Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 11 Lut 2015, 22:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Zgadzam się z Kol. pVaneo zwłaszcza kiedy przerabiał dogłębnie temat na własnej masce i dokładnie zna zagadnienie, a na forum nie ma jeszcze dokładnych wskazówek jak z takowym problemem uporać się.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
drag6501

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów
Posiadane auto: a klasa 170 cdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 21:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Witam.
Pozwolę sobie dorzucić do tematu kilka fotek Very Happy













Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 21:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Opisz co robiłeś (dopisz pod zdjęciami) bo z obrazków wnioskuję że rozebrałeś i zutylizowałeś... Laughing Laughing
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
drag6501

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzów
Posiadane auto: a klasa 170 cdi
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 22:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Skoro zostałem wywołany do "tablicy"........
Zdjęcia te miały zobrazować część o której mowa, a w szczególności umieszczone zostały jako uzupełnienie do wpisu kolegi pVaneo ,który opisuje, jak sobie radził ze sprawdzeniem owego czujnika.
Moja historia z czujnikiem kąta skrętu zaczęła się gdy auto zostało podpięte pod sprzęt diagnostyczny firmy BOSCH.
Sprzęt ten wykazał milion różnych usterek a miedzy innymi ESP1.34 KOD C1504 - Pobudzenie czujnika skrętu kierownicy-BŁĄD.
Teraz już wiem ,że czujnik był sprawny , wiem że błędem było diagnozowanie usterek na innym sprzęcie niż S.D. i wiem jak wygląda ów czujnik od środka.
Dawno to było więc nie pamiętam szczegółów gdzie jaki zatrzask i td. ,mogę jednak powiedzieć że jest ich sporo i trzeba bardzo uważać by niczego nie połamać, nie mniej przy odrobinie zręczności manualnej da się to rozebrać i złożyć bez uszczerbku dla pacjenta

Very Happy Very Happy
Ja ten czujnik rozebrałem, bo skoro miałem informację że uległ awarii chciałem go naprawić. Bardzo dokładne oględziny pozwoliły mi wykluczyć przerwane połączenia, ocenić stan lutów ,mogłem sprawdzić napięcia przewodzenia fotodiod,diód, czy też sprawdzić w jakim stanie są kondensatory.
Po czym złożyłem całość do kupy ,zamontowałem i czujnik działa do dziś.
Przyczyną mojej usterki był Elektroniczny moduł sterowania skrzynią biegów,nie żaden tam czujnik kąta skrętu a wykazał to Sprzęt diagnostyczny STAR DIAGNOSIS i dzis system ESP działa jak trzeba.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


No to powiem ci, że ten kamień spadł bardzo daleko od czujnika kąta skrętu. Dlatego zawsze piszę,żeby robić diag na SD, ale po Tym, który to wie przyjdzie czterdziestu, którzy znowu zapytają o żółtą kontrolkę. Dodam, że rozebrałem ich dziesiątki i jeszcze nie udało mi się znaleźć jakiegoś uszkodzenia ścieżek, albo uszkodzonych kondensatorów, czy spalonych diód. Ten czujnik to już dość przestarzała technologia w związku z tym bardzo tania na rynku wtórnym i nie wiem komu opłacało by się naprawiać takie coś, no chyba że tym, którym sprawia to przyjemność.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 23:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
remek101

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: A180CDI W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 10:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Witam
Również mam z czujnikiem kąta skrętu.
Co prawda problem jest od dłuższego czasu ale dało się jeździć. ESP wyłączał się tylko przy dużej wilgotności, niższych temp., oraz przy przekręceniu kierownicy o około 90st. i tylko chwilę po zapaleniu auta. Niestety teraz jest makabra. ESP teraz potrafi wyłączyć się co chwilę nawet na prostej drodze.
Podpinałem go pod komputer w warsztacie i z tego co zauważyłem czujnik po chwili przestaje odczytywać wartość (zatrzymuje się na ostatniej odczytanej) wtedy pojawia się błąd. Rozkręciłem kierownicę i dostałem się do niego aby go sprawdzić. Niestety jest on inny niż na zdjęciach powyżej działa na zasadzie enkodera absolutnego macie może pomysł jak go sprawdzić lub naprawić.
Czy może pozostaje tylko i wyłącznie wymiana tego czujnika. Jeśli mogę go tylko wymienić to powiedzcie mi czy znaczenie mają cztery ostatnie cyfry numeru części ponieważ tylko one się różnią od numerów na częściach dostępnych do kupienia A169 464 XX XX

poniżej link ze zdjęciem mojego czujnika

https://goo.gl/photos/motbhC23cAt9ZMzL7

Jeszcze nawiązując do wypowiedzi holloww. Pytałem o cenę tego czujnika oczywiście nowego i jest ona jak dla mnie dość spora ponieważ aż 1600 zł, używki chodzą od 300 do 500 zł więc jak na przestarzałą technologię to sporo
Powrót do góry
remek101

