Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 18:36
Temat postu:

Mercedes B - jaki jest?


Witam,
Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem tego auta jako, że opinie wśród
użytkowników ma dobre, ranking niezawodności też nie najgorszy a za używane
auto trzeba zapłacić w granicach 50 tys. Moje pytania do osób zorientowanych w
tej marce:
- czy utrzymanie tego auta jest droższe od innych, popularnych marek - mam na
myśli ubezpieczenia, koszt części zamiennych (czy sa odpowiedniki), istnienie
nieautoryzowanych serwisów, które naprawiają tego typu auta?,
- który z diesli wybrać?

Jako alternatywę dla tego zakupu mam wybrane jeszcze Nissan Qashqai lub nowy
(za chwilę będzie w sprzedaży) Golf Plus - nie widziałem jednak żadnego z tych
aut w środku a ten ma być elegancki i dobrze wykonany...Z góry dzięki za
odpowiedzi... robiw
Powrót do góry
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 21:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Hej,mam klase B od 10 dni(he,he tez myslałem o nissanie) silnik 1,7 benzyna rocznik 2006 .Na razie za wiele powiedzieć nie mogę, dziś jestem po przeglądzie B w ASO koszt 1000 pln. Co do autka, super wygląda, spory bagażnik, wysoko się siedzi, w miare sztywne zawieszenie, widoczność dosyć kiepska zwłaszcza w lusterkach i do tyłu,reszta jak to w mercedesach, tyle moich spostrzeżeń na gorąco,zobczymy jak będzie z dalszą eksploatacją na razie jestem zadowolony z zakupu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 09:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Witaj,
A można wiedzieć gdzie kupiłeś, czym się kierowałeś przy wyborze miejsca i za ile? Czemu benzyna - ponoć sporo pali? Czemu przegląd w ASO - są strasznie drogie? Jak pytałem w Wawie ile za przegląd po 20 tys.km (czyli olej, filtry itp) to powiedzieli 1200-1500zł sic, to 3 razy drożej niż w oplu i 2x niż w jakimkolwiek japończyku...robiw
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 16:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


bo to mercedes, a coś ty się spodziewał że zapłacisz tak jak w oplu? Mój wuja ma Astre II '99 i też na początku ją serwisował i jakoś 400zł nie płacił tylko też ponad 1000, za przegląd VW POLO '99 6 lata temu wołali 1000zł. Więc sorry ale nie wiem o jakich ty ASO piszesz. Nie ma co się trzymać z ASO bo to banda złodziei.
Utrzymanie mercedes'a nie należy do najtańszych ceny części są drogie, a psują się przeważnie jakieś duperele. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to na hasło czemu tak drogo u ubezpieczyciela usłyszałem odpowiedź bo kupił Pan mercedes'a. Proste i jasne
Powrót do góry
hmdsn|w169

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pt|ldz
Posiadane auto: a150 w169 '05
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


robiw, prawda jest taka, że ceny przeglądów w ASO są... jakie są, wiadomo. Ale wbrew pozorom płacisz przede wszystkim za usługę. Zamienniki filtrów itd. są dostępne jak do każdego innego auta, o tyle lepiej, że B klasa - W245 dzieli sporo części z nową A klasą - W169 poczynając od części blacharskich na mechanicznych i silnikach kończąc. Także o to bym się akurat nie martwił. Na pewno nie możesz się sugerować opiniami z tego forum o W168 - to nie te same auta, inna technologia, inna stylistyka, itd., bardziej pomocne okażą się myślę opinie o nowej A klasie, bo to praktycznie bliźniacze auta. Swoją - W169 jeżdżę już ponad rok i złego słowa nie powiem, a wręcz przeciwnie. Mam wersję Avantgarde, 2005, A150, dobrze wyposażoną, czujki deszczu, zmierzchowy, parę innych rzeczy - polecam podgrzewane fotele, na zimę rewelacja!, nieco twardsze zawieszenie niż w Classic i Elegance, ale zależy co kto lubi... Pali.. tyle ile pali, w mieście różnie, 8,5/100km to norma, więcej też potrafi, w trasie zszedłem raz do 6,5l/100km ale to męczarnia, nie potrafię tak jeździć. Nie powiem, chyba z nieco większą mocą byłoby idealnie (tu 95KM ale nie można mieć wszystkiego ) więc polecam to też wziąć pod uwagę, bo B jest jeszcze większa... Z tego co wiem diesle są bardzo przyjemne, ale nie mam, nie wypowiadam sięWink O awaryjności nie powiem Ci nic, bo tankuje i jadę... i tak w kółko... NIC się nie dzieje:) i oby tak dalej. Z czystym sumieniem za to moge powiedzieć, że wnętrze prezentuje się naprawdę z klasą, zarówno wykończeniowo jak i materiałowo - tu rzeczywiście widać, że to MB.
Reasumując... kupno 3-4 letniej B klasy to warta uwagi propozycja. Dużo wspólnego z nową A-klasą, zewnętrznie i wewnętrznie bardzo przyjemnie...

