Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasieńkaa

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cz-wa
Posiadane auto: A 160 półautomat, 98 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Kwi 2009, 00:27
Temat postu:

Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Witam!
Mam A160 wczoraj jak jechałam zapaliły mi się kontrolki BAS/ESP i ABS i palą się cały czas próbowałam tej opcji z włączeniem samochodu i przekręceniem kierownicą w lewo i prawo na maxa i nie działą to (Dalej się świecą) dodam że mam półautomat i dziwnie chodzi teraz tzn jak na jedynkę wrzuce to powinien sam się toczyć tak jak w automacie jak jest, a on stoi i jak dodam gwałtownie gazu dużo to ma duże obroty, a jak pomału, spokojnie to jest ok ale i tak potrafi szarpać (jak by skakać tzw "zabą"). I to stało się też po zapaleniu tych kontrolek. Ktoś może mi powiecieć co się mogło stać , tam gdzie wyświetla Ci się który jest bieg obecnie mam kod/literke "F" ... Confused Crying or Very sad
Dziękuję z góry za odp.
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Hudy

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Klasa A160 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Kwi 2009, 18:14
Temat postu:

Re: Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Czesc,

Dolączam sie do pytania kolezanki. Rowniez mam A160'90 i podobny problem zwiazany ze "skakaniem" przy ruszaniu. NIe mam natomiast obiawów "F" na wyswietlaczu itp.

Dokładnie wygląda to tak w moim połautomacie, dodaje sie gazu to skok pedału jest dosc duzy, ale samochód nie ciągnie, obroty takze sie nie zwiekszaja. Potem pojawia się bardzo szybko ok 2tyś obrotów i silnik zaczyna ciągnąć auto. To jest ten zabi skok, tak jak napisała koleżanka - jesli pedał gazu naciska się bardzo powoli to wtedy tego efektu nie ma i mozna ruszyc bez skakania.

Pozdrawiam
Hudy

Kasieńkaa napisał:
Witam!
Mam A160 wczoraj jak jechałam zapaliły mi się kontrolki BAS/ESP i ABS i palą się cały czas próbowałam tej opcji z włączeniem samochodu i przekręceniem kierownicą w lewo i prawo na maxa i nie działą to (Dalej się świecą) dodam że mam półautomat i dziwnie chodzi teraz tzn jak na jedynkę wrzuce to powinien sam się toczyć tak jak w automacie jak jest, a on stoi i jak dodam gwałtownie gazu dużo to ma duże obroty, a jak pomału, spokojnie to jest ok ale i tak potrafi szarpać (jak by skakać tzw "zabą"). I to stało się też po zapaleniu tych kontrolek. Ktoś może mi powiecieć co się mogło stać , tam gdzie wyświetla Ci się który jest bieg obecnie mam kod/literke "F" ... Confused Crying or Very sad
Dziękuję z góry za odp.
pozdrawiam
Powrót do góry
Kasieńkaa

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cz-wa
Posiadane auto: A 160 półautomat, 98 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 13 Kwi 2009, 22:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Kolego HUDY ja jutro jadę na komputer więc pewnie coś wykarze ja się tylko modle, żeby nie było ze mam całą skrzynie wymienić bo się załamię... ale, że nie masz "F" hm bo wiem ,że oznacza to iż skrzynia pracuje w trybie awaryjnym...
Powrót do góry
gadu-gadu
Hudy

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: Klasa A160 '98
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Kwi 2009, 22:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Czesc Kasia,

Daj znać jaką diagnozę komputer postawi Smile Zresztą, ja takze musze sie wybrac na komputer, moze za tydzien bo teraz ciezko znalezc czas Sad((

Życzę dobrych wiadomosci!
Pozdr
Mariusz

Kasieńkaa napisał:
Kolego HUDY ja jutro jadę na komputer więc pewnie coś wykarze ja się tylko modle, żeby nie było ze mam całą skrzynie wymienić bo się załamię... ale, że nie masz "F" hm bo wiem ,że oznacza to iż skrzynia pracuje w trybie awaryjnym...
Powrót do góry
Kasieńkaa

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cz-wa
Posiadane auto: A 160 półautomat, 98 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 13 Kwi 2009, 22:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Spoko nie ma problemu dam jutro znać Wink
Pozdrówki
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 13 Kwi 2009, 22:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kasieńkaa

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cz-wa
Posiadane auto: A 160 półautomat, 98 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Kwi 2009, 17:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Hudy, byłam na kompie sprawdzili mi i jest błąd z tą skrzynią i zrozumiałam to tak że jakiś moduł (czy coś takiego) poszedł. W każdym bądz razie chodzi o to, że skrzynia przesyła do licznika, który ma ten bieg obecnie i że to poszło, on nie może na 100% powiedzieć co poszło bo trzeba rozebrać i wtedy będzie wiadome, bo mówił, że równiedobrze mógł przetrzeć się jakiś kabelek. Samochód zostawie do naprawy dopiero po weekendzie to będę wiedzizeć na 100% co tam poszło. A szarpać, czy skakać "żabą" może dlatego, że nie wie który ma bieg. Tak mi powiedzieli wiadome, że skrzynia begów cała uff to chociaż tyle

