Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Kupuję w168 - prosba o wskazowki dotyczące



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baloon

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 23:12
Temat postu:

Kupuję w168 - prosba o wskazowki dotyczące


Witam wszystkich Forumowiczów,

od członka mojej czlonka rodziny a przy okazji świeżo upieczonego kierowcy dostalem ambitne zadanie znalezienia odpowiedniego auta.
Z wielu powodow (bezpieczenstwo/wyposazenie/estetyczne upodobania przyszlego wlasciciela) moj wybor padl na w168.
Najbardziej zalezalo mi na tym aby to byla:
-benzynka (tansze serwisowanie, prostszy silnik)
-auto krajowe
-niski przebieg

Znalazlem kilka ciekawych ezgemplarzy jednak najbardziej przypadla mi do gustu pewna krajowa 9letnia a190tka z przebiegiem okolo 100kkm

Zanim jednak wydam nie swoje pieniądze Wink chcialbym Was, uzytkownikow rzeczonych autek spytac na co najbardziej powinienem zwrocic uwage przy oglądaniu tego auta ?

- Jak sprawują się te silniki (jak wyglada ich zuzywanie się, czy czesta bolaczka jest np slaba kompresja w cylindrach, a moze elektronika?)
- co do cisnienia w cyl., jaka jest norma w 1,9B?
- jak rozumiem w tych modelach jest lancuch rozrzadu - co ile producent rekomenduje zmianę?
- znacie jakies bolączki, slabosci tego modelu?
- czy jakies elementy blacharki sa najbardziej podatne na zuzycie/korozje?
- jakies elementy wybitnie mogące swiadczyć o zuzyciu auta / jego wysokim przebiegu (specyficzne dla tego modelu auta)

Inne tips&tricks ktore przychodza Wam do glowy?Smile


i podstawowe pytanie:
gdzie na terenie Warszawy radzilibyście mi zaprowadzić auto na sprawdzenie przed kupnem tak aby nie przeplacic (aso chce 500zl [sic!]) a żeby uzyskać fachową usługę.

Z gory dzięki za wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam,

Potencjalny przyszly uzytkownik tego forum Wink

P.S. Czy to prawda ze przepływomierz w w168 kosztuje jakies kosmiczne pieniadze? Czy są jeszcze jakies elementy ktore normalnie kosztuja grosze a w tym modelu są zintegrowane z połową samochodu ?Smile
Powrót do góry
bednarskie

Dyskutant



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI W168 2000, Citroen Xsara 1.6i 16V Prestige Break 2003
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 18 Cze 2009, 17:16
Temat postu:

Re: Kupuję w168 - prosba o wskazowki dotyczące


baloon napisał:

Najbardziej zalezalo mi na tym aby to byla:
-benzynka (tansze serwisowanie, prostszy silnik)
-auto krajowe
-niski przebieg


Auto krajowe - absolutnie! Cofnięcie licznika kosztuje ok. 150 zł i w Polsce robi tak 99% ludzi. U nas jak jest napisane w ogłoszeniu że sprzedaje "osoba prywatna" to w większości przypadków to "handlarze".
Jeśli kupować to tylko od naszych sąsiadów. Jechać i samemu sprowadzić, stracony czas na rejestracje napewno się zwróci. Nie kupować aut z Holandi i Włoch ( najgorsze g.wna)

Nie ma samochódów 9-10 letnich z przebiegiem 100.000 km!

Ja polecam diselka, nieskie spalanie, pod warunkiem, że wymienia się wszystko na czas. Komfort nie jest wysoki, bo ma twarde zawieszenie. Idealny jeżeli ktoś będzie większośćczasu jeździł w mieście. W trasie aż tak źle nie jest, chociaż szybciej niż 140 km/h nie polecam.

