Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bakis

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes A160, W168, 1600, 1999
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 20 Paź 2012, 21:26
Temat postu:

Nie można wrzucić biegu


Witam.
Miałem problem z automatycznym sprzęgłem. Wyświetlało się "F" i koniec jazdy. Po lekturze forum przeczyściłem dziś szczotki w sterowniku (nie wymieniłem bo nie wiem gdzie mógłbym dostać szczotki "od ręki"). Po zamontowaniu sterownika w aucie, odpowietrzeniu układu hydraulicznego "F" zniknęło ale nie można wrzucić biegów. Kiedy mocniej dociskam lewarek (np. na 1 bieg) wtedy auto rusza ale bieg nie wskakuje.
Zauważyłem, że bieg można wrzucić jak auto jest podniesione wtedy od razu koło rusza. Jednak po wciśnięciu hamulca silnik gaśnie. Dodatkowo świecą się kontrolki ABS i ASR (czego wcześniej nie było).
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 22 Paź 2012, 08:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Jakie szczotki???? Bo mowa jest o automatycznej skrzyni a nie półautomacie. Bo tylko tam mogą być jakieś szczotki.

Co do półautomatu to samo przeczyszczenie szczotek to raczej nie jest naprawa, trzeba sprawdzić na kompie sprzęgło, i dlaczego świecił się ten błąd, potem jak już wszystko będzie naprawione to zaadoptować pozycje wybierania biegów, punkty początkowe itp, niestety bez SD nie da się nic zrobić.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Bakis

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes A160, W168, 1600, 1999
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 22 Paź 2012, 08:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Chodzi o szczotki w silniku elektrycznym modułu ACS. (mnie chodzi o półautomat)
Instrukcję znalazłem na tym forum.

http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.59b.htm

Jednakże dziś dopiero zamówiłem szczotki. Jeżeli uda mi się je wymienić i będzie wszystko OK to oczywiście napiszę.
Powrót do góry
Shinzu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: MERCEDES A160
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 10:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Witam wszystkich.
Myślałem kupując Mercedesa jakieś 3 miesiące temu że mnie problem magicznej literki F się nie przytrafi, a jednak. Wracając do rzeczy.
Jestem posiadaczem Mercedesa A160 z 99r. z skrzynią półautomatyczną.
W sobotę wsiadając do auta pojawiła się magiczna literka F. Auto nie odpala. Dźwignią zmiany biegów można normalnie biegi "wbijać". Na sugestię sąsiada który masę aut już w swoim życiu miał rozłączyłem na chwilę klemy. I stał się cud literka F zmieniła się w N. Przez resztę soboty i niedzieli auto jeździło jak ta lala. Ale dziś wsiadam i znów F. Niestety auto nie odpala zdjęcie klem też nie uzdrowiło sytuacji Sad. Forumowiczów znających temat proszę o pomoc w dwóch kwestiach bo po przeczytaniu chyba całego forum przez weekend nie jestem do końca pewny.
1 - wiem trzeba auto podpiąć pod kompa - jestem z Bydgoszczy - czy znacie jakiegoś mechanika w okolicy (prócz ASO u Gąsiorka) - najbliższego jakiego znalazłem to w Wojnowie około 20 km ode mnie (gość pracował w ASO parę lat), a że auto nadaje się do holowania to wolał bym bliżej.
2 - czy płytka o której tyle się naczytałem występuje również u mnie czy tylko w automacie ?
Będę wdzięczny za odpowiedź. Jak rozwiąże problem dam znać co było nie halo i jak to naprawiłem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Bakis

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes A160, W168, 1600, 1999
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 11:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Witam.
Spróbuj "puknąć" tak dość solidnie w lewy przedni błotnik. To nie żart. Może to być problem ze szczotkami w sterowniku sprzęgła. Ten właśnie znajduje się pod lewym przednim błotnikiem. "Pukaj" przy wyłączonej stacyjce. Mam również a klasę z 99 roku. W serwisie wymienili mi całe sprzęgło, niby coś też robili ze sterownikiem. Skasowali mnie ponad 4000 zł. i dalej "F". Okazało się, że były zużyte szczotki. Cała naprawa kosztowała mnie 73,60 zł. Spróbuj. To nic nie kosztuje. Jeżeli to jest to, napiszę Ci jak się z tym uporać.
Choć we wcześniejszym poście zamieściłem linka do angielskiej stronki.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 11:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Shinzu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: MERCEDES A160
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 11:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Bakis napisał:
Witam.
Spróbuj "puknąć" tak dość solidnie w lewy przedni błotnik. To nie żart. Może to być problem ze szczotkami w sterowniku sprzęgła. Ten właśnie znajduje się pod lewym przednim błotnikiem. "Pukaj" przy wyłączonej stacyjce. Mam również a klasę z 99 roku. W serwisie wymienili mi całe sprzęgło, niby coś też robili ze sterownikiem. Skasowali mnie ponad 4000 zł. i dalej "F". Okazało się, że były zużyte szczotki. Cała naprawa kosztowała mnie 73,60 zł. Spróbuj. To nic nie kosztuje. Jeżeli to jest to, napiszę Ci jak się z tym uporać.
Choć we wcześniejszym poście zamieściłem linka do angielskiej stronki.

