Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beata Lewke

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2007, 14:07
Temat postu:

Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


Jestem kobietą (lubię szybką i energiczną jazdę). Zastanawiam się nad kupnem Mercedesa A !,7 diesel. Słyszłam że to autko jest bardzo twarde i za bardzo nie nadaje się na nasze drogi. Chciałam się dowiedzieć czy warto je kupić i czy nie jest samochodem awaryjnym? Czekam na odpowiedz. Dziękuję
Powrót do góry
center

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2007, 17:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


hmm twarde jest ale jak narazie to mi się w nim niec nie popsuło drobne awarja po poprzednim właścicielu nawet nie awarje tylko niedociągnięcia ale tak to super. Mam 1.6 w benzynie 105KM i na mój gust do przyzwoitej jazdy spokojnie wystarczy komfort sdużyVery Happy ogólnie jak narazie bardzo zadowolony:D
Powrót do góry
Marta Labocha

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Sie 2007, 09:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


Od 4 dni mam klasę A diesel 170 na samochód nie mogę narzekać co prawda jest to za wcześnie na jakieś głębokie wnioski moje dotychczasowe spostrzeżenia to twarde zawieszenie trzeba uważać przy jeździe po dużych koleinach bo troszkę rzuca samochodem przy dużych prędkościach, na razie wykryte usterki to:
łącznik stabilizatora do wymiany przy lewym kole ok. 135 zł i manetka od świateł jest zepsuta przy włączonych światłach przy włączonym kierunkowskazie włączają się długie światła. Wymieniłam filtr od Klimy ok. 60 zł filtr paliwa ok. 55 zł, filtr powietrza 30 zł
Zobaczymy jak się będzie sprawował. Pozdrowionka…
Cool

ps. potrzebuję książkę ściągnać serwisową po Polsku
_________________
Wilczek
Powrót do góry
Gregory

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Sie 2007, 08:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


@Marta Labocha: Gdzie można tak tanio zakupić filtr przeciwpyłkowy do wersji z klimą ? Z tego co wiem to najtańszy taki filtr to koszt nie mniej niż 120 - 130 zł (z węglem aktywnym!). No chyba, że jest to zwykły "papierzak", ale taki nie jest wskazany do wersji z klimą... Rolling Eyes

A co do tematu to ogólnie autko OK Cool
Powrót do góry
Marta Labocha

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Sie 2007, 10:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


Gregory: facet w sklepie doradził do tej wersji papierowy nie wiedziałam że jest inny mogę się dowiedzieć gdzie ale on jest polskiej firmy podobno jest doby jakościowo.
_________________
Wilczek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 06 Sie 2007, 10:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gregory

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sie 2007, 21:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


Zapewne chodzi o filtr firmy FILTRON... rzeczywiście nie jest to najgorsza firma (najlepsza też nie), ale nawet na stronie producenta cena sugerowana za ten filtr to 117 zł. Jeszcze raz podkreślam: DO WERSJI Z KLIMĄ ZASTOSOWANIE MA FILTR PRZECIWPYŁOWY Z WĘGLEM AKTYWNYM. Tobie prawdopodobnie zamontowano filtr przeciwpyłowy do wersji bez kilmy - FILTRON podaje za 49 zł (mieści się tam idealnie, jeszcze nawet ma luz). Pytanie tylko czy z czasem klima nie będzie wariować... prawdopodobnie jednak TAK, bo nie będzie np. opcji osuszania powietrza, a to może być poważny problem... Rolling Eyes . Jeżeli to jest jednak filtr z węglem, to poproszę o namiar na ten sklep. Jeśli to jest filtr bez węgla (a taki zapewne jest), to jednak podziękuję, bo jednak elementy klimy do tego autka są bardzo drogie i wolę jednak jej nie popsuć... Wink
Powrót do góry
Marta Labocha

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawiercie

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Sie 2007, 06:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


dzięki za poradę zobaczę co to za filtr i odezwę się ale proszę mi dać troszku czasu bo wczoraj Pan na stacji BP zatankował mi do diesla bezołowiowej 95 co tam tylko 8 godzin mnie to kosztowało, i 1000 zł
_________________
Wilczek
Powrót do góry
Tomala

