Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauser

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Cze 2006, 08:31
Temat postu:

A klasse


Witam.Właśnie zakupiłem autko A klasa dla mojej zony i chcialbym podzielic sie z wami uwagami.
1.Auto z wyglądu małe ale środek bardzo duży przestrzenny
2.Do wielkiego miasta jak znalazł
3.Typowo kobiecy samochód ale niejeden facet mógłby "zaszpanowac"
4.Super silnik ( 1.6 ) wbrew temu co sadzą inni spala ok.7 l. w cyklu mieszanym
5.design naprawdę supeer!!!
6.Zawieszenie bardzo sztywne i przy naszych drogach wymiana końcówek co 6-miesięcy--MINUS!!!
7.Więc panowie do prtfeli !!!
Powrót do góry
aska

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: A 170 W-168 ROK99
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 28 Lip 2006, 10:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Witam
trzeba dodać jeszcze parę szczegułów
-strasznie wszystko w środku skrzypi -ale trzeba z tym walczyć i można wygrywać
-alufelfi przy rozmiarze opony195/50/15 wytrzymują na polskich drogach parę miesięcy a stalowe raz na pół roku do prostowania
-u mechaników (O TO MERCEDES WIęC MUSI TO WIęEJ KOSZTOWAć ALE ZA TO NIE OBLEJą SILNIKA OLEJEM A KAżDY ODCISK PALCA JEST WYTARTY)
- mimo paru wad SUPER FURA
pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
seb55

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sie 2006, 09:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Skrzypi jak cholera - jak z tym walczyć?
Niskie profile - dwie felgi stalowe już prostowałem, aluski też już swoje przeszły
Na razie tylko takie problemy, a samochodzik mam 2,5 roku (50000 km)
Powrót do góry
aska

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: A 170 W-168 ROK99
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 04 Sie 2006, 10:46
Temat postu:

Skrzypienie


Walkę ze skrzypieniem zacząlem od schowka przed pasażerem -od środka przykleiłem uszczelkę okienną na całym obwodzie pomogło,następnie przesmarowałem wszystkie mechanizmy foteli najpierw smarem sylikonowym,a nastepnie WD -pomogło,wszystkie połączenia plastików które przy naciskaniu wydawały straszny odgłos przesmarowałem klejem silikonowym (wciskałem bezbarwny silikon pod plastik a następnie wycierałem nadmiar tak by był niewidoczny )ta odrobina kleju cudownie pomogła nadmiar pieknie się zcierał żadnych śladów ani plam,ale jeszcze nie wszystko zwalczyłem.
Napiszcie jakie macie patenty na skrzypienie
pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
seb55

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sie 2006, 11:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Dzięki za info, popróbujemy. Jeszcze jedno pytanko, czy komuś skrzypią drzwi jak ma do połowy opuszczoną szybę?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Sie 2006, 11:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MARIUSZ WESOLY

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2007, 16:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Witam mam A-160 Clasic z 2000roku i skrzypi mi coś albo spręzyna albo amortyzator z prawej tylnej.Pozatym nie mam żadnych instrukcji obsługi więc nawet niewiem gdzie jest akumulator.Jak sie wyłancza poduszke pasażera ?????.Dodam że mam go dopiero pare dni więc jeszcze jestem zauroczony .Przesiadłem sie z Lanosa Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Gregory

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Kwi 2007, 14:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


MARIUSZ WESOLY napisał:
Witam mam A-160 Clasic z 2000roku i skrzypi mi coś albo spręzyna albo amortyzator z prawej tylnej.Pozatym nie mam żadnych instrukcji obsługi więc nawet niewiem gdzie jest akumulator.Jak sie wyłancza poduszke pasażera ?????.Dodam że mam go dopiero pare dni więc jeszcze jestem zauroczony .Przesiadłem sie z Lanosa Very Happy


Witam również Smile
Możliwości skrzypienia jest wiele... Rolling Eyes . Może hałasuje tylna kanapa (zdemontuj to się przekonasz), może coś w podwoziu lub zawieszeniu, np. poduszka a raczej często jej brak, pod sprężyną (wjedź na kanał to się przekonasz), itd. itd.
Akumulator jest w kabinie auta, w okolicy siedzenia pasażera z przodu, wmontowany w podłogę.
Poduszka pasażera nie jest odłączalna. Jest za to automatyczny czujnik, który wykrywa obecność pasażera na siedzeniu. Czujnik wmontowany jest w siedzisko fotela pasażera.
Pzdr.! Smile
Powrót do góry
MARIUSZ WESOLY

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Kwi 2007, 20:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Znalazłem przyczyne skrzypienia .Sprężyna haczyła o ścianke przekręciłem ją żabką i wskoczyła na swoje miejsce .
Powrót do góry
gadu-gadu
exfireman

