Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartodziej

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A 1700 CDI Avantgarde 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 13:23
Temat postu:

Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Mam takie pytanko, jak jechałem autem to wyskoczyła mi na wyświetlaczu ikonka F i auto straciło moc !! co to może być ?? normalnie jest D jak jadę, czy F to jest jakiś bieg awaryjny ??
Pozdrawiam
Bartodziej
Powrót do góry
martins84

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. lubuskie
Posiadane auto: S 320 CDI W220 / VW T4 2.5 TDI
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 14:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Litera F w miejscu litery D na wyświetlaczu oznacza jakiś błąd skrzyni biegów - najlepiej podpiąć pod kompa i sprawdzić co sie tam dzieje. POZDRAWIAM:)
_________________
Mercedes-Benz...bo napęd przedni jest dla dziewczynek!!!
Powrót do góry
alkopoligamia

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Mercedes A170 CDI Elegance 1999r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 13:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Witam
Mam a 170 CDI z 1999 roku i również mam problem ze skrzynią. Od pewnego czasu czasami pokazuje się literka F i auto traci moc. W Mercu powinien być wymieniony już olej w skrzyni, lecz pewien mechanik który zajmuje się automatami w mercedesach powiedział że akurat w tym modelu nie wymienia się oleju bo skrzynia może się rozpaść czy coś takiego.
Moim pytaniem jest czy to prawda i co robić... czy wymienić, gdzie wymienić, jaki olej wlać?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
VIN WDB1680081J209389
Model A 170 CDI
Chassis 1680081J209389
Engine 668940 30 036167
Transmission 722701 00 030014
Order 0 8 221 01305
Cab 00000
Delivery date 22.03.99
Powrót do góry
gadu-gadu
zomus

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes A170 CDI 2000r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 19:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


alkopoligamia napisał:
Witam
Moim pytaniem jest czy to prawda i co robić... czy wymienić, gdzie wymienić, jaki olej wlać?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam


Olej w tych skrzyniach się wymienia, skrzynie się nie rozpadają, a dokładniej stary olej może być przyczyną usterki którą zgłasza CI komputer.
Aby stwierdzić co się dzieje musisz podpiąć auto pod komputer i odczytać błąd. W moim przypadku poleciał sterownik, w naszych skrzyniach jest on montowany bezpośrednio w skrzyni. U mnie naprawa zakończyła się wymianą skrzyni na "nową", czeka mnie jeszcze wizyta w ASO aby zestroić skrzynię z komputerem auta, bo mój mechanik podniósł ręce i nie da rady tego zrobić.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
alkopoligamia

Czytelnik



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: Mercedes A170 CDI Elegance 1999r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 16:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Przepraszam mechanik sformułował to inaczej, nie że się rozpadnie tylko że lepiej żeby nie wymieniać oleju bo będzie jeszcze gorzej niż jest i wtedy trzeba będzie wymieniać całą skrzynie. W najbliższym czasie postaram się gdzieś odczytać błąd oraz popytać się trochę jeszcze w tej sprawie i wtedy opisze co było dalej...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 16:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gregorx27

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 17:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Witam jestem tu pierwszy raz... ano dlatego ze kupilem sobie problem:
Moj problem to A klasa 170 CDI automat, samochod ma szarpniecia na biegu wstecznym, gdy trzymam na hamulcu to szarpniecia sie powtarzają, druga sprawa to zapalająca sie literka F i tracenie mocy. F zapala sie szczegolnie przy jezdzie po miescie podczas zwalniania i ruszania. Dziekuje za pomoc
Powrót do góry
zomus

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes A170 CDI 2000r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Lip 2010, 20:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


gregorx27 napisał:
Witam jestem tu pierwszy raz... ano dlatego ze kupilem sobie problem:
Moj problem to A klasa 170 CDI automat, samochod ma szarpniecia na biegu wstecznym, gdy trzymam na hamulcu to szarpniecia sie powtarzają, druga sprawa to zapalająca sie literka F i tracenie mocy. F zapala sie szczegolnie przy jezdzie po miescie podczas zwalniania i ruszania. Dziekuje za pomoc


Witam!