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Sie 2007, 23:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


węgiel aktywny nie ma nic ani do lepszego odparowywania szyb ani do działania klimy jest jedynie dodatkiem pochłaniającym smrody wpadające z zewnątrz.
wersja bez węgla po prostu nie wpuszcza syfu do kabiny ale też nie eliminuje zapachów z np. kopcącej ciężarówki, zresztą wersja z węglem też tego nie zrobi w 100%.
ogólnie jak komuś nie zależy na przepłacaniu to śmiało można zastosować filterek bez węgla.
Powrót do góry
Gregory

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2007, 21:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


Tomala napisał:
węgiel aktywny nie ma nic ani do lepszego odparowywania szyb ani do działania klimy jest jedynie dodatkiem pochłaniającym smrody wpadające z zewnątrz.
wersja bez węgla po prostu nie wpuszcza syfu do kabiny ale też nie eliminuje zapachów z np. kopcącej ciężarówki, zresztą wersja z węglem też tego nie zrobi w 100%.
ogólnie jak komuś nie zależy na przepłacaniu to śmiało można zastosować filterek bez węgla.


Pozwolę się jednak nie zgodzić, tym bardziej, że pytałem już wiele osób "wtajemniczonych" i one zdają się potwierdzać moje słowa... Rolling Eyes
Poza tym, czymś musi być podyktowana ogromna różnica w cenie (jakieś 3x lub 4x więcej za ten z węglem) i to obojętne czy weźmiemy filtr orginalny z ASO, czy też jakiś tańszy zamiennik Wink

P.S.
Klima w MB A-class ma opcję osuszania wnętrza. Czy filtr bez węgla jest w stanie wychwycić wilgoć ? Wątpię.
Węgiel ma tam za zadanie pochłaniać różne "opary" z zewnątrz, nie tylko spaliny.
Powrót do góry
marco111

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A 160 99r L.R Td4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2007, 02:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


....oj gregory gregory ten wegiel to osuszyl i wyparowal calego ciebie.
_________________
Mariusz
Powrót do góry
gadu-gadu
bestias

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2008, 07:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


Z tego z mi wiadomo to wegiel aktywny jest dla algirkow zatrzymuje pylki, niestety ten bez wegla nie wszystkie
Powrót do góry
bestias

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2008, 07:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


sorry za literowke dla alergikow
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 30 Cze 2008, 10:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


Ale zamieszanie kolega Gregory wprowadził. Każde ochładzanie powietrza powoduje również jego mimowolne osuszanie. Tobie chodzi pewnie o nawilżanie ochłodzonego powietrza. Niestety w A-klasie tego nie ma. A filtr nie ma tu nic do rzeczy. Znajduje się na wlocie do instalacji wentylacyjnej, ma za zasanie zatrzymać zanieczyszczenia mechaniczne oraz w wersji z węglem aktywnym również zapachy. Zastosowanie filtra bez węgla w niczym nie zaszkodzi pracy instalacji wentylacyjno klimatyzacyjnej Smile
_________________
cezzar
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 10:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chciałabym sie dowiedzieć o Mercedesie A


potwierdzam wypowiedz kolegi @cezzar i podobnie piszacych.
filtr czy zwykly, czy z weglem jest umieszczony na wentylacji i dziala rowniez wtedy kiedy mamy wylaczona klime. w MB-A mozna stosowac oba rodzaje filtra.
kolego @gregory wez oba rodzaje filtrow spryskaj woda (tak zeby byly wilgotne) - mowie Ci zaden nie bedzie sie nadawal do uzytku.
Do osuszania wnetrza w obiegu klimy jest tzw osuszacz ktory pochłania wilgoc. Do nawilzania powietrza (w autkach w taka instalacje wyposazonych) nie odpowiada za to ten filtr (kabinowy) czy to weglowy czy zwykły.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System