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogę mieszaną A-B klasową opinią...

Pozdrawiam i powodzenia przy zakupie!

m:.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 17:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 18:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


do hmdsn|w169: dzięki serdeczne, takie opinie sa naprawdę pomocne. W ASO w Wawie kręcili nosem na Diesle, że głośne itp toteż zacząłem się zastanawiać czy przy takim przebiegu rocznym i 2l/100km różnicy ma sens zamiana na klekota - nigdy nie miałem i trochę się boje problemów z turiną, głośności itp. Co do ASO - jakoś miałem nowe auta i przeglądów w ASO nie robiłem - tylko w dobrym, zwykłym zakładzie - oleje, filtry itp - taniocha.
do lukaszm: "bo to mercedes, a coś ty się spodziewał że zapłacisz tak jak w oplu?" - powiem krótko - beznadzieja. I co z tego, że Mercedes - myślisz, że olej Mobil czy inny do niego jest 3x droższy, czy filtr przeciwpyłkowy, który w sklepie kosztuje średnio 50-60zł niezależnie od auta (a cena w miare podobna) jest do Merola 3x droższy! Bez przesady. To to samo co inne auta tylko lepiej wykonane! Akurat i Opla i VW miałem od nowości i powiem Ci, że w ASO w Siedlcach przeglądy w granicach 370zł za Opla i 500zł za VW. Kumple robią "japończyki" w Wawie w ASO za ok.700-800 zł więc nie pisz, że "to Mercedes" i już wszystko wiadomo... Zastanawiałem się nad ofertami z Allegro i ceny nie są złe ale nie wiem czy nie lepiej benzynę bo przebiegi mniejsze a nawet jak przekręcone to mniejsze...robiw
Powrót do góry
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 22:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Ja kupiłem benzynke tylko dla tego że autkiem jeździ żona i jej dzienne przebiegi to 10-20km po mieście,więc w diesla nie widze sensu sie pakować.Co do ubezpieczenie, mi przy max zniżkach udało się zapłaćić 2000pln od wartości auta 55000 pln.Zdecydowałem się na przegląd w ASO ponieważ autko było z komisu,więc chciałem aby zerkneli na nie "specjaliści".Co do kosztów faktycznie w ASO nie są małe,mam do wymiany jeszcze drązek kierowniczy + mocowanie pasów koszt z robocizną ok 1100 pln-sporawo.Spalanie jak na razie w trasie przy spokojnej jeździe 6,5l w miescie na krótkich odcinkach nawet 12l.Do tego wszystkiego muszę zalożyć jeszcze alarm, bo ubezpieczyciel wymaga, sensowny z atestem to 1000pln poza ASO,więc sporo wydatków jak na poczatek.
Powrót do góry
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 08:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Rozumiem, że ten drążek kierowniczy wymieniasz także w ASO bo cena jest dość wysoka? Czemu? robiw

PS.
Zastanawiam się nad benzyną bo chyba mniej problematyczna ale 12l w mieście, brrrr. Widać poza tym, że koszty eksploatacji MB są jednak większe niż innych marek?
Powrót do góry
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 23:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Tak,cena wymiany drązka jest z ASO do tego dochodzi zbiezność wiec dla tego takie koszty,ale jeszcze nie wiem czy zrobie to u nich bo faktycznie drogawo.Wiesz to 12l/100km to głównie wynik na zimnym silniku przy odległości 4km, ale w mieście zimą spokojnie 10l weźmie.
Powrót do góry
AdrianNadz21

