Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rademenes20

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Sty 2009, 23:43
Temat postu:

czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Witam
Nie działały mi światła wstecznego biegu wiec wymontowałem dziś czujnik wstecznego , (na włączonym wstecznym tak jak radzą wszyscy na forum).
Pojawił się teraz miały problem światła wsteczne świecą się cały czas (na każdym biegu).Proszę o konkretną radę co w tej sytuacji zrobić?)
(A klasa 168 manualna skrzynia biegów)
Powrót do góry
dvs269

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 176

Posiadane auto: A170 CDI (W168)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 11:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Włożyć odpowiednio większą podkładke pod nowy czujnik, raczej powinno pomóc. Chyba,że już coś niedomaga z tym co wciska czujnik w skrzyni
Powrót do góry
Szymii

Dyskutant



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: A170 ///AMG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 12:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Gdyby nie domagało to raczej by nie załączał świateł wstecznego..a tu załącza...

jak wykręcisz to weź miernik i sprawdź czy czasami nie jest zwarty cały czas..
Powinien być rozwarty i zwierać jak go naciśniesz...
Powrót do góry
bednarskie

Dyskutant



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI W168 2000, Citroen Xsara 1.6i 16V Prestige Break 2003
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 16:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


dvs269 napisał:
Włożyć odpowiednio większą podkładke pod nowy czujnik, raczej powinno pomóc. Chyba,że już coś niedomaga z tym co wciska czujnik w skrzyni


Jak się dostać do tego "czujnika" Temat podobny do mojego problemu, ponieważ mi światła wsteczne nie świecą. (bezpiecznik i żarówki na 100% ok)
Powrót do góry
gadu-gadu
suba

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 5

Posiadane auto: W168 170CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 22:13
Temat postu:

Wymiana Czujnika wstecznego


Dołączam sie do tego postu i jeżeli jakaś osoba to już robiła to mogłaby się podzielić z zainteresowanymi . thx
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 22:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Samur_aj

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 23:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Widzę że problem czujnika biegu wstecznego jest dość popularnym problemem. W moim aucie nie jest inaczej. Czytałem tylko aby wykręcając go pamiętać o ustawieniu biegu wstecznego, w przeciwnym wypadku spada jakaś blaszka i aby ją z powrotem założyć niezbędne jest rozpołowienie skrzyni.
Ktoś kiedyś napisał aby dołożyć dodatkowy czujnik pomijając ten oryginalny włączany dźwignia zmiany biegów, zawsze to jakieś rozwiązanie.
Powrót do góry
payen

Dyskutant



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: A 140 (w168) '99
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2009, 22:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


bednarskie napisał:
dvs269 napisał:
Włożyć odpowiednio większą podkładke pod nowy czujnik, raczej powinno pomóc. Chyba,że już coś niedomaga z tym co wciska czujnik w skrzyni


Jak się dostać do tego "czujnika" Temat podobny do mojego problemu, ponieważ mi światła wsteczne nie świecą. (bezpiecznik i żarówki na 100% ok)


czujnik ten znajduje się bynajmniej w A140 między dwoma czarnymi dźwigniami od wybierania biegów. dostęp taki sobie....
Powrót do góry
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 23:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Niestety chyba mi też zaczyna szwankować ten felerny czujnik - kupiłem nowy i chciałem zabrać się do wymiany. Problem w tym że trzeba go wykręcić w położeniu z włączonym wsteczny - Miejsca jest tam jak na lekarstwo - Jak to zrobić żeby przypadkiem nie poruszyć którejś z dźwigni i nie przestawić biegu
Jakim kluczem to odkręcaliście - i w jakiej pozycji , Jak mieć pewność że biegi się nie przestawią ?
Powrót do góry
Norbert1973

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: a klasa 1.6 benz,2001 r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 02 Lis 2011, 13:09
Temat postu:

