Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju A170 1.7CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piokoo

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: MERCEDES A170 1.7CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2009, 14:25
Temat postu:

Wyciek oleju A170 1.7CDI


Witam serdecznie.Mam od paru dni A klase 1.7CDI 95KM z 2001r z przebiegiem 125000km.Mechanik wymienił mi wszystkie filtry oraz olej na Mobil 5W50 (w ksiżeczce był 10w40) problem zaczął się gdy zobaczyłem plame oleju na parkingu.Okazało się, że olej leci z wężyka który jest po prawej stronie silnika (patrząc na silnik od przodu) Wężyk ten a właściwie kolanko o numerze DBL625620 LUB W1684768926, ZNAJDUJE SIĘ NA WYSOKOŚCI BLOKU W OKOLICY POMPY WYSOKIEGO CIŚNIENIA NAD SKRZYNIĄ BIEGÓW. Wyciek oleju pojawia się po przejechaniu kilku km. Na postoju jest ok. Czy ktoś miał taki problem.Dodam że autko pali na dotyk, normaline przyspiesza a z rury wydechowej nie wydobywa się jakiś podejrzany dymek. Jedynie lekko zadymi na czarno jak mu się gwałtownie wdusi pedał gazu do końca. Z góry dziekuję za pomoc.
Powrót do góry
17xDTL

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 5

Posiadane auto: A160 (W-168) 1.7CDI 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 13:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju A170 1.7CDI


Popełniłeś zasadniczy błąd. Ty mogłeś go popełnić, ale mechanik, który wymieniał Ci olej nie powinien do tego dopuścić.
Nigdy nie wymienia się oleju na wyższej klasy, jeżeli dotychczas stosowany był olej niższej klasy.
Olej 10W/40 jest olejem półsyntetycznym, a 5W/50 jest olejem syntetycznym. Bardzo płynnym (rzadkim) i w lekko wypracowanym silniku może dochodzić do wycieków. Olej syntetycznym zawiera dodatki rozpuszczające nagar, co powoduje rozszczelnienie silnika. Powinieneś stosować już tylko olej półsyntetyczny (10W/40).
_________________
Klasa A160 1,7 CDI 1999 r. 160 kkm
Powrót do góry
michal31

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 47


Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 15:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju A170 1.7CDI


125 000 to żaden przebieg, o ile jest oczywiście prawdziwy i po wlaniu oleju syntetycznego nic nie powinno się stać. Ja ma w A 140 cały czas rzadki 5W30 i nic się nie dzieje mimo przebiegu 160 000. Jeżeli coś się rozszczelniło to trzeba wyciek zlikwidować, a nie łatać jakimś gęstym olejem z nadzieja, że syf w postaci nagaru go zatka. Takie moje zdanie.

Pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
frankkimono

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 22:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju A170 1.7CDI


