wiec lepiej sie wstrzymac z jej zakupem do puki sie calkiem nie zepsuje. no i teraz sie zastanawiam czy to na pewno to....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Gru 2021, 17:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dawid0802

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: CLA250 4matic
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 22 Gru 2021, 17:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLA ) Pomocy - Błedy silnika - Choinka - Odłącza wszystkie systemy


załączam dodatkowo zdjęcia..

tutaj jeszcze mam szkoda parkingowa ktora wydarzyła się dokladnie w tym okresie co zaczeły się pojawiać błedy...
szkoda jest powierzchowna i mało widoczna dlatego jej nie naprawiałem jednak obok znajduje się sensor.. czy to może być przyczyną?
Powrót do góry
dawid0802

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: CLA250 4matic
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 03 Sty 2022, 00:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLA ) Pomocy - Błedy silnika - Choinka - Odłącza wszystkie systemy


Samochód naprawiony. Przyczyna to rozszczelniony radar krotkiego zasiegu przód. Sposob w jaki mozna namierzyc taka usterke to pomiar oscyloskopem sieci can.. 4 rozdzielacze sieci can znajduja sie za licznikiem jedna kolo bezpiecznikow. Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLA ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLA ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System