Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robsonbmw5

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes w168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:12
Temat postu:

Wymiana żarówki świateł mijania


Witam mam duży problem jak wymienić prawą żarówke od świateł mijania dla mnie to masakra kiedyś wymieniałem lewą ale druga strona jest nieporównywalnie trudniejsza.Zdjąłem juz ten kapturek zabezpieczający żarówkę nie moge zdjąć tego pierscienia od zabezpieczenia żarówki.Pomocy
Powrót do góry
gadu-gadu
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 09:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Witam.
Z lewej strony wymieniałem więc wiem ze jest w nadkolu odkręcane okienko przez które można łatwiej wymienić żarówkę. Myślę że z prawej jest podobnie. Okienko odkręca się od strony koła. Sprawdź.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 10:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Wymiana żarówek w A-bobasie to tragedia. Z bracholem wymienialiśmy mijania po lewej stronie i naprawdę nie dowierzamy jak konstruktorzy wymyślili tak archaiczne rozwiązania w tym samochodzie. Z obydwóch stron w nadkolach masz dwie klapki i przez nie najlepiej dochodzić do świateł. Z prawej strony przez zbiornik od spryskiwaczy nie dojdziesz do wewnątrz klosza, chyba że zdemontujesz zbiornik, ale to niepotrzebna robota, a i nie masz gwarancji, że zamontujesz do z powrotem dobrze. Klapki w nadkolach to rzecz pierwsza. Druga to taka ażebyś uważał na drut, który trzyma żarówki, nie jest on przymocowany na stałe do plastiku co za tym idzie, ciężko będzie ci nasadzać żarówkę na niego i później na owy plastik. U mnie żarówka trzyma się przyluźnawo, ale nie ma obaw, że wyleci. Czym to jest spowodowane? Złym uformowaniem druta. Przy kolejnej wymianie poprawię ten zasrany drut. Potrzeba trochę zabawy i zwinnych, zgrabnych rąk, bo z całym szacunkiem, ale kawał dziada z wielkimi dłońmi będzie miał ogromny problem i przez to sam nie wymieni w kloszach nich. :f
Powrót do góry
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 10:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Przytrafiło mi się parę razy wymieniać różne żarówki w przednich kloszczach - i nie wiem jak Wy ale ostatnio robie to zawsze i wyłącznie przez wyjęcie całego światła do przodu - dwie śrubki z przodu + z boku jedna trzymająca błotnik - odchylamy lekko błotnik ( jest z plastyku i nic mu się nie stanie ) i wyciągamy całą lampę - na spokojnie wymieniamy co trzeba i wkładamy ją z powrotem - nie ma problemu z trafieniem żarówką w gniazdo czy też z trafieniem wtyczką a żarówkę
Zaraz odezwą się gosie którzy nie widzą w tym żadnego problemu i wymieniaja żarówki po wyjęciu samego zbiornika - jest to możliwe bo moja żona też tak raz wymieniła - ale trzeba mieć drobne kobiece dłonie żeby się do tego zabrać w ten sposób i trochę wyobrażni bo nic nie widać jak się tam wsunie ręce.
Ja poleca wyjęcie lampy - miej kłopotliwe niż lewarowanie - zdięcie koła i klapki - pomijając fakt że grzebanie w nadkolu na podnośniku może być niebezpieczne -mój fabryczny podnośnik pewnego dnia przy zmianie koła po prostu złożył się pod ciężarem samochodu - i samochód runął w dół - na szczęśćie koło było już załóżone
Powrót do góry
albertx

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 16


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 15:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


popieram kolege miniut - zdecydowanie wykrecic lampe, co prawda mozna stracic geometrie (montaz na c-clipach ma duza tolerancje), ale wymiana zarowki w inny sposob to po prostu masakra.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 15:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adam54

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): wilekopolska
Posiadane auto: W251 cdi
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 15:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Przypomina mi się coś.
Trzy ekipy: BMW Mercedes i Fiat rozgrywały konkurs o to kto szybciej rozłoży i złoży silnik . Ekipa Fiata nie dotarła, więc poproszono czy ktoś z publiczności się odważy. No odważył się lekarz ginekolog.
Ekipy BMW i Merca szybko uwinęły się z pracą. A pan doktor grzebie prawie 12 godzin a końca nie widać. Wreszcie po 20 godzinach skończył.
Komisja orzekła że to właśnie on wygrał, ponieważ rozłożył i złożył silnik przez rurę wydechową!
Pozdro.
Powrót do góry
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Cze 2009, 21:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


miniut napisał:
miej kłopotliwe niż lewarowanie - zdięcie koła i klapki - pomijając fakt że grzebanie w nadkolu na podnośniku może być niebezpieczne -mój fabryczny podnośnik pewnego dnia przy zmianie koła po prostu złożył się pod ciężarem samochodu - i samochód runął w dół - na szczęśćie koło było już załóżone


