Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Wto 19 Kwi 2011, 13:55
Temat postu:

drążki kierownicze


Witam Panowie
Ostatnio wymieniłem u siebie amorki z łozyskami górnymi i sworznie na zwrotnicach bo były wybite- ponieważ jest tam jakaś regulacja pojechałem na stację diagnostyczną aby ustawili od nowa geometrie przodu
Pan diagnosta powiedział że nie da się ustawić bo wybite są drążki kierownicze a o dziwo końcówki drążków są cacy.
Jako części nie sa aż takie drogie ( do 200 PLN za 2 szt) ale nigdzie nie znalazłem jak to coś się wymienia. Czy macie może z tym jakieś doświadczenia jak to szybko zrobić we własnym zakresie ( czy nie potrzeba przypadkiem rozmontować połowy samochodu)
Na logikę to na stacji diagnostycznej mogliby w ramach ustawienia geometrii za parę dyszek wymienić ale znając rzeczywistość będą od razu chcieli pojechać po bandzie i zdoić klienta
_________________
Leszek
Powrót do góry
ObelixP

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 19 Kwi 2011, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Witam
Wiec podnosisz auto stawiasz na podstawki zdejmujesz koła przednie.
Szczotką drucianą dobrze jest oczyścić gwinty przy końcówkach drążków jak i na samych drążkach psiknji jakimś odrdzewiaczem coby się łatwo odkręciło.
Czasem kocówka potrafi się obrucić w zwrotnicy i potem są kombinacje z odkręceniem.na początek poluzuj sobie śruby kontrujące na drążkach kierowniczych .
potem odkręć końcówki drążków od zwrotnicy,teraz by się przydał jakiś ściągacz
ale z reguły nawet mechanicy po prostu walna raz młotkiem i końcówka się wypnie,oczywiście nie pukaj czasem w końcówkę tylko , w zwrotnicę w miejscu mocowania końcówki drążka.
Teraz odepnij obejmy na osłonach drążków przy przekładni kierowniczej
potem odsuniesz osłonę i normalnie w lewo odkręcisz drążek kierowniczy czasem jest z tym kłopot bo jest mało miejsca i nie zawsze jest tam jak podejść kluczem .a w niektórych modelach w ogóle drążki są okrągłe i trzeba mieć przyrząd ale z reguły odkręcają to jakąś żabką .
Potem wyimi cały drążek razem z końcówką i na imadle to sobie przezbroisz bo rozumiem ze końcówki zostawiasz stare.
Postaraj się zmierzyć długość drążka z końcówką i przy zmontowaniu nowego zachowaj ta sama długość co był stary komplet ,możesz również wykręcając końcówkę z drążka policzyć ilość gwintów i potem w nowy drążek końcówkę wkręcić o tyle samo obrotów.Na koniec i tak cie nie ominie wizyta u mechanika i regulacja zbieżności
Przy dokręcaniu nowego drążka warto dla pewności posmarować gwint w miejscu gdzie wkręcasz w przekładnie kierownicza jakimś stoperem do śrub coby się czasem nie odkręciło, w niektórych modelach są tam podkładki samo kontrujące wtedy jest to niekonieczne.
Operacja raczej nieskomplikowana,choć wymagająca uwagi ponieważ jest to jednak układ kierowniczy
Powodzenia
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 07:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Dzięki - opis bardzo wyczerpujący
Niemniej po zdjęciu dolnych osłon trochę zdryfiłem czy uda się wykręcić te drążki bez specjalnych kluczy tulejowych ( takich nakładanych na drążek od czoła + grzechotka) - tam jest co najmniej za mało miejsca żeby cokolwiek wsadzić ( jakąś żabę czy klucz) - dlatego zależałoby mi na opinii kogoś kto to już wykonywał w tym konkretnym modelu samochodu - jak sie do tego dobrać praktycznie
_________________
Leszek
Powrót do góry
ryboma

Dyskutant



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec /podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 3/4
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 23:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Witam,
tak, potrzebny jest specjalny klucz. Zrobiony przeze mnie klucz wygląda następująco:



Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Czw 21 Kwi 2011, 08:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


bardzo fajny wynalazek Smile +7 do respect'a Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Kwi 2011, 08:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 11:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Dzięki za pomysł - nie miałem płaskiego klucza do popsucia - ale wspawałem 2 kawałki płaskownika na rozstaw drążka - trochę zabawy kątówką i pilnikiem - i zrobione - na tyle dospawałem zaślepiając zwykłą dużą nakrętkę - na szczęście miałem w garażu niepotrzebny nikomu kawałek rury i spawarka pożyczona od szwagra
Ogólnie zdjęć przyrządu nie zamieszczam - bo nie wyszedł mi taki ładny jak koledze - ale idea jest ta sama i sprawdził się doskonale
Mając już podobny przyrząd najwięcej roboty jest chyba z zdjęciem i założeniem opasek na osłonach.
Pozostaje parę dyszek w kieszeni no i satysfakcja że coś zrobiliśmy samemu
_________________
Leszek
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 11:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Też mam prawy drążek do wymiany. Widzę, że macie ciekawe przyrządy, nie ma szans odkręcić go z dołu normalnym kluczem?
_________________
cezzar
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 07:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Dzięki za wszystkie odpowiedzi... Crying or Very sad Drążek wymieniłem bez specjalnego narzędzia, odkręciłem przy pomocy zwykłych szczypiec z regulowaną rozwartością, przykręcilem dopasowanym odpowiednio płaskim kluczem 34. Ciężko było ale się dało.
_________________
cezzar
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System