Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 12:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


temat przesunięto
Powrót do góry
btfmg

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2009, 12:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Jeżdżę B klasą 180CDI ,kupioną w Niemczech od dealera (3-letnie auto).Na trasie z Niemiec spaliło poniżej 5 l na setkę , fakt że głownie po autostradach ale tam nie ma ograniczeń więc prędkości też były niemałe.Jeśli chodzi o gabaryty wewnątrz to jest to auto większe od starej C-klasy .Dla 4 osó komfort super ple 550l bagażnika. Jeśli szukasz auta rodzinnego ,oszczędnego w spalaniu to jest to auto. Czy diesel jest głośny ?Tak,ale tylko gdy jest zimny .Potem w autku robi się cicho .Dlaczego w Niemczech i u dealera -po prostu wiadomo jak był serwisowany ,przed sprzedażą przechodzi pełną ścieżkę diagnostyczną i to co trzeba wymieniono,mercedes poza tym daje roczną gwarancję na całą UE bez względu na wiek auta i na końcu zawieszenie nie jest rozwalone przez polskie drogi.Jeśli chodzi o zamienniki to nie ma problemu z częściami .Mam nadzieję że trochę pomogłem.
Powrót do góry
colln

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska/Italia
Posiadane auto: B 180CDI 2.0L` 06r W210 2,9TD W220 S320
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 23:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


robiw napisał:
Który silnik jest najbardziej bezproblemowy? Mój roczny przebieg 18-20 tys. km...robiw


Mam mercedesy i mam też B klasę. 180CDI 109KM Autko ma od zarąbania kilometrów i do tej pory wymieniłem jedynie zawór EGR
Serwisy? Jakie serwisy? Co, to już taki problem wymienic oleje czy filtry? Filtr oleju BOSCH ok 30zł Very Happy
Na naszym paliwku dobije do 200, w niemczech na ich 210
Powrót do góry
lukas87

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Mercedes B200 CDI '09 Porsche Cayenne Turbo S '09
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 00:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Witam wszystkich posiadaczy B-klass. Muszę przyznać że moja przygoda z tym modelem zaczęła się całkiem niedawno. Wracając z salonu volvo już z zabukowanym S40, coś mnie tknęło żeby wstąpić do Merca i tak po kilku dniach wyjechałem B200 CDI.
Jak na razie jestem pod dużym wrażeniem, spalanie bardzo przyzwoite a i osiągi zadowalające. Odnośnie awaryjności trudno mi powiedzieć, gdyż zbyt krótko go mam. Pierwsze spostrzeżenia:

- Zdecydowanym plusem jest to że siedzi się dość wysoko, przez co kierowca czuje się pewnie na drodze.
- Środek jest bardzo przestronny, a siedzenia bardzo wygodne, wiem co mówię, dziś przebyłem 800km. Co ciekawsze przestrzeniom nie ustępuje Porsche Cayenne. Co jest tutaj dużym atutem z pozoru nie wielkiego samochodu.
- Panoramiczny dach na pewno nie ujmuje mu w niczym, a i wrażenia są niezastąpione zwłaszcza przy słonecznej pogodzie Smile
Odnośnie spalania:
5.4-5.6l to bardzo dobry wynik.
Zawieszenie bardzo dobre, samochód prowadzi się przyjemnie i pewnie.
Nie najlepszą stroną jest automatyczna skrzynia biegów, która musi trochę pomyśleć zanim zacznie działać (być może jest to spowodowane zgraniem się nowego samochodu do właściciela), jednak dla osób spędzających wiele czasu w samochodzie na pewno nie oceniona jej pomoc. Pomimo wszystko 140KM pozwala na przyzwoitą jazdę. Silnik diesel-owski godny polecenia.

Podsumowując, jest to fajny rodzinny samochód, łączący komfort ze sportowym duchem. Jednak trzeba przyznać, że niestety drogim. W wersji komfortowej, prawie 200tyś zł to trochę dużo.

Pozdrawiam, mam nadzieję że moja opinia się przyda.
ps.
Jeżdżąc po polskich drogach już snułem podejrzenia że nikt go niema. Bo sporadycznie spotykam B-klasy.
Powrót do góry
tommi300