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: A160 CDI (w169) 2005r. Vito 109 CDI (W639) 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 14:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Heh, widze ze do tego tematu to i ja moge troche dolożyc, a szczegolnie odnoscnie diesel'i. Mam takie cudo jak W169 i jak kazdy diesel z tej paczki ma pojemnosc 1991ccm(czyli 2,0l ). Musze powiedziec ze to calkiem fajne silniczki, akurat ja mam wersje 160 cdi (czyli najslabsza odmiane 82KM i w B klasie ta opcja nie wystepuje), malo pala i sa glosne tylko kiedy zimne, a nagrzanie zajmuje im jakies 5-10 min zazely jaki sie im depnie. Wracajac do ekonomicznoesci (mam go od prawie roq i stan liczn.160,000) to tez calkiem niezle wypadaja, sam przejechalem ok.15tys. komputer w okresie zimowym pokazuje ze srednio pali 5,5/100, co by sie prawie zgadzalo. Raz zalalem po sam korek 53l i zrobilem 1000(bez paru km). Pewnego razu, jak sie w emeryta zabawilem i trase ok.100 kilometrowa przeslamazazylem sie z predkoscia 70-80km/h to komp pokazal 4,1l/100. W kazdym razie uwazam to za sympatyczny wynik.
Odnosnie awaryjnosci, to narazie sie nic nie dzieje, tylko wymienilem fiitrow, olej itp., jedynie kupilem go z wyrobionym zewnetrzym przegubem napedowym i oczywiscie po czasie to wyszlo. Okazalo sie ze nie mozna osobnego przegubu kupic, trzea zestaw polosi kupowac i jakies 2000zl kosztuje, a zamiennikow jeszcze nie produkuja (ale poradzilem sobie z tym mankamentem za skromne 300 i smigam dalej).
Powrót do góry
gadu-gadu
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 14:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Mówią, że te Disele są strasznie awaryjne i czułe na paliwo, tak samo zresztą jak mówią, że legenda bezawaryjności skończyła się w latach 90-tych. I co tu wybrać!? Chciałem auto bezawaryjne i świetnie wykonane a teraz to już sam nie wiem a napewno nie chciałbym płacić kroci za utrzymanie i naprawy bo przyznam, że Opel bezawaryjny był przez 5 lat tylko mizernie wykonany... robiw
Powrót do góry
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 11:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Który silnik jest najbardziej bezproblemowy? Mój roczny przebieg 18-20 tys. km...robiw
Powrót do góry
hmdsn|w169

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pt|ldz
Posiadane auto: a150 w169 '05
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 15:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Nie wiem, czy znajdzie się ktoś odważny, kto precyzyjnie i jednoznacznie odpowie Ci na to pytanie- chyba nie... I błagam skończmy z tą mitomanią, że PRAWDZIWE, DOBRZE WYKOŃCZONE, BEZAWARYJNE, BEZUSTERKOWE I MOŻE JESZCZE BEZOBSŁUGOWE MERCEDESY SKOŃCZYŁY SIĘ W LATACH 90-TYCH.. ... No proszę Cie... Tak, psuja się, jedne częściej, inne żadziej, ale tak jak każde inne samochody... A jeżeli o auto się dba i użytkuje zgodnie z przeznaczeniem i zdrowym rozsądkiem, to nie widze problemu...

Z własnego doświadczenia powiem: tak, mój A150 jest "bezproblemowy". Mógłby mieć więcej mocy, bo to najmniejszy - chociaż nie najsłabszy - silnik w A klasie, ale to ocena czysto subiektywna... Zakładam, że podobnie może być z najmniejszą benzynką w B, ale to tylko moje przypuszczenia Wink

Znalazlem kiedyś całkiem sympatyczną linkę z ocenami A-klasy, popatrzyłem, są też do B, więc miłej lektury...

http://www.autocentrum.pl/oceny/mercedes/klasa_b/
Powrót do góry
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 09:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


robiw napisał:
Mówią, że te Disele są strasznie awaryjne i czułe na paliwo, tak samo zresztą jak mówią, że legenda bezawaryjności skończyła się w latach 90-tych. I co tu wybrać!? Chciałem auto bezawaryjne i świetnie wykonane a teraz to już sam nie wiem a napewno nie chciałbym płacić kroci za utrzymanie i naprawy bo przyznam, że Opel bezawaryjny był przez 5 lat tylko mizernie wykonany... robiw


Witam po przerwie Smile
Swoją rozterkę pt "Diesel czy benzyna" powinieneś rozwiązywać moim zdaniem od trochę innej strony, czyli zadając sobie pytania: do czego potrzebujesz tego samochodu, ile km rocznie zamierzasz przejeżdżać, jakie wydatki jesteś w stanie zaakceptować w przypadku poważniejszych awarii.
Jeśli będziesz jeździł stosunkowo niewiele, to na benzynie się nie zrujnujesz, a oszczędność na dieslu może się nie zwrócić. Być może nie lubisz odgłosu diesla, albo zapachu jego spalin, a może nienawidzisz pilnowania, żeby mieć wysokie obroty przy wyprzedzaniu w trasie Smile

Trudno teraz o samochód, który nie będzie się psuł. Technika idzie do przodu, sprzęt jest coraz bardziej skomplikowany. Do tego koncerny szukają od czasu do czasu oszczędności, a te nie polegają wyłącznie na zwalnianiu pracowników Smile Czasem odbijają się na materiałach i częściach Smile
Powrót do góry
payen

Dyskutant



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: A 140 (w168) '99
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 20:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


panowie przesunę ten temat do działu mercedes b klasa do tematu oceń swoje auto w dniu 22 luty w godzinach popołudniowych.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System