Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jozek335

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: mercedes a170 1.7d 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lut 2011, 14:57
Temat postu:

( Mercedes klasa A ) Problem z półautomatem i kod/litera "F"


Witam , a jaką masz skrzynie biegów manual , czy automat i kto postawił taką diagnozę ?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 08:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Czy na pewno chodziło Ci o 7000pln, bo jeśli tak to ktoś robi z ciebie mocnego wała, no chyba że byłeś w ASO i oni zamontują nową skrzynie i sterownik. Bez diagnostyki nikt na forum nie powie ci co się stało i dlaczego akurat tobie. Pierwsza rzecz to dobry operator i star diagnosis, potem reszta.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
merc22

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: sprytne
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 23:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


holloww napisał:
Czy na pewno chodziło Ci o 7000pln, bo jeśli tak to ktoś robi z ciebie mocnego wała, no chyba że byłeś w ASO i oni zamontują nową skrzynie i sterownik. Bez diagnostyki nikt na forum nie powie ci co się stało i dlaczego akurat tobie. Pierwsza rzecz to dobry operator i star diagnosis, potem reszta.

Zgadza się kolego szanowny-stardiagnosis i do przodu-tym samym objawom w a klasie z półałtomatem w sprzęgle towarzyszy wiele usterek,jak choćby uszkodzony czujnik lewarka,czujniki przy skrzynce biegów,czujnik pedału hamulca,abs,uszkodzony wysprzęglik,brak płynu i w końcu uszkodzony moduł elektrochydrauliczny-ostatnio dość sporo ich naprawiam-więc grunt to dobra diagnoza,a potem już z górki!!!
_________________
Pkt 22
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 07:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Czy kolega próbuje przypadkiem nabić sobie postów odgrzebując tematy i kopiując moją nazwę??????
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
merc22

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: sprytne
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 10:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


holloww napisał:
Czy kolega próbuje przypadkiem nabić sobie postów odgrzebując tematy i kopiując moją nazwę??????

uchowaj panie boże-czysty zbieg okoliczności kolego-powinniśmy raczej współpracować a nie o nazwy się szarpać-pozdrawiam!
_________________
Pkt 22
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 10:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Tylko jak ktoś podpina się pod zapracowane przez innych osiągnięcia to nie jest zbyt przyzwoite i etyczne, a tym bardziej nie najlepiej świadczy o osobie która się podpina pod takie coś. Jak taki Turecki abidas.

Zostawię to do oceny innym.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
jaro211

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 22:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


holloww napisał:
Tylko jak ktoś podpina się pod zapracowane przez innych osiągnięcia to nie jest zbyt przyzwoite i etyczne, a tym bardziej nie najlepiej świadczy o osobie która się podpina pod takie coś. Jak taki Turecki abidas.

Zostawię to do oceny innym.

Kolego śmieszy mnie troszkę twoja wypowiedz Laughing
Popieram wypowiedz kolegi mercserwis - lepiej współpracować niż kłócić się o bzdety. Rolling Eyes
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 17 Paź 2011, 07:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Czyli merc serwis ma więcej utworzonych kont?, że tak od razu słowa poparcia powstały nie wiadomo skąd? Czy przez przypadek kolega Jaro z gdańska spotkał się z tym tematem i postanowił poprzeć na forum kolegę z gdańska. Tworzenie wielu kont jest w Polsce dość modne Wink

Współpracować to mogę z ludźmi, którzy pracują tak jak Ja, a nie kradną pomysły.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
kilex

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin-Oslo
Posiadane auto: A-140
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Gru 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


witam, miałem ,mam podobny problem z A-140 z półautomatem. Auto miało awarię rozrządu przez co stało ponad rok czasu. Po złożeniu i odpaleniu nie można było zmienić biegów F na wyświetlaczu. Nie było komunikacji ze sterownikiem sprzęgła (sprawdzałem KTS) wydłubałem ten sterownik zespolony z pompą ,przeczyściłem szczotki, jeszcze raz odpowietrzyłem i jest ok.
F zniknęło biegi wchodzą ale auto gaśnie przy ruszaniu, trzeba dać sporo gazu żeby nie zgasło. Czy jest możliwe że zgubiło nastawy? Czy jest jakaś procedura wprowadzenia nowych?
Pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 21 Gru 2011, 09:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Owszem jest procedura wprowadzania punktu początkowego do zrobienia w SD.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
kangooroo

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Lub
Posiadane auto: Mercedes A-170, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 22:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Kasieńkaa napisał:
Hudy, byłam na kompie sprawdzili mi i jest błąd z tą skrzynią i zrozumiałam to tak że jakiś moduł (czy coś takiego) poszedł. W każdym bądz razie chodzi o to, że skrzynia przesyła do licznika, który ma ten bieg obecnie i że to poszło, on nie może na 100% powiedzieć co poszło bo trzeba rozebrać i wtedy będzie wiadome, bo mówił, że równiedobrze mógł przetrzeć się jakiś kabelek. Samochód zostawie do naprawy dopiero po weekendzie to będę wiedzizeć na 100% co tam poszło. A szarpać, czy skakać "żabą" może dlatego, że nie wie który ma bieg. Tak mi powiedzieli wiadome, że skrzynia begów cała uff to chociaż tyle

