Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SE ) Problem z przednimi hamulcami w W126 500SE



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SE ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOXIC77

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia
Posiadane auto: MB W126
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 15:29
Temat postu:

Problem z przednimi hamulcami w W126 500SE


Witam serdecznie. jestem szczęśliwym posiadaczem W126 500SE z 1984r. Używam tego autka na zmianę z cabrioletem więc raczej oba sa sporadycznie eksploatowane. Ostatnio mój mercedes po 4 miesięcznym postoju coś zaniemógłSad Crying or Very sad Sad . Podczas jazdy zauważyłem jakby nie mógł się rozpędzić. Po zatrzymaniu okazało się że przednie tarcze sa gorące na maxa. W garażu rozebrałem w 30 minut oba koła, zaciski i wyjąłem klocki. Okazało się że cały czas podczas jazdy klocki przykegało dość mocno do tarczy hamulcowej:(. Złożyłem szybko wszystko i.................................. cholera po kilkakrotnym zahamowaniu to samo:(SadSad. JUŻ Z 5 RAZY ROZBIERAŁEM OBA ZACISKI I WSZYSTKO ODRDZEWIAŁEM I ROBIŁEM RÓŻN ZAKLĘCIA I NIC:(SadSad Wciąż to samo klocki trą o tarcze a te się grzeją na maxa aż dymek leci:(SadSad.
Jaka przyczyna może być takiej sytuacji??? Może tłoczki w zacisku czas wymienić? Tarcze i klocki sa w bardzo dobrym stanie, płyn hamulcowy jest tes nowy. Może tłoczki zardzewiały gdzieś wewnątrz bo autko stało kilka miesięcy w harażu?
Jak ktoś zna przyczynę ciągłego tarcia klocków o tarcze to poprosze o kontakt ob25@wp.pl . ( jak na razie autko stoi w garażu ale za kilka dni rozbiorę zaciski na części pierwsze i może cos wydedukuję z tego)

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 18:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SE ) Problem z przednimi hamulcami w W126 500SE


Czeka ciebie rozebranie tloczkow hamulcowych,czesto zbiera sie w okolicy uszczelek woda,ktora powoduje blokade tloczkow,bledna prace,tymbardziej ze auto nie bylo dlugo uzytkowane,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
TOXIC77

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia
Posiadane auto: MB W126
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Wrz 2009, 07:41
Temat postu:

Już zrobione


Witam serdecznie ponownie. pO ROZEBRANIU ZACISKÓW I WYCIŚNIĘCIU CYLINDERKÓW OKAZAŁO SIE ŻE SA LEKKO SKORODOWANE GDYŻ USZCZELKI OSŁANIAJĄCE TRAFIŁA CHOLERA I ZNIKNĘŁYSmileSmileSmile Znalazłem w necie firmę a Mielcu gdzie taki miły Pan cudotwórca zregenerował wszystko i odesłał odmalowane, wypiaskowane i z wszystkimi nowymi uszczelniaczami. teraz można ręka cylinderki wepchnąć w zacisk, są jak nowe. Jak ktoś chce namiary to niech sie odezwie a bedzie zadowolony w 100%. Z checią podam namiary.
Pozdrawiam i dalej śmigam SMOCZYCĄ.

a smoczyca jest na W126.moblog.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SE ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Mercedes klasa SE - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SE ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System