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: A180CDI W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 18:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Witam
Wymieniłem czujnik kąta skrętu. I odniosłem sukces niestety tylko częściowy ponieważ nie działają przyciski na kierownicy. Wtyczka przy nowej taśmie była inna ale ilość przewodów i kolory te same. Więc przemieniłem wtyczkę na tą ze starej taśmy i kolejność przewodów zachowałem taką jak na starej. Niestety przyciski nie działają jeśli chodzi o klakson to nie wiem czy działa bo nie sprawdzałem. Ale jak myślicie czy teraz to tylko żonglerka przewodami czy może mogę zapomnieć o przyciskach bo bez tego da się żyć.
Powrót do góry
maniek1277

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: a klasa w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Kwi 2017, 00:05
Temat postu:

czujnik skrętu montarz


Witajcie mam podobny problem, krótko po zakupie pojawiły się kontrolki, korzystając z powyższego forum rozebrałem kolumnę kierownicy okazało się że poprzedni fachowiec nie założył tego plastikowego pierścienia trzymającego górne łożysko, dokupiłem ale po założeniu pierścienia, nie bardzo pasuje to wszystko do siebie
Ząbek pierścienia zmusza do złożenia taśmy aribag w nieco innym położeniu, a ta z kolei wymusza na kierownicy iine położenie względem wału kolumny ? Macie może jakieś wskazówki jak to powinno byś poustawiane?[/img]
Powrót do góry
maniek1277

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: a klasa w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Kwi 2017, 00:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


jak tu się dodaje zdjęcia ?
Powrót do góry
radek_w168

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: W168 A170cdi 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Gru 2017, 11:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Witam, mam podobny problem, mianowicie kontrolki abs,esp,bas też się zapalają ale nie za każdym razem. Niekiedy jadę kilkanaście km i wszystko działa jak należy, a niekiedy zaraz gdy odjeżdżam z parkingu kontrolki się zapalają. Po podpięciu auta pod kompa interfejs chyba delphi pokazuje się komunikat "nie zaadaptowany czujnik kąta skrętu" jak kręcę kierownicą to pokazuje stopień skrętu. Nie wiem czy może to być wina że w pewnym momencie coś tam nie łączy? Zdarzyło się też że gdy pokręciłem kierownicą na maksa w dwie strony to po ruszeniu kontrolki gasły i systemy działały.
Powrót do góry
Golzal

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes A w 169 A 150 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 14:05
Temat postu:

Mercedes A klasa w-169 A 150 r0k 2005


holloww napisał:
Można jeszcze samemu uszkodzić taśmę, jak się nigdy tego nie robiło.
Witam! szanownych forumowiczów i prosze o pomoc.Mianowicie po podniesieniu przodu mojego sam. do góry (koła w powietrzu) rozłączyłem
krzyżak drążka kierowniczego który był założony na wielofrez na maglownicy więc wtym momencie kierownica nie miała
żadnego oporu i wtedy mój osmioletni wnuczek pokręcił kierownicą prawdopodobnie w prawo o 1 obrót lub 2 sam nie potrafił tego określić.Podejrzewam ze w tym momencie nastąpiło niekontrolowane skręcenie taśmy na zwijaczu?.
Chciałbym zaznaczyć że wszystkie funkcje i kierownica działają prawidłowo no może poza tym ze kręci się ona trochę
ciężej w prawo niż w lewo ale to chyba inny już problem.Czy po tym pokręceniu kierownicą taśma zmieniła swoje
położenie a jeśli tak to jak ja ustawić prawidłowo.Z góry dziękuje za każda fachowa pomoc i serdecznie wszyskich Pozdrawiam!
_________________
jacenzal
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 18:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Fajny przypadek Very Happy
W takiej sytuacji chyba najprościej by było ustawić koła do jazdy na wprost, ściągnąć kierownicę, ustawić taśmę w środkowej pozycji i wtedy założyć kierownicę. Zakładam że kolumnę kierownicy założyłeś w tej samej pozycji jak przed demontażem?
Powrót do góry
Golzal

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes A w 169 A 150 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 19:08
Temat postu:

Mercedes A klasa w-169 A 150 r0k 2005


Witam! Ja kierownicy nie odkręcalem to przekręcenie kierownicy było razem z drążkiem
kierowniczym który był w tym momencie zdjęty z wielofreza maglownicy.Pozdrawiam!
_________________
jacenzal
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 19:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Czujnik kąta skrętu kierownicy.


Ja rozumiem, ale jeśli wnuczek przekręcił kołem kierownicy o powiedzmy trzysta sześćdziesiąt stopni to nawet jak złożyłeś wieloklin w tej samej pozycji w której był założony początkowo to przy kołach i kierownicy ustawionych na wprost taśma będzie będzie skręcona jakby kierownica była obrócona o jeden obrót. Teoretycznie jeśli poskładałeś coś nieprawidłowo to podczas jazdy będzie się świecić kontrolka ESP.
Powrót do góry
Golzal

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: mercedes A w 169 A 150 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 21:40
Temat postu:

Mercedes A klasa w-169 A 150 r0k 2005 nie ok


Żaden komunikat się nie świeci tutaj jest o.k.ale myślę że taśma może być minimalne
przestawiona i boję się że z czasem może się zerwać.Czy jest jakaś procedura aby ją
ustawić w bezpiecznym położeniu
_________________
jacenzal
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System