Odnośnie czujnika cofania w A klasie


Sam czujnik kosztuje nawet w serwisie Merca 70 pare zeta,ale problem w tym że w skrzyni biegów na ciegnie bodajże od wstecznego wyrabia się czy też ściera wystający garb-jakby ,który to naciskac ma na tą kulkę u dołu czujnika by on mógł się włączyć.Mi znawcy powiedzieli że trzeba skrzynie rozbierać,a to już koszt znaczny...Ale cóż można też poradzić inaczej,pomyślałem ,w dupę się pogryzłem i tak...ten stary czujnik poprostu zostawiłem w gnieżdzie tam gdzie on był wkręcony a nowy zakupiony zamontowałem sobie w kabinie a dokładniej pod mieszkiem do zmiany biegow,z tym że kabel od tego czujnika przeprowadziłem właśnie do kabiny i tam go sobie porządnie zlutowałem i zabezpieczyłem i podłączyłem do nowego czujnika i Allelujaaaa... działa
_________________
Norbi
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Czw 03 Lis 2011, 10:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Przerabiałem to swego czasu
Po wkręceniu nowego czujnika światła o dziwo świeciły się cały czas niezależnie od włączonego biegu - oczywiście robiłem to na wstecznym i użyłem starej podkładki dystansowej
Ustawiamy bieg inny niż wsteczny i delikatnie wykręcamy czujnki do momentu aż zgasną światła wsteczne - oczywiście włączamy wcześniej zapłon - dodatkowo odkręcamy jeszcze o około 90 stopni
Teraz wrzucamy wsteczny światła powinny się zapalić
Jeżeli zapamiętaliśmy o jaki kąt odkręciliśmy czujnik aby zgasły światła + 90 stopni to go teraz wykręcamy
Na wyjęty czujnik nakręcamy nakrętkę a później odkręcamy ją o tyle ile trzeba było żeby zgasły światła i mamy mniej więcej grubość podkładki jaką trzeba użyć aby wszystko działało ok
Ja użyłem minimalnie grubszych ale miedzianych podkładek ( 2 w miejsce 1 starej ale o 0,8 mm grubsze)- są miękkie więc pewnie trochę się poddały ( takie po prostu znalazłem w garażu - co nie znaczy że takie polecam ) . Czujnik kupiłem w serwisie Mercedesa - ale wydaje mi się że był bardziej podtoczony na końcu gwintu niż ten który wyjełem - Stary po wymontowaniu nie był wogóle wytarty co sugeruja co niektórzy mechanicy - po prostu uszkodził się wewnętrznie - a samochód ma na liczniku około 200 tys przejechane
_________________
Leszek
Powrót do góry
alexprocar

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: peugeot
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2012, 13:40
Temat postu:

jak naprawić


Przyczyna ciągle palących się świateł cofania w A klasie znajduje się w skrzyni biegów,a dokładnie w mechaniźmie wybieraka biegów.
Oprócz ciągle palących się świateł wstecznego biegu,często mamy problem z 5-tym biegiem.Przyczyną tej usterki jest źle przeprowadzona wymiana czujnika świateł wstecznego biegu,który znajduje się na górnej części skrzyni biegów.
Podczas wymiany tego czujnika należy pamiętać że robimy to na włączonym wstecznym biegu.W przeciwnym wypadku opadnie zapadka włączająca czujnik,ustawiając się w pozycji włączajacej czujnik(dlatego wsteczny świeci cały czas).
Usunięcie tego typu usterki zajmuje mi około 0,5 godz.Jest to prosty zabieg,każdy powinien dać sobie z tym radę.
Jesli jeszcze jest zainteresowanie tym tematem to opisze sposób naprawy.
Poz.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Notoco

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 16:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Co prawda problemu ze swiatlem nie mam ale tez potrzebuje dobrac sie do tego wylacznika. Ma ktos moze zdjecie w ktorym miejscu on sie znajduje? Musze sie podpiac po kable z tego wylacznika (kamera cofania tego wymaga).
No chyba ze ktos wie gdzie ten kabel leci Smile moze gdzies w kabinie jest dostepny?
_________________
N.
WDB4147001N203374 (Historia)
Cerato
MB
Toyota
Toyota
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 17:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Włącznik jest na górze skrzynki, przy cięgnach. Ja bym się wpiął w przewód którejś lampy cofania.
Powrót do góry
Notoco

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 21:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Do lampy wstecznej mam daleko a potrzebuje sygnal cofania przy radiu.(wlacza kamere wsteczna na ekran).
Dochodzi do tego dosc skoplikowana droga na kabel Smile
Ma ktos lepszy pomysl jak podpiac sie pod czujnik cofania? Moze ktorys z bezpiecznikow lub moze ktos wie gdzie kabel leci? (moze jest dostepny gdzies pod konsola srodkowa?)
_________________
N.
WDB4147001N203374 (Historia)
Cerato
MB
Toyota
Toyota
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 21:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) czujnik wstecznego- swiatła swiecą sie cały czas


Na schemacie u Kol. Kozaka jest to bezpiecznik 39. Zajrzyj tam. Może podejdzie Ci inny. Ponadto bezpieczniki masz też w tym miejscu;
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&prev=/search%3Fq%3Da%2Bclass%2Binfo%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DbTl%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Dimvns&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.15.htm&usg=ALkJrhhEX1IV92XcdbV2PWEftJfzMFdJYw
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesB 200

26 900

2009r.

212 514 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System