Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
glodny

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielka brytania
Posiadane auto: mb A_klasa w168 1.6 manual 1999 r
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 27 Cze 2009, 16:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


oki czyli sam nic z tym nie zrobie jedyne co mi jeszscze przychodzi do glowy to wyczyscic jeszce raz co sie da
założyć i lodzić sie ze zadziala Wink Laughing Laughing
po weekendzie zaczne dzwonic , moze cos wydzwonie

ogólnie to z autka nie jestem zadowolony zrobilem nim moze 15,000 tys mil wymienialem rozrusznik ( sam dodam) i j jak juz chcialem go sprzedać to sie spie..... Very Happy
takie zycie autko rzecz nabyta
dzieki za wszelkie informacje i jezeli ktos bedzie mial jakis pomysl jak to ugrysc to chetnie wyslucham Smile
jek co sie wyjasni to napewno opisze
dzieki Smile pozdrawiam z mokrej anglii
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
glodny

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielka brytania
Posiadane auto: mb A_klasa w168 1.6 manual 1999 r
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Cze 2009, 20:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


cuda sie zdazaja
dzis po pracy postanowilem jeszce raz dobrac sie do tej przeplywki przy okazji rozebralem i wyczyscilem przepustnice
po rozebraniu na czesci pierwsze przeplywki zauwazylem ze brakuje mi jednego ze szkiełek taśmy (tasiemka ma moze ze 5 mm dlugosci i ze 2 szerokosci) a tak to wygladalo _ (znalazlem ja wygladal takj jak na linku ponizej) (przy okzji calej roboty zrobilem kilka fotek0

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8861427db76a0510.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48802d2ba4c81677.html

a tak wyglada to ustrojstwo w srodku( plytka computera/0 a na odwrocie tej plytki jest ptrzeplywomierz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e3f9a82685e08c14.html#v


brakuje tego szkielka po lewej
nastepnie wyczyscilem wszystkie kostki laczki pod maska spsikalem wd-40 zalozylem i co ?????!!!
i zapalil od strzału
szczerze mowiac nie wiem co zrobilem ale efekt mnie zadowala
nie wiem jaki moze miec wplyw brak tej tasiemki szkalnej na prace silnika ale jak narazie wszystko mi chodzi jak nalezy
moze spalenie sie zmieni lub emisja spalin ale to musze jeszcze wszystko sprawdzic narazie jestem happy jak ktos wie po co byla tasiemka i jakie moga byc skutki braku takowej to czekam na imfo Very Happy Very Happy Arrow
pozdrawiam
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 2 piw(a)
glodny

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielka brytania
Posiadane auto: mb A_klasa w168 1.6 manual 1999 r
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 02 Lip 2009, 00:39
Temat postu:

:)


Smile
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 14:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


I jak tam spalanie? Sprawdzałeś emisję spalin? Ciekawi mnie rozwiązanie tej sprawy Smile
Powrót do góry
glodny

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielka brytania
Posiadane auto: mb A_klasa w168 1.6 manual 1999 r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 23:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


spalanie w normie a emisja spalin niewiem ale m.o.t przeszedl
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 23:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Dufff

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dublin
Posiadane auto: Mercedes A-class A140 2000r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 23:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


Witam
Miałem ten sam problem z przepływomierzem. Spróbowałem go wyczyścić i złamałem jedna z tych płytek. Od tego momentu samochód chodzi jak złoto Smile
Pozdrawiam
_________________
2000 A140 ELEGANCE
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ark2m

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goczałków
Posiadane auto: Mercedes A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2009, 21:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


Very Happy Very Happy witam wszyskich posiadaczy mercedesa a140 jeżeli ma ktoś problem z czujnikiem masy powietrza czyli przepływka to mam tanie rozwiazanie koszt w serwisie to 5000 tyś. bo przepływka jest zespolona z komputerem niewypał do którego niemcy nieprzykładaja winy miałem to samo ale obeszło się bez 5000 tyś.jak by ktoś chciał coś więcej prosze o mejla
Powrót do góry
meg22waw

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI, 2000 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lis 2010, 15:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


Czyli tak...Jak dobrze zrozumiałam. Jak bym chciała kupić i wymienić(to juz nie ja) przepływomierz w moim mercu to nie wystarczy go tylko wsadzić na miejsce starego tak?
_________________
...bo to jednak fajne autko jest Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Pią 12 Lis 2010, 23:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


meg22waw - jeżeli twoje auto jest takie jak w podpisie to wystarczy kupić nowy i wymienić.
Powrót do góry
piotrusia

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: mercedes A 1.4 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 15:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


ja mam naprawioną przepływkę ale po powrocie z warsztatu stwierdziłam ze obroty mam ustawione dośc nisko (ok. 800) a zdarza się że opadają nawet do 500 (wtedy same sie regulują ale zdarza sie że przy ruszaniu autko mi szarpie). Czy można to jakoś wyregulowac?
Powrót do góry
skype status
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 12 Sie 2013, 13:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


Witam

Troszkę odgrzeję ten temat.