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: MB A180CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 12:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Jeśli Cie stać bierz diesla. Mam co prawda A klase z 2007 roku ale z dieslem 180 cdi. Mam go od niecałego roku, przy kupnie ekonomia nie byla dla mnie priorytetem, choc uwazam że kupilem samochod w przyzwoitej cenie. Chciałem mieć mocny, b.dobrze wyposażony samochodzik średniej wielkości. Wyprzedzanie tym samochodem to bajka, przy 100 km/godz przycisniecie gazu i przyspieszenie do 160 nawet na 6 biegu skutkuje fajnym przyspieszeniem. Wczesniej mialem slaba benzyne i wyprzedzanie na polskich drogach to byl koszmar. Tym diselkiem to zaden problem, ma spory zapas mocy. Samochod daje mi duzo frajdy z jazdy. W trasie pali mało ostatnio wracając z zakopca jadąc dosyc szybko od 110 do 150 (naturalnie jak bylo trzeba cos wyprzedzic) spalanie bylo rzedu 5 l/100. W miescie pali wiele wiecej, przy krotkich odcinkach rzedu nierzadko 2,5 km i warszawskich korkach pali i 9 l/100.
Niestety o awaryjności nie moge się wypowiedzieć, bo narazie tylko leje ON i jezdze. Jeżdze mało, do pracy mam 2,5 km Smile w korkach, w niecały rok zrobiłem tym autem troche ponad 12 tys km z czego 1/3 po europejskich autostradach. Ze wzgledow ekonomicznych napewno nie byl to zakup opłacalny, lepiej bylo by kupic benzynke - ale przytrafił mi się diesel i nie zaluje. Z tego co widze w B klasie właśnie ten silniczek jest najbardziej popularny i wg mojej opinii jest godny polecenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 12:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukas87

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Mercedes B200 CDI '09 Porsche Cayenne Turbo S '09
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Kwi 2009, 23:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Z tego co się orientuję to jednostki dieslowskie, to dwa identyczne silniki 1991 cm^3,(109hp i 140hp) różniące się jedynie programem ECU. Mój sąsiad ma 4 letniego B180 CDI, jak do tej pory chwali sobie go bardzo, zero usterek, zero awarii. Praktycznie ingerencja polega na samej wymianie płynów.
Powrót do góry
colln

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska/Italia
Posiadane auto: B 180CDI 2.0L` 06r W210 2,9TD W220 S320
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 14 Maj 2009, 01:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Bardzo ważne w tym aucie jest wymiana oleju wraz z dwoma filtrami w automatycznej skrzyni, (no jak ktoś ma ten bajer jak bezstopniowy automat oczywiście) , filterki sa 2 jeden w skrzyni, jeden na przewodzie do chłodnicy ten olej to ATF-28CVT , w nowszych jest korek spustowy na wandlerze to zleci prawie 2 litry więcej tego płynu, czyli na wymianę potrzeba 6 litrów
Powrót do góry
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Maj 2009, 09:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Powiedzcie mi proszę, jak oceniacie widoczność w tym samochodzie? Chodzi mi głównie o lusterka boczne, cofanie, zmianę pasa itd. Smile
Powrót do góry
tommi300

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: MB A180CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Cze 2009, 10:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Ja oceniam bardzo dobrze, siedzi sie wysoko wszystko dobrze widac, jedynie cofanie do tylu i widocznosc w tylnej szybie wymaga przyzwyczajenia. Jak mam wysoki samochod za soba to potrafie podjechac/cofnąć na centymetry (bez czujnika parkowania), natomiast jak jest niski to juz gorzej, bo trzeba zdac sie na lusterka.
Powrót do góry
gadu-gadu
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Cze 2009, 20:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Aha, dzięki. A jak z tą widocznością w lusterkach przy cofaniu? Smile
Powrót do góry
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Sob 13 Cze 2009, 22:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Według mnie widoczność jest kiepska,zwłaszcza w lusterkach bocznych-są po prostu za małe.W wersji po lifcie lusterka są juz wieksze, więc może i z widocznością jest lepiej.
Powrót do góry
wojtekmel

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Mercedes B klasa 2.0CDI 2006
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 10:50
Temat postu:

Opinie o B klasie


robi173 napisał:
Według mnie widoczność jest kiepska,zwłaszcza w lusterkach bocznych-są po prostu za małe.W wersji po lifcie lusterka są juz wieksze, więc może i z widocznością jest lepiej.

Witam!
Z lusterkami jest prawda ,widoczność jest fatalna podobno poprawiono w wersjach po liftingu ale reszta rękopensuje. Mam B 200 CDI z automatyczną skrzynią i klimatyzacją thermotrinic .Jazada tym samochodem jest rewelacyjna.Kupiłem go od drugiego właściciela w Polsce i ,użytkuję drugi rok. Mam to szczęście ,że kupiłem od uczciwego użytkownika, bo po dwóch przeglądach zmieniłem tylko olej i filtry. Fajną rzeczą jest tzw. solar dach,dobre nagłośnienie i ten wspomniany termotronic.Ze spalaniem jest tak,że po mieście pali ok. 8 litrów w trasie ok. 6,5 no ale skrzynia automatyczna, to bajka.Auto służy mi do przemieszczania się bezpiecznego i wygodnego dlatego nie dyskutuję z głosami mówiącymi o średnich osiągach,choć na światłach startuje szybko.Ogólnie namawiam i polecam,na pewno nie kupiłbym Passata 2.0 TDI,bo ma mój kuzyn i większość czasu spędza w serwsie.
Powrót do góry
jack777

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2021
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Mercedes W 245 200turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Paź 2021, 12:53
Temat postu:

Olej skrzyni biegow manual B klasa w 245 200turbo


Witam! Musze wymienić olej w manualnej skrzyni biegow B200turbo w245 jaki olej wlać , mechanik doradza Castrol: 75w85 czy aby tylko Castrol ? Dzięki za info
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System