Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SE ) Problem z przednimi hamulcami w W126 500SE



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SE ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOXIC77

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia
Posiadane auto: MB W126
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 15:29
Temat postu:

Problem z przednimi hamulcami w W126 500SE


Witam serdecznie. jestem szczęśliwym posiadaczem W126 500SE z 1984r. Używam tego autka na zmianę z cabrioletem więc raczej oba sa sporadycznie eksploatowane. Ostatnio mój mercedes po 4 miesięcznym postoju coś zaniemógłSad Crying or Very sad Sad . Podczas jazdy zauważyłem jakby nie mógł się rozpędzić. Po zatrzymaniu okazało się że przednie tarcze sa gorące na maxa. W garażu rozebrałem w 30 minut oba koła, zaciski i wyjąłem klocki. Okazało się że cały czas podczas jazdy klocki przykegało dość mocno do tarczy hamulcowej:(. Złożyłem szybko wszystko i.................................. cholera po kilkakrotnym zahamowaniu to samo:(SadSad. JUŻ Z 5 RAZY ROZBIERAŁEM OBA ZACISKI I WSZYSTKO ODRDZEWIAŁEM I ROBIŁEM RÓŻN ZAKLĘCIA I NIC:(SadSad Wciąż to samo klocki trą o tarcze a te się grzeją na maxa aż dymek leci:(SadSad.
Jaka przyczyna może być takiej sytuacji??? Może tłoczki w zacisku czas wymienić? Tarcze i klocki sa w bardzo dobrym stanie, płyn hamulcowy jest tes nowy. Może tłoczki zardzewiały gdzieś wewnątrz bo autko stało kilka miesięcy w harażu?
Jak ktoś zna przyczynę ciągłego tarcia klocków o tarcze to poprosze o kontakt ob25@wp.pl . ( jak na razie autko stoi w garażu ale za kilka dni rozbiorę zaciski na części pierwsze i może cos wydedukuję z tego)

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 18:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SE ) Problem z przednimi hamulcami w W126 500SE


Czeka ciebie rozebranie tloczkow hamulcowych,czesto zbiera sie w okolicy uszczelek woda,ktora powoduje blokade tloczkow,bledna prace,tymbardziej ze auto nie bylo dlugo uzytkowane,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
TOXIC77

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia
Posiadane auto: MB W126
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Wrz 2009, 07:41
Temat postu:

Już zrobione


Witam serdecznie ponownie. pO ROZEBRANIU ZACISKÓW I WYCIŚNIĘCIU CYLINDERKÓW OKAZAŁO SIE ŻE SA LEKKO SKORODOWANE GDYŻ USZCZELKI OSŁANIAJĄCE TRAFIŁA CHOLERA I ZNIKNĘŁYSmileSmileSmile Znalazłem w necie firmę a Mielcu gdzie taki miły Pan cudotwórca zregenerował wszystko i odesłał odmalowane, wypiaskowane i z wszystkimi nowymi uszczelniaczami. teraz można ręka cylinderki wepchnąć w zacisk, są jak nowe. Jak ktoś chce namiary to niech sie odezwie a bedzie zadowolony w 100%. Z checią podam namiary.
Pozdrawiam i dalej śmigam SMOCZYCĄ.

a smoczyca jest na W126.moblog.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SE ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Mercedes klasa SE - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SE ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 160

27 000

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System