A po co zdejmować koło i unosić auto na podnośniku? Ja robiłem to zwyczajnie na parkingu. Samochód normalnie stał ze wszystkimi przykręconymi kołami, a wymiana żarówek następowała przez te klapki w nadkolach. Jak nie ma się wielkich rąk, to śmiało można pokombinować bez lewarka i klucza od koła.
Powrót do góry
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 07:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Przy felgach 16 i oponach z wyższym profilem - to na jedno wychodzi kombinowanie przy klapkach lub kombinowanie za kloszem po wyjęciu któregoś ze zbiorników - Tak jak pisałem poprzednio zaraz odezwie się full magików o kobiecych rączkach którzy będą starali się udowodnić że wszystko jest możliwe - myślę że każdy powinien wybrać swoje rozwiązanie dopasowując je do swoich możliwości manualnych - a jak ktoś nie ma wogóle smykałki do mechaniki to najlepiej jak odwiedzi jakiś warsztat.
Trochę wydaje się to śmieszne - z jednej strony w niektórych krajach wymogiem jest wożenie ze sobą kompletu zapasowych żarówek - a z drugiej strony konstrukcje niektórych nowych samochodów całkowicie uniemożliwiają wymianę tychże dla przeciętnego zjadacza chleba - jednym słowem konstruktorzy albo nie uczęszczali na zajęcia z ergonomiki albo robią to specjalnie aby dać zarobić serwisom
Powrót do góry
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Cze 2009, 10:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Wybieram to drugie. Chcą dać zarobić mechanikom nawet na takiej głupiej żarówce, gdzie łatwo oszacować koszt. Kupuję chińską żarówkę w Kauflandzie za 10 zicos i wymieniam za darmoszkę, natomiast jeżeli oddałbym mechanikom, to zamówiliby żarówkę niby lepszejszą za 20, 30 zicos plus wymiana z 10 zicos i mamy 30, 40 zicos za głupią żarówkę. :f
Powrót do góry
robsonbmw5

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes w168 A140
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 25 Cze 2009, 21:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Zacząłem ten temat węc podziele się swoim doświadczeniem przy wymianie zarówek mijania.Trzeba rzeczywiscie zdjąc klapki w nadkolu i skrecić kierownicą,wtedy jest lepszy dostep i to nie jest żadna masakra ale trzeba wiedzieć jak sie do tego zabrać.Podkreślam że żarówki wymieniałem pierwszy raz.Po zdjeciu klapek w nadkolu widać gniazdo zarówki w której osadzona jest sama zarówka,zdejmujemy kostke z zarówki(może byc cieżko)a nastepnie przekrecamy czarny pierścień na którym jest ogranicznik ze śrubką i własnie na niego można bezpośrednio nacisnąć palcem(wtedy jest łatwiej)i zarówka jest zluzowana i wychodzi luzno,zakładamy nową tak żeby jezyczek na żarówce był na górze oprawki(musi być osadzona pewnie zeby nie latała)przekręcamy czarny pierścień w przeciwną strone niz przy odkrecaniu i zakrecamy klapki w nadkolu.Chciałem podkreślić że nie podnosiłem samochodu na lewarku stał na skręconych kołach.Mój rozmiar opon to 205/40/17.Przy wyższym profilu moze być problem z włozeniem ręki miedzy koło a nadkole ale po odkreceniu bedzie chyba ok.Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Bywalec

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: W168 A170 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Cze 2009, 14:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Opisujecie te wymiany żarówki jak lot w kosmos. Wymieniałem w alfie 156, fordzie cougarze, renault lagunie, citroenie berlingo i jeepie grand cherokee, i w A-klasie jest z tych wszystkich samochodów najłatwiej (oczywiście przez klapki w nadkolach).
Powrót do góry
Notoco

Dyskutant



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Toyota
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 24 Mar 2012, 13:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Bywalec napisał:
Opisujecie te wymiany żarówki jak lot w kosmos. Wymieniałem w alfie 156, fordzie cougarze, renault lagunie, citroenie berlingo i jeepie grand cherokee, i w A-klasie jest z tych wszystkich samochodów najłatwiej (oczywiście przez klapki w nadkolach).

Z doswiadczenia wiem ze nie wszystkie modele mialy klapki w nadkolach.
Moj na nieszczescie nie mial (W168 1999) . A kolege z tego samego rocznika mial (np Vaneo juz wszystkie maja klapki).
Nijak nie bylo tego jak sprawdzic po vin-ie.

W kwestii wymiany - najszybciej od nadkola - a jak nie masz to lewa lampe najlepiej zdemontowac (chyba 5 srub ja trzyma), mniej czasu stracisz Smile
_________________
N.
WDB4147001N203374 (Historia)
Cerato
MB
Toyota
Toyota
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sob 24 Mar 2012, 22:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Rocznik 2000 A 140 ma klapki w nadkolach.
Powrót do góry
golofs

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 10:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


Od Marca 2001 wymienia sie zarowke normalnie od gory po wymontowaniu zbiornika z płynem.
Po zdjeciu osłony od kurzu obracamy (gniazdo) zawleczkę w lewo i zarówka wychodzi bez problemu.
Na stacji wymiana 5 min.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 03 Kwi 2014, 08:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wymiana żarówki świateł mijania


golofs napisał:
Od Marca 2001 wymienia sie zarowke normalnie od gory po wymontowaniu zbiornika z płynem.
Po zdjeciu osłony od kurzu obracamy (gniazdo) zawleczkę w lewo i zarówka wychodzi bez problemu.
Na stacji wymiana 5 min.

Potwierdzam, moje auto jest z poczatku kwietnia 2001, nie ma klapki w nadkolu, a dostep do zarowek jest latwy po wypieciu i podniesieniu zbiornika z plynem. Wymienialem juz z obu stron i trudnosc zerowa, porownujac z paroma innymi autami.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System