I na sam koniec polecałbym inny model Smile B-Klase.
Powrót do góry
gadu-gadu
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 18 Cze 2009, 18:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kupuję w168 - prosba o wskazowki dotyczące


Do przedmówcy dodam jeszcze że tz oryginalna książka z przebiegiem i pieczątkami też kosztuje nie dużo więcej - a przy zachodniej granicy liczniki cofają w przysłowiowe 10 minut i to nawet w samochodach na lawetach.
Jeżeli chcesz benzynkę to wyłacznie 1,6 - 1,4 jest trochę przyslaby i przy tym dość paliwożerny- samochód ma niewygodne na nasze wertepy twarde zawieszenia -które na dodatek nie wytrzymuje zbyt dlugo - częśći są jednak cenowo na poziomie innych aut więc dramatu nie ma
Siedzi się trochę wyżej -do czego trzeba się przyzwyczaić - wyposażenie standardowe nie jest najgorsze- blachy choć wydają się grube nie zachwycają dobrą powloką- lakiery są raczej miękkie- tak więc maska i drzwi szybko dostają rdzawych odprysków- tylna klapa i błotniki są plastykowe
Co do usterkowości to tak jak każde inne auto - problem zaczyna się jednak gdy trzeba coś zrobić - nietypowa budowa i bardzo zwarta konstrukcja zniechęcają co niektórych mechaników a inni często śrubują ceny wymyślając komplikacje - Dobrze wyposarzony warsztat samochodowy z kanałem i kopletem podnośników kanałowym i kolumnowym nie powinien mieć z nim więcej roboty niż z oplem astrą , choć przed klientem będą oczywiście opowiadać inne bajki
Za niedużą kasę można mieć makowe używane auto - ale nie polecałbym go dla świżego adepta prawa jazdy - zbyt drogie będą jego pomyłki
Powrót do góry
macias_GA

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 87

Posiadane auto: A-klasa 03
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 00:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kupuję w168 - prosba o wskazowki dotyczące


Z niemiec kupil bym tylko wtedy gdybym sam sprowadzal. A wiekszosc aut z "niemiec", ktore sa w polsce jest sprowadzone przez handlarzy. Odradzam kupowanie od handlarzy. Wg mnie najlepszy zakup to auto krajowe od prywatnego właściciela. Najbardziej podejrzane są samochody sprowadzone kupione od prywatnej osoby, ktora sprzedaje go po roku uzytkowania. Jest wielce prawdopodobne że wcześniej kupiła go od handlarza i chce sie go pozbyć lub sama nieudolnie sprowadziła samochód.
Jaki przedział cenowy Cie interesuje?? A co do 1,4 to nie ma dramatu wcale nie jest tak zle ja mam i nie narzekam. PZDR!
Powrót do góry
moniaaa

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): pl
Posiadane auto: był mercedes a140, ale już nie ma
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 20 Cze 2009, 09:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kupuję w168 - prosba o wskazowki dotyczące


co do samochodów z Włoch z jednym się trzeba liczyć, większość Włochów jeździ byle jeździć i najczęściej nie wymienia normalnie zużywających się części

ja w mojej 9-letniej w momencie zakupu a140tce musiałam wymienić olej
- okazał się czarną gęstą mazią [mechanik z serwisu twierdzi, ze być może od nowości + dolewki] - po wymianie samochód lepiej się sprawował, a za miesiąc mam znów wymienić, bo po przepłukaniu zawalonego silnika olej ma niedobrą barwę
akumulator - był od nowości i w sierpniu 2008 nawet przy temperaturach >+30 stopni C zaczął odmawiać posłuszeństwa
- zmieniłam na boshowski i nagle problemy zniknęły
nawet głupie filtry kabinowy i powietrza były od nowości
klima miała ostatni przegląd 2 lata po zakupie przez Włocha
po okresie gwarancyjnym samochód prawdopodobnie nie widział ASO
opony - zajechane na maxa
klocki - mikro, do wymiany
przednie amortyzatory wywalone niemal na maxa - wymienione
- radio - u mnie standardowy mercedesowski kaseciak Audio5
- rozrząd z rolkami i napinaczami i świece- ale to standard

przebieg udało mi się trafić mały, 79 tysięcy miał [no chyba, że Włoch cofnął, ale mechanicy twierdzą, że zużycie różnych elementów jest na tyle niewielkie, że na 99% przebieg jest pewny]