Otóż jakiś czas temu wymieniłem (na nowe) płytki szklane w przepływce. Po wymianie auto zaczęło pięknie odpalać, a silnik zaczął pracować "prawidłowo". Niestety koszmarnie wzrosło spalanie - średnio 14-15 l na setkę. Już wielu mechaników odwiedzałem, robili cuda, wymieniali sondy lambda, ładowali nowe mapy do komputera, kasowali błędy i program autoadaptacji, a ta franca jak żarła dwa razy więcej paliwa tak dalej żre.
W związku z tym prosił bym Was o parę słów na temat doświadczeń w tej kwestii. Szczególnie interesuje mnie kwestia całkowitego usunięcia jednej z płytek (u mnie to właśnie ona upaliła się i ją wymieniałem) jak to mieli forumowicze glodny i Duffff. Jak wyglądała eksploatacja auta bez tej płytki, jak długo tak jeździliście i jak wyglądało spalanie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Auto to benzynka A140 1397ccm, 99 r.
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 08:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


Hej. Kolego mi gościu w Biłgoraju naprawiał przepływkę i po 1 wymianie też były problemy z wysokim spalaniem on twierdził że źle skalibrowała się przepływka dlatego musiałem mu ją odesłać on poprawił i przysłał już OK. Auto działa do dzisiejszego dnia bo sąsiadka moja nim jeździ Smile
Powrót do góry
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 15:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


Dzięki za odzew. Ja swoją przepływkę robiłem sam. Wymieniłem te szklane płytki oraz u mechanika skasowałem błędy i program autoadaptacji. Silnik po tych manewrach odżył lecz spalanie na poziomie 15l stało się moim koszmarem, na który żaden ze "speców", z którymi miałem do czynienia, nie był w stanie cokolwiek poradzić.
Wczoraj jednak nie wytrzymałem i zrobiłem nieco partyzanckie posunięcie. Zdemontowałem jedną z płytek z przepływki (tą, o której pisali glodny i Duffff) . Silnik po tym odpalił bez najmniejszego problemu i działa jak na razie bez zarzutu. Spalanie sprawdziłem, jednak na razie tylko po mieście. Wyszło 9,2l, a więc w normie. Jutro trasa. Jak będzie w granicach 7l, to nic już w tym aucie nie grzebię, a żonka zajeździ go aż samo się rozsypie, bo sprzedawać go już się nie opłaca.
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Wto 13 Sie 2013, 23:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


przerabiałem przepływkę włącznie z wizytą w ASO Smile
Po przylutowaniu płytek trzeba zrobić po pierwsze...kasowanie zapamiętanych parametrów w module przepływomierza (po skasowaniu wgrywany jest nowy standardowy soft).....po drugie kalibracja przepływomierza z przepustnicą !! to jest najważniejsze bo są różne cuda z dużym spalaniem na wstępie do błędu P0170 na końcu.
Po tych czynnościach autko śmiga jak nowe.
Powrót do góry
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 15 Sie 2013, 21:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) przeplywomierz wymiana


To o czym piszesz M@reS jest mi doskonale znane. Problem w tym, że żaden ze "speców" w mojej okolicy nie potrafił tego zrobić, a mnie już nie chce się dalej szukać kolejnego pseudo-fachowca. Poza tym, jestem właśnie po teście drogowym. Jak wcześniej pisałem w mieście spalanie wyszło 9,2l, natomiast w trasie uzyskało średnie spalanie na poziomie 6,3l! Tak więc tak jak napisałem wcześniej nic więcej z tym nie robię.
Może się jednak zdarzyć, że wrócę do tematu jak nastaną pierwsze mrozy, bo nie wiem jak wówczas auto będzie się zachowywać. Na logikę jednak nie powinno być żadnych z tym problemów. Po demontażu jednego ze szkiełek w przepływomierzu, sterownik przeszedł w tryb pracy na mapach i z odczytu z pozostałych czujników: temperatura powietrza, pozom tlenu w spalinach (sonda lambda) oraz temperatura silnika (układ chłodzenia) dobierana jest odpowiednia mapa zasilania paliwem. Nie sądzę aby zestrojenie przepławki w znaczący sposób poprawiło spalanie, szczególnie, że auto ma już prawie 15 lat i grubo ponad 200tys. przebiegu (dokładnie nie wiem ile bo licznik na pewno był "kręcony" zanim auto trafiło do mnie).
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN


Ostatnio zmieniony przez maszotTC dnia Nie 04 Sty 2015, 23:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesS 350

82 990

2010r.

211 398 km

pomorskie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesE 250

44 000

2013r.

245 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System