witam, zadymianie na czarno..., wyciek oleju po krótkim odcinku..., Rolling Eyes ale z rurki. Jeśli auto nie kopci z rury wydechowej na jakiś dziwny kolor tylko czarny to z silnikem sie raczej nic stać nie powinno po wymianie oleju na 5W50 przy tym przebiegu. Niemcy mają tendencję do zalewania diesli 10W40 a polscy fachowcy 5W50 - można się domyśleć dlaczego. Olej bardzo dobry ale i drogi. W tym przypadku myślę, możesz wrócić do 10W40. Z tego co wiem to nic stać z silnikiem się nie powinno i to raczej nie jest powód wycieku oleju rurką. Piszesz, że auto zakapca na czarno po wduszeniu gazu. Objaw normalny ale pod obciążeniem. Proponuje wybrać się do dobrego mechanika, który zna się na rzeczy i zdiagnozuje Ci dokładnie układ CR. Trzeba sprawdzić wszystkie parametry szczególnie wartości temperatur - w comon rail powinny być jak się nie mylę czujnik temp. powietrza. Ile ich jest to nie powiem bo nie znam na tyle układu. Jeśli parametry tych czujników będą nieprawidłowe jednostka sterującaa edc odbierze nieprawidłowy parametr i poda zbyt dużą dawkę paliwa co się może objawić zakopceniem, a nawet wzrostem poziomu oleju w silniku - wtryskiwacze otwierają się z inną charakterystyką czasową lub "leją" i olej napędowy przedostaje się do silnika - z tego powodu może wyciekać rurką - chyba nadmiarową? Mogę się tylko domyślać co to za rurka bo nie napisałeś, że to jakiś rozszczelniony wąż. Ponadto niech Ci sprawdzi czy dawki paliwa są prawidłowe - sprawdzi z notą katalogową czy się mieszczą w normach. Niech Ci sprawdzi przepływomierz czy działa w prawidłowym zakresie.
Myślę, że Ci trochę podpowiedziałem i że wkrótce odpiszesz co z tym Twoim autkiem. Pojedź do fachowca z prawdziwego zdarzenia a myślę, że powinno to zakończyć się jakąś drobną naprawą i będzie wszystko ok. Pamiętaj, że to tylko forum i ja mogę się mylić z tym układem CR, z tym olejem. Bo nie jestem mechanikiem ale małą wiedzę na ten temat CR po drodze gdzieś liznełem. Pozdrawiam.
Powrót do góry
piokoo

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: MERCEDES A170 1.7CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 16:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju A170 1.7CDI


Witam ponownie.Właśnie wróciłem od mechanika i co się okazało.Po pierwsze: auto zostało podpięte pod komputer i oczywiście parę błedów pojawiło się, po wgraniu nowego oprogramowania, zostały usunięte.Parametry silnika w jak najlepszym porządku, włącznie z układem wtrysku. Mechanik oczywiście stwierdził, że nie potrzebnie został zalany olejem 5W50 jezeli wczesniej był 10W40. Ale do sedna, przyczyną wycieku oleju z rurki o której wcześniej pisałem była zatkana tzw.odma chyba tak to się nazywa. Wszystko wyczyścili i powiedzieli, że teraz wszystko powinno być ok. Mam zrobić 200km i wtedy mam podjechać i zobaczyć, czy wszystko jest dobrze. Z góry wszystkim dziekuję za pomoc i pamiętajcie omijajcie przysłowiowych rzeźbiarzy, bo więcej stracicie niż zyskacie. Jeszcze jedno, mechanik podejrzewał, że może być uszkodzony czujnik temperatury powietrza tylko nie pamiętam jaki. Na szczęście wszystkie czujniki były ok. Tak więc wybiorę się na dniach w trasę i po powrocie napiszę czy wszystko ok. Jeszcze raz dzięki za dobre rady. Za kilka dni odezwę się ponownie i dam znać czy wszystko ok. Koszt całej usługi, łącznie z diagnostyką i wymianą oleju na 10W40(taki miał właśnie być) wyniósł mnie 200PLN- myślę, że to naprawdę przyzwoita cena.
Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez piokoo dnia Wto 19 Maj 2009, 07:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 16:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 18:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju A170 1.7CDI


myślę że naprawdę zaplaciłeś uczciwą kasę jak na diagnozę + olej - za samą wymiane oleju z filtrem trzeba zaplacic z reguły więcej
Ale do meritum - jakoś nie bardzo wiem a chciałbym wiedzieć gdzie sie ta odma może zapchać i jak to można sprawdzić
Powrót do góry
piokoo

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: MERCEDES A170 1.7CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 19:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju A170 1.7CDI


Jutro zrobię zdjęcia mojego silnika i postaram się w miare szegółowo wszystko opisać w oparciu o zdjęcia.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Dano

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyzdry
Posiadane auto: A170CDI Long 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 02 Lip 2009, 22:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju A170 1.7CDI


Mam pytanie dotyczące tego kolanka (rurki) o którym było na początku. Ta rurka w miom samochodzie jest zatkana zaszła jakimś czarnym syfem. Czy należy ją udrożnić ? i jakie jest jej przeznaczenie ? Kto wie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System