lakier - u mnie był trochę odrapany, jak by ktoś wjechał w krzak... ale te drobne "ryski" są podmalowane dobranym idealnie lakierem, szkoda mi kasy na lakiernika bo to by były ze 3-4 elementy a za każdy lakiernik chce ok.300-350 pln

ogólnie fajne autko, ładne wnętrze, cechy minivana pozwalają dobrze widzieć drogę i dają przewagę na parkingu, kiedy nad dachami obok zaparkowanych samochodów widzę czy nic nie jedzie z boku Smile
no i nie lubię kierować w pozycji półleżącej, więc spoko jest a-klasa Smile

tak że w pierwszych miesiącach po zakupie wyjdzie ile jeszcze trzeba w niego "włożyć" Wink

ale nie żałuję Smile jest to moje pierwsze w życiu autko

aha, dałam za samo auto 16000 pln ale był bardzo niski kurs euro wtedy i to w przeliczeniu wychodziło zdaje się 4700 euro
_________________
bo bez gwiazdy nie ma jazdy Laughing
nie ma gwiazdy, nie ma jazdy Sad


Ostatnio zmieniony przez moniaaa dnia Sob 20 Cze 2009, 22:27, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 20 Cze 2009, 09:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jaacek

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A-140 1999 rok Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Cze 2009, 12:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kupuję w168 - prosba o wskazowki dotyczące


Witam
Ale sie uśmiałem 9 lat 100 000, takich aut sprowadzonych z niemiec praktycznie nie ma, owszem w niemczech takie sie zdarzaja ale sa na tyle drogie ze po prostu nie opłaca ich sie tam kupować, po wszelkich opłatach były by droższe niz te wystepujące u nas. Wiem co piszę bo kilkukrotnie byłem w niemczech, dodatkowo Mercedes a-klasy w niemczech to drogie auto i generalnie chodząc po komisach w niemczech takie auta z roczników 98-99 zaczynaja się od 4000 Euro, te które są na auto scout albo mobile, z reguły sa w takim stanie ze raczej nie do wzięcia, ewentualnie z jakimis defektami blacharskimi lub poważnymi mechanicznymi. Przy poszukiwaniach auta trzeba przede wszystkim oceniać takie auto od strony stanuwewnątrz, przy przebiegu 100 000 kierownica powinna wygladać przyzwoicie moga być na niej jakieś wyslizgane miejsca, to samo w lewarkiem, natomiast jeśli kierownica świeci się jak psu ja..., lub co gorsze na kierownicy już nawet nie sa wyslizgane powierzchnie, ale jest juz " tarka" to mprzebieg 400 000 na bank. Generalnie trzeba oceniać auto jak wyglada, jak się prowadzi , posłuchać silnika, licznik i ksiązka o niczym nie swiadzcy
pozdrawiam
i Zyczę owocnych poszukiwań, bo przyjemne sa one tylko jak sie siedzi przed komputeremi oglaza zdjęcia na allegro, znacznie gorzej jest jak przyjdzie nam ogladać to w realu
_________________
Jaacek
Powrót do góry
Jaacek

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A-140 1999 rok Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Cze 2009, 12:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Kupuję w168 - prosba o wskazowki dotyczące


3 tygodnie temu będąc w jednym z komisów w okolicach Nurenbergi zobaczyłem fajniutkie Audi A-4 1,9 D 2001/2002 93 tyś km, samochód do którego praktycznie nie było o co sie przyczepić, srodek super, dokumenty ok, 1 własciciel, naprawde samochód godny zainteresowania. Natomiast cena ....... 8500 Euro, ponieważ w tym komisie kupiłem inne auto , to juz przy lużnej rozmowie niemiec powiedział ze te Audi puściłby za 7500 Euro jak dla nas, a teraz zadanie dla zainteresowanych, proszę wejść na allegro i sprawdzić ile kosztuje Audi A-4 1,9 D z 2001 roku ?
Człowiek o przeciętnej inteligencji dojdzie do odpowiednich wniosków , reszta niech szuka nadal okazii
Dodam tylko że osobiscie dgybym poszukiwał dla siebie A-4 to wziołbym ją za 7500 Euro i powiem wiecej, to byłaby okazja
_________________
Jaacek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System