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: B200,gsxr600
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2008, 00:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Jestem posaidaczem a raczej moja zona jest posiadaczką (ja preferuje dwa kola)A140.po paru miesiacach uzytkowania jestem zadowolony,wbrew opiniom,nic nie skrzypi w srodku,mam pare kosmetycznych spraw jeszcze do poprawienia ale ogolnie jes jak najbardziej ok,Ostatnio podjolem walke z swiatlem cofania i po pierwszej rundzie jestem znokautowany zniknela 5,mechanik mi cosnagrzebal podczas demontowania czujnika i 5 niema.Auto ladnie sie prezentuje i swietni prowadzi,Jedyne co zauwazylem to zbyt maly rozstaw osi powoduje podskakiwanie na wybojach ,szerokie slupki ograniczaja widocznosc.Reasumując mimo malutkich wad jestem zadowolony.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
TOMEKW168A

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 16

Posiadane auto: Mercedes A 160 1998R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 23:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


mam pytanie co do skrzypienia u mnie skrzypia napewno fotele te plastiki przy fotelach mam pytanie jaki to byl ten klej czy silikon zwykly?? i skrzypi rownierz srodkowy panel plastiki przy radiu itd oraz te plastiki przy skrzyni biegow idace az do tylu macie jakies patenty na to ?? to chyba jeden z najgorszych minusow a klasyy Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 21:23
Temat postu:

co to jest co trzeszczy az zeby zgrzytaja .....A klasa


Mam a 170 cdi 2002r miałem sporo samochodów bardziej lub mniej udanych ale żaden mnie tak nie stresował [mam go ok 4 mies].
Gdyby to co tu sie na temat w koncu MERCEDESA przeczytac osobie nie swiadomej o czym mowa daje głowe ze ze odp byłaby taka FORUM auta marki Fiat 126p rocznik do 1985
Mercedes za spore pieniazki a temat gdzie włożyć gąbke żeby nie trzeszczał to nawet malucha by obraził .Ja zaliczyłem już awarie czujnika lewarka [automat] serwis chciał 1/7 ceny kupna auta jeden z członków naszego forum pomógł mi za grosze .Kupiłem auto b zadbane z pewnym przebiegiem ale mysle o sprzedaży bo mi sie kichy przewalaja od tych narzekań .Może mnie ktoś wyprowadzic z błedu jesli go popelniam .Golf ma ok 40 wpisów o porade a my ok 500
Powrót do góry
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 04 Wrz 2008, 16:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Oczywiście na forum golfa jest mniej wisów -na forum opla też. Tylko że do tych jak i wielu innych można ściągnąć sobie z netu książką SAM NAPRAWIAM i nie trzeba nikogo o nic pytać - jak znajdziesz mi taką książkę i to jeszcze po polsku to też przestanę tu zaglądać -bo po co?
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 09:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


jall12 i miniut - po to buduje sie takie forum zeby zagladac i swoje spostrzezenia pisac, w tych ksiazkach jest zawarta spora ilosc wiedzy, ale jak sam nie dotkniesz lub kolega z forum dokladnie nie opisze ...to bedzie tylko text.
Inne marki maja tez oddzielne fora: golf, passat, vectra www.vectraklup.pl (tu tez jestem), astra, corsa i zapewniam Was i innych uzytkownikow Aclasse ze wszystko zalezy od egzemplarza i uzytkownika(wlasciciela) ...jak ktos powiedzial "jak sie dba tak sie ma", "pali tyle ile zatankuję" heheee
Co do golfa...mialem III kombi (variant) - 10miesiecy z nim wytrzymalem - inwestycja jak za nowy raty co miesiac (szok) - mam uraz do VW. Sasiad mial nowa Toyote carineII - pzrez 3 lata gwaracji czesciej byla w serwisie niz w garazu...pozniej zostawil im to auto w rozliczeniu i wzial carine III - dopiero jezdzil Smile
Jezdze vectra C i jest extra - na forum sporo ludzi narzeka ale i sporo chwali... a prawda jest taka ze fora wiekszosc ludzi odwiedza dopiero jak cos sie dzieje z autkiem i szukamy porady zeby nie dac sie naciagnac ASO/mechanikom itd.
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 09:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Mialo być o Mercedesie Smile
Autko zakupione w polowie sierpnia w Berlinie, 1własciciel, serwisowane Smile
A 160 benzyna, automat, wersja Classic.
przebieg 151 000km
wydaje sie normalnie eksploatowane, wrocilem nim na kolach...jazda przyjemna mimo tylu km. Jestem naprawde mile zaskoczony a musze przyznac ze A-klasy nie bralismy pod uwage Smile
Zalatwianie dokumentow (2 tygodnie), rejestracja i teraz sluzy zonie jako 2 autko w domu.
Autko przestronne... nawet bardzo przestronne, mozliwosci konfiguracji srodka w tym z wyjmowaniem siedzen (extra temat).
Prowadzenie OK, bardziej niz zwykla osobowka odczuwa boczne podmuchy wiatru ale to normalne (wyzsze autko),
Przekonalem sie do automatu (naprawde fajna rzecz)
Polecam Smile Polecamy Smile

ach, zapomnialem... wymienilem po zakupie 2 żaróweczki -jedna w 3 swietle STOP, i jedna w zegarach (nie podswietlal sie obrotomierz) - do przezycia Wink
Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 23:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A klasse


Chociaż auto sprzedałem jazda merc A klasa 1,7 cdi automat to prawdziwa przyjemnosc ,jazda bez kompleksów przy ew zabawie w wyscig oczywiscie bez przesady
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System