A że się jeszcze spytam jest możliwe że świeci mi się BAS/ESP i ABS dlateg że mam w stopie przepaloną żarówkę albo dwie bo nie pali mi się później pali i kolejna nie pali a następna pali więc wnioskuję że są tam 4 żarówki Smile Bo na kompie nie wyszedł żaden błądz z tym wiec pewnie te żarówki... i wie może ktoś jak je wymienić tak żebym sobie mogła to sama zrobić ;P a i jakie tam są żaróweczki Razz

Pozdrawiam


Dziekuje wszystkim którzy opisywali ten problem, dzięki Wam zrozumiałem specyfike problemu a to dodało mi odwagi
podjąć się naprawy (choć częsciowo) we własnym zakresie. Pozwoliło mi to zaoszczędzić około 500 zł.
Za 3 tygodnie wracam do Australii. Jeżeli ktoś ma zapytanie podaję email: jbs70@wp.pl
Najczęsciej winny jest modół dzwigni zmiany biegów, jest on naprawialny i nie kosztuje fortuny. Jeżeli ktoś potrzebuję mogę podąć adres i kontakt do tego eksperta. Nie podaję tego na forum gdyż podobno nie powinno się tego robić.
Pozdrowienia dla wszystkich "Mercedowiczów" Józek
Powrót do góry
skype status
klemens11

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOKOLOW PODLASKI
Posiadane auto: MB A 170 CDI CLASSIC 2000R
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Wrz 2015, 17:18
Temat postu:

awaria sprzegla- zbyt wysoka temp.


witam wszystkich furomuwiczow, niuewiem czy dobrze pisze ale mam problem ze swoim mb z 2000 roku z polamtomatyczna skrzynia biegow to co czytalem to niepasuje do moich objawow dlatego chcialem zapytac sie o kilka rzeczy jesli bylby ktos laskawy na nie odpowiedziec. dziekuje za nie z gory. a zatem jestem od 3 lat uzytkownikiem mb 1.7 cdi z polatomatem, od pewnego momentu mam problem z ruszaniem z 1 biegu musze mu dac tak do 1500 obr. i dopiero zaczyna brac jak tak powiem ale zaczyna sie skakanie jak zaba. niewiem co moze byc za przyczyna zadnego bledu na wyswietlaczu niema zadnej literki itp. tylko ten objaw. bylem u kolegi na kompie i u niego pokazalo ze jest awaria sprzegla zbyt wysoka temp. co to oznacza? a podstawowwe pytanie co to jest polautomat czyli skrzynia manual i sprzeglo jakie jak ono dziala? jak jest zbudowane chodzi na sucho na mokro, jak dziala czy jest lozysko oporowe itd. bo jestem troche laikem w tych sprzeglach. tylko. co powoduje ze ono dziala co moze byc uszkodzone w koncu w takim sprzegle z miom przypadkiem, i gdzie szukac pomocy w woj. mazowieckim. czy jest uszkodzony jakais czujnik czy cos powazniejszego auto nalezy do zony sami wiecie jak to jest z kobietami.od czego zaczac zeby dojsc do setna sprawy a nie wykosztowac sie i nic nie zrobic. za wszelkie sugestie, zdjecia filmy bede bardzo wdzieczny, za co z gory bardzo dziekuje
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Nie 13 Wrz 2015, 20:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Czytnij opracowanie Kolegi Kozak_K.
Temat ten jest przyklejony w tym dziale.
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=27975
http://www.kozak-k.net84.net/dokumenty/Automatyczne_sprzeglo.pdf
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
kar26

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Mercedes 124 /vectra c
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 27 Kwi 2017, 21:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Witam - mam problem i tez mnie dopadł ten błąd p1747 w półautomacie i ten bład mówi ze jest problem can z ESP ale moduł ABS nie sygnalizuje ze ma jakies problemy z ESP , czy całe zamieszanie robi moduł wysprzeglajacy , prosze jakies wskazówki i z góry dziekuje za pomoc
Powrót do góry
gadu-gadu
kuczi_

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: W168 CDI 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 08:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z półautomatem i kod/litera "F" na wyświetlaczu


Cześć.
I mnie dopadło. Kupiłem auto od znajomego z błędem, pojawiła się literka F na wyświetlaczu. Miałem tez błąd ABS i ESP ale wymieniłem czujnik stopu i kontrolki zniknęły Rolling Eyes Jeździ ale nie ma biegu 3 i 5 i przeciąga. Jak stoi to wchodzi każdy bieg i jak próbuje ruszać to ciągnie.
Podpiąłem pod kompa i pojawił sie błąd P0705 - sygnał nie prawidłowy
Gdzie szukać przyczyny ?

Czy to jest czujnik koło lewarka?

[/youtube][/url]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesVito

104 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesC 270

59 999

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesGLC 250

143 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System