Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zbieżność (geometria) w tyle A-klasy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 20:15
Temat postu:

Zbieżność (geometria) w tyle A-klasy


Witam Serdecznie.
Zastanawia mnie jedna rzecz, byłem dzisiaj na ustawianiu zbieżności na przodzie, bo wiadomym jest, iż na tyle się nic nie ustawia w A-klasie, bo tam jest sztywno - belka, wahacz... W serwisie powiedzieli mi, że tylne koła wychodzą trochę poza tolerancję, która to niby winna sięgać co najwyżej coś 1 stopień, a w moim aucie jest to jakieś 2 stopnie. Powiedziano mi, że niby przez to mogą zdzierać się szybciej opony. Ja tam nie widzę jakiegoś szybszego ścierania, ale mam pytanie do Was, drodzy forumowicze.
Czym może być spowodowany ten większy przechył kół? Czy w ogóle ten przechył wychodzi poza normę? Może A-klasy tak po prostu mają, a w servo się nie znają? Wink A jeżeli znają się, i mają rację z tą tolerancją, to co mogłoby zniwelować ten niedobry pochył? Pewnie wymianka zawieszenia w tyle. xD

Jeszcze jedno, niedawno wymieniono końcówki drążków kierowniczych, stabilizatora, łącznik i bla bla bla. Po owej wymianie zaczęło coś piszczeć/trzeszczeć (na pewno nie jest to pukanie). Zastanawiam się czy może wystarczy nasmarować gumy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 31 Sty 2009, 02:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zbieżność (geometria) w tyle A-klasy


Witam tył moze byc pochylony jak beda uszkodzone lozyska na wahaczach tylnych i dlatego sie zmienia pochyl ale jak robili geometrie kol to powinni to najpierw sprawdzic, a ten zgrzyt to moze wystarczyc nasmarowanie ale czy napewno jest wszystko podokrecane??? Pozdrawiam
Powrót do góry
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 20:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zbieżność (geometria) w tyle A-klasy


Co do pochyłu, to nie ma 100% pewności, iż mogą być to łożyska na wahaczach tylnych? Tak się właśnie zastanawiam, bo mechanicy jak zaczną wymieniać to, tamto, owo i wyjdą łożyska, wahacze, belka... przerodzi się w tysiące. ;/

Co do trzeszczenia, to jestem przekonany na więcej niż 70%, że to gumy. Ten dźwięk to nie stukanie, i nie pojawia się na każdej dziurze/wyboju. To przypomina bardziej właśnie tarcie gumy o jakąś blachę/metal. Mechanior po wymianie części mówił mi, że wszystko dobrze podokręcał, ale dźwięk nie mija więc będę musiał uderzyć do niego jeszcze raz...
Powrót do góry
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 07:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zbieżność (geometria) w tyle A-klasy


Doczepię się pod swój temat aby nie rozpoczynać nowego. Byłem umówiony na zbieżność przedniej osi, koleś mi powiedział, że takowa nie może zostać wykonana w ich warsztacie, bo nie mają jakiejś rozpórki do ustawiania kątów nachylenia, a przynajmniej jest ona wymagana przy ustawianiu zbieżności w A-Klasie. Takie urządzenia pomiarowe mają warsztaty (i tutaj mi wymienił jeden oraz serwis Mercedesa). Ja do niego mówię: Panie, wykonywałem ostatnio zbieżność osi przedniej w jednym miejscu i nie było żadnego problemu, a Pan mi tu mówi o jakiejś rozpórce, bo bez niej, nie uda się dokładnie ustawić całej zbieżności? WTF? o_O -myślę sobie- I teraz pytanie do Was. Rzeczywiście do tego auta potrzeba jakieś niestworzone rzeczy przy ustawieniu geometrii kół przedniej osi, czy koleś wymigiwał mi się, bo po prostu nie mają przyrządzeń/aparatury do wykonywania kątów nachylenia? A dodam, że to nie jest garaż Zbyszka, a po prostu normalna stacja obsługi.

Bo na geometrię kół mają wpływ: kąt nachylenia kół, zwrotnicy, sworznia zwrotnicy i zbieżność kół. Może mu chodziło właśnie, że tylko są w stanie to ostatnie wykonać - zbieżność kół, a reszty nie? :\
Powrót do góry
ares_72

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: A170 diesel 2001 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 18:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zbieżność (geometria) w tyle A-klasy


Witam,
Niechciałbym zakładać nowego temetu więc napiszę tutaj.
Zakupiłem 3 tyg. temu A170 rocznik 2001. Zauważyłem od razu że tylne koła (a w szczególności jedno) jest lekko pochylone (minimalnie) ale za bardzo się tym nie przejmowałem.
Wczoraj wymieniłem koła na zimowe i wyraźnie widać, że tylny bieżnik jest bardzo nierównomiernie zdarty.
Po zakupie auta zrobiłem geometrię kół, ale nie zwracałem uwage na wydruk, który otrzymałem po ustawieniu zbieżności.
Dzisiaj obejrzałem ten wydruk i jest na nim zaznaczone że tylne koła sa pochylone poza dozwoloną tolerancje. Podjechałem do fachowca, który ustawiał zbieżność i powiedział mi, że w A klasie nie da się tego zmienić. Stwierdził, że jedynym wyjściem jest zmian całej belki.

Załączam wydruk, który otrzymałem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 18:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sro 04 Lis 2009, 01:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zbieżność (geometria) w tyle A-klasy


Witam.Najpierw proponuje żebyś wziął auto na kanał i sprawdził dokładnie luzy na tylnej belce-chodzi o luzy boczne, czy nie ma luzów na łożyskach. Bo z tego co widze to kąt pochylenia koła jest poza tolerancją na obydwóch kołach prawie tak samo i to wyglada właśnie jak by był nadmierny luz na łożyskach. Jeśli była by uszkodzona belka to np. jedno koło było by na plusie a drugie na minusie. A jeśli są to łożyska to musisz je wymienić, a nie od razu belke, a w najgorszym wypadku wachacz jest do wymiany, chociaz jest mozliwość regeneracji wachacza. Pozdrawiam
Powrót do góry
rysiekj

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciborz
Posiadane auto: A160 CDI W169 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 03 Wrz 2013, 21:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zbieżność (geometria) w tyle A-klasy


Jak sprawdzić, że to łożyska?
_________________
RysiekJ
-------------
Kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System