A że się jeszcze spytam jest możliwe że świeci mi się BAS/ESP i ABS dlateg że mam w stopie przepaloną żarówkę albo dwie bo nie pali mi się później pali i kolejna nie pali a następna pali więc wnioskuję że są tam 4 żarówki Smile Bo na kompie nie wyszedł żaden błądz z tym wiec pewnie te żarówki... i wie może ktoś jak je wymienić tak żebym sobie mogła to sama zrobić ;P a i jakie tam są żaróweczki Razz

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
ghost2255

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: SCENIC 2 1.9dCi
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 22 Cze 2010, 19:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Ponieważ założyciel tematu nie napisał jak się skończyła ta usterka i co było jej powodem, a mnie dotknęła dokładnie taka sama awaria, to napiszę co było jej powodem.

Jeśli masz A-klasę W168 z automatycznym sprzęgłem i nagle na desce zapaliły się kontrolki ABS i ESP/BAS, a sprzęgło działa, tylko trochę inaczej, tzn. wysprzęgla przy obrotach jałowych, a ruszanie nie jest już takie płynne, dodatkowo w miejscu wyświetlamnia biegu jest literka"F", to najprawdopodobniej uszkodzony jest jeden z czujników ABS przy kole.

Taka awaria mi się przytrafiła i właśnie jestem w trakcie szukania czujnika ABS na przednie koło. Niestety w ASO kosztuje 495zł, więc szukam czegoś tsańszego.
Powrót do góry
marsdorf

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszczyny/Esslingen (Niemcy)
Posiadane auto: A-klasa 1.7 Cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 09:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


witam ja również podepnę się do tematu bo mam taki sam problem, pojawił się błąd F i skrzynia szfankuje, mechanik po podpięciu pod komputer stwierdził ze skrzynia do wymiany ; / Możliwe ze skrzynia siadła tak nagle bez zadnych wcześniejszych oznak? podpięcie do komputera daje całkowitą pewność ze to nie jest inna usterka?może podjechać do innego mechanika żeby wyeliminować pomyłkę?
Powrót do góry
gadu-gadu
ghost2255

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: SCENIC 2 1.9dCi
Piwa: 1/5
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 19:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Półautomat? Jakie błędy odczytał mechanik? Jakie objawy poza "F"?
Powrót do góry
shnos

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Vaneo 1,7 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 11:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Ja mam Vaneo i te same objawy z pojawiającym się F i auto blokuje się na 1 biegu. Skrzynia nie jest do wymiany, bo to zapewne zimny lut na płytce. Ewentualnie uszkodzony moduł sterujący. Nie dajcie się nabrać na wymianę skrzyni za 8 tyś, bo niektórym "mechanikom" właśnie coś takiego przychodzi do głowy.

Jestem obecnie na etapie szukania osoby, która naprawia takie rzeczy w Warszawie...
Powrót do góry
gadu-gadu
ghost2255

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: SCENIC 2 1.9dCi
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 17:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Ludzie!

Piszcie wszystkie informacje potrzebne, żeby można było coś pomóc!

Użytkownik marsdorf prosił o pomoc, ale nie raczył odpowiedzieć na zadane pytania.

Użytkownik shnos chyba opisuje ustrerkę skrzyni automatycznej, bo tylko w takiej skrzyni jest moduł sterujący i jakś płytka, gdzie mogą być zimne luty.

To jest temat półautomacie, a nawet założyciel nie pofatygował się, żeby opisać rozwiązanie problemu.

Jak każdy będzie tylko pytał, a po powrocie z warszatu nie opisze, co było powodem usterki, to takie forum nic nikomu nie pomoże.
Powrót do góry
stary53

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: A 140
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 23:01
Temat postu:

c.d.ABS i ESP/BAS jest caly czas widoczny


kolezanki,koledzy,
jesli tak moge sie zwracac do was jezdzacych czy probujacych jedzic pojazdami zwanymi M.B.a 140,
dokladnie miesiac temu spotkala mnie identyczna przygoda ,ktora wyzej opisaliscie ze skrzynia biegow,
efekt koncowy to:
-elektrohydrauliczny modul sterujacy/1683705406/26/=1076,25 Euro+uszczelki,uszczelniacze,olej przekladniowy i cos tam jeszcze
razem ok.7.000 PLN-horror jak dla mnie zwyklego zjadacza chleba.
Po zabiegu autko jezdzi/na razie przynajmniej/bez zarzutu,
mam nadzieje ze w waszym przypadku bedzie to o wiele mniej czego naprawde zycze, :?
pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 22 Paź 2010, 08:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


W półautomacie tam już nic innego nie ma poza tym siłownikiem sprzęgła i jeszcze są czujniki od pozycji dźwigni zmiany biegów.
Powrót do góry
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Paź 2010, 14:42
Temat postu:

Brak biegów Mercedes a 170 98r


Witam ,proszę o pomoc w rozwikłaniu tematu utraty biegów , i pojawiania się literki F na wyświetlaczu . Skrzynia półautomat !
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 07:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Na początek to co zwykle - Star Diagnosis, a potem się zobaczy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System