Musisz koniecznie podjechać do jakiegoś warsztatu i odczytać błędy, dopiero wówczas wstępnie dowiesz się gdzie leży problem, a może być różny. Od banalnej, czyli konieczność wymiany oleju, po padnięty sterownik lub uszkodzenie mechaniczne.
Powrót do góry
gregorx27

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: A 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lip 2010, 21:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


odczytalem jest to błąd dzwigni zmiany biegów p1872... czy da sie to zrobic
Powrót do góry
zomus

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes A170 CDI 2000r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Lip 2010, 21:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


gregorx27 napisał:
odczytalem jest to błąd dzwigni zmiany biegów p1872... czy da sie to zrobic


Prawdopodobnie problem dotyczy zimnych lutów w układzie drążka zmiany biegów. Poszukaj na forum, wiele razy był opisywany problem. Jeżeli masz trochę samozaparcia i lutownicę możesz sam się uporać z problemem.
Powrót do góry
arcikowski7

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: MB W168
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 21:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


witam, mialem ten sam problem wbijało się F, problemem może być dość błachy lub bardzo poważny. w wielu przypadkach jest to teoretycznie błachostka, a w praktyce wymaga troszke pracy. mi w tym pomógł ogromnie jeden z użytkowników tego forum który naprawił mi tą usterke i autko lata jak rakieta. ani razu juz sie nie wbiło F od conajmniej 3 miesięcy.

Ostatnio zmieniony przez arcikowski7 dnia Czw 30 Gru 2010, 23:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 18:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Witam! Miałem podobny problem - literę "F" na wyswietlaczu Mad . Przyczyną był "walnięty" elektroniczny moduł wybierania biegu (zimne luty), który znajduje się zaraz pod dźwignią lewarka biegów. Tyle, że w moim przypadku odczytany błąd to P1856. Nie wiem czy P1872 również dotyczy elektronicznego modułu zmiany biegów, jeśli tak to kwestia wyciągnięcia elektronicznego modułu wybierania biegów i oddania go elektryukowi, elektromechanikowi do sprawdzenia pod względem zimnych lutów itp. [/url]
Powrót do góry
pumpernikiel

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A140 98 automat i 4 inne
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Paź 2010, 19:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Panowie lupa i lutownica w dlon i po godzinie macie nowke sterownik.

Zimne luty robia sie przewaznie przy modulach fotooptycznych, tam szukajcie.

Uwaga jak ktos duzo pali w samochodzie, pyl z popielniczki potrafi zaklocic prace tego modulu jak dostanie sie w wiazke podczerwieni.

sterownik to zespol "zwyklych" fotokomorek wykrywajacych ruch lewarka + prosty mikroprocesor i uklad can.

Jezeli tcu skrzyni straci kontakt z lewarkiem efekty sa ciekawe, mocne szarpniecia przy zmianie D na R wrecz uderzenia i ogolnie auto wariuje.

Po naprawie koniecznie kasowanie bledow!!!
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 22:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


No jak ktoś ma tą lutownicę i potrafi się nią obsługiwać Laughing Ja za taką usługe zapłaciłem 50zł Mad
Powrót do góry
pumpernikiel

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A140 98 automat i 4 inne
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 14 Paź 2010, 08:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Niestety znam przypadek gdzie klienta skasowano za to 2700zl Smile i to jest sk..nstwo dopiero.

Zabrano auto na naprawe skrzyni biegow, ponoc demontaz, rozbiora, zlozenie itp itd. Sprawa by sie nie rypla gdyby nie koniecznosc dokonania pewnej naprawy ktora wymagala odkrecenia tych samych srub co przy demontazu skrzyni. Wyszlo na jaw ze nie byly nigdy ruszane, dalsze dochodzenie juz w znajacym specyfike mercedesa ujawnilo nieudolne lutowanie sterownika drazka zmiany biegow.

Dlatego bardzo dobrze ze sa takie fora gdzie mozna zweryfikowac informacje.
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Paź 2010, 22:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Automatyczna skrzynia biegów"co oznacza literka F zamiast D"


Zgadza się "pumpernikiel". Ja i moje auto wiele zawdzięczanmy temu forum -głównie zoszczędzonych pieniędzy Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System