Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Wymiana Tarcz i klocków ham.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fuks1

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W211 270 CDI 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 19:45
Temat postu:

Re: klocki


jano67 napisał:
Całkowicie zgadzam się z kolegą SM. Po wymianie klocków użycie komputera nie jest konieczne. Przed wymianą klocków trzeba pamiętać o dezaktywacji pompy SBC. Po wymianie klocków masz na wyświetlaczu komunikat na czerwono - awaria ESP. Musisz kręcić kierownicą w prawo i lewo do oporu i czytać komunikaty na wyświetlaczu aż będzie OK.
A tak prawdę mówiąc lepiej samemu nie wymieniać klocków. Ja kupiłem 211 z uszkodzoną pompą SBC, bo poprzedni właściciel chciał zaoszczędzić i sam wymieniał klocki. Pewnie nie wiedział o dezaktywacji SBC. Zrobił zwarcie i po pompie. Dzięki temu dość tanio kupiłem samochód, a koszt nowej pompy to 3500 zł. Pozdrowienia


Witam
W jaki sposób dezaktywuje się SBC. Czy w/w samo zamknięcie auta z kluczyka wystarczy?
Powrót do góry
gadu-gadu
S M

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Mercedes E220 W 212
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 20:46
Temat postu:

Tarcze sbc


Witam wlasnie we wtorek bylem na warsztacie (Przebieg 115000 km) wymieniali mi dolny przgub przy zwrotnicy zeby go wymantowac trzeba cala zwrotnice i zacisk hamulcowy z auta wybudowac , chcialem zaznaczy ze w tym przypadku sbc byl aktywny tylko auto bylo zamkniete .Z moich obserwacji wynika ze sytem sbc aktywuje sie w momncie otwierania auta jak rowniez jest ciagle aktywny gdy w stacyjce jest kluczyk .
Powrót do góry
dar999

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: mercedes
Piwa: 42/13
Wysłany: Nie 07 Mar 2010, 20:55
Temat postu:

Re: klocki


fuks1 napisał:
jano67 napisał:
Całkowicie zgadzam się z kolegą SM. Po wymianie klocków użycie komputera nie jest konieczne. Przed wymianą klocków trzeba pamiętać o dezaktywacji pompy SBC. Po wymianie klocków masz na wyświetlaczu komunikat na czerwono - awaria ESP. Musisz kręcić kierownicą w prawo i lewo do oporu i czytać komunikaty na wyświetlaczu aż będzie OK.
A tak prawdę mówiąc lepiej samemu nie wymieniać klocków. Ja kupiłem 211 z uszkodzoną pompą SBC, bo poprzedni właściciel chciał zaoszczędzić i sam wymieniał klocki. Pewnie nie wiedział o dezaktywacji SBC. Zrobił zwarcie i po pompie. Dzięki temu dość tanio kupiłem samochód, a koszt nowej pompy to 3500 zł. Pozdrowienia


Witam
W jaki sposób dezaktywuje się SBC. Czy w/w samo zamknięcie auta z kluczyka wystarczy?
musi byc specjalny modul-dezaktywator pod OBDII w celu cofniecia cisnienia i tloczkow zacisku ,sa zamienniki na allegro ok 400-500 zl
Powrót do góry
lukasinski567

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: w211 1.8 kompresor
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Paź 2019, 13:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana Tarcz i klocków ham.


Witam wszystkich po przeczytaniu wielu postów zrobił mi się metalik w głowie. Mianowicie chciałbym wymienić klocki wraz z tarcza i w mercedesie w211 1.8 kompresor 2004r.Prosze napiszcie czy da się to zrobić bez żadnego podłączenia do kompa i dezaktywacja pompy. Jeżeli nie to jaki zestaw zakupić żeby go podłączyć i dezaktywowac pompe. Pozdrawiam
Powrót do góry
lukasinski567

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: w211 1.8 kompresor
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Paź 2019, 13:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana Tarcz i klocków ham.


I tak w ogóle czy urządzeniem Delphi 2 dezaktywuje pompę?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Paź 2019, 13:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesC 180

16 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System