Pozdrawiam


Dzięki spróbuję po powrocie z pracy. Czytałem również ten link w niedzielę co zamieściłeś. Czyli to ustrojstwo odpowiada za sterowanie sprzęgłem hm... bo ostatnio po zgaszeniu silnika właśnie z okolic lewego błotnik słyszałem taki dziwny szum. Czy tak powinno być - nie wiem.
Powrót do góry
Bakis

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes A160, W168, 1600, 1999
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 12:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Tak powinno być za każdym razem. Po wyłączeniu zapłonu (i po włączeniu również) ten właśnie sterownik "się odzywa" gdyż ustawia prawidłowo sprzęgło. Niestaty nie pamiętam czy zasprzęgla czy wysprzęgla. Nie jestem mechanikiem. Niemniej jednak udało mi się doprowadzić sterownik do stanu używalności bez większych problemów.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Shinzu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: MERCEDES A160
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 12:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Dzięki za podpowiedź. Po południu się okaże czy to to. Jeśli to będzie to będę prosił wtedy Cię o pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Shinzu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: MERCEDES A160
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 17:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Bakis napisał:
Witam.
Spróbuj "puknąć" tak dość solidnie w lewy przedni błotnik. To nie żart. Może to być problem ze szczotkami w sterowniku sprzęgła. Ten właśnie znajduje się pod lewym przednim błotnikiem. "Pukaj" przy wyłączonej stacyjce. Mam również a klasę z 99 roku. W serwisie wymienili mi całe sprzęgło, niby coś też robili ze sterownikiem. Skasowali mnie ponad 4000 zł. i dalej "F". Okazało się, że były zużyte szczotki. Cała naprawa kosztowała mnie 73,60 zł. Spróbuj. To nic nie kosztuje. Jeżeli to jest to, napiszę Ci jak się z tym uporać.
Choć we wcześniejszym poście zamieściłem linka do angielskiej stronki.

Pozdrawiam


No i okazuje się że pukanie w błotnik coś w sobie ma Smile. Po "oklepaniu" błotnika pojawiła się literka N auto odpaliło, biegi idzie wrzucić i ruszyć - przód tył. Jedyny mankament to nie zgasły lampki ESP i ABS od razu. Po około 5 minutach od uruchomienia silnika i ruszeniu lampki zgasły. Powtórne zgaszenie i po chwili uruchomienie silnika i już wszystko działało jakby nigdy awarii nie było. Nie wierzę w cudowne samonaprawianie także Bakis poproszę wobec tego o szczegóły - pomoc przy dobraniu się do ustrojstwa i wymianie szczotek. Może jakie szczotki są potrzebne to zacznę ich szukać i w sobotę zrobię operację. Piwko dla Ciebie już dodałem Smile.


Ostatnio zmieniony przez Shinzu dnia Sro 21 Lis 2012, 12:04, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 22:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Link masz podany w tym temacie. Powinien Ci wystarczyć do sposobu naprawy.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Shinzu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: MERCEDES A160
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 22:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Wiem, widzę i przeczytałem - mimo to uważam że cenne są rady kogoś kto to niedawno robił Smile
Powrót do góry
Bakis

Debiutant



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes A160, W168, 1600, 1999
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 20 Lis 2012, 03:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Cieszę się, że pomogło. Można więc liczyć na to, że jednak to szczotki.
Z tego co pamiętam, to szczotki są o wymiarach 4,2 x 4,2 mm. Wysokość szczotki nie może przekraczać 9 mm (z tego co pamiętam) bo się po prostu nie zmieści.
Po pierwsze trzeba zdemontować nadkole i błotnik.
Nadkole przymocowane jest blachowkrętami oraz takimi plastikowymi nakrętkami (u mnie tak było) natomiast błotnik chyba 8 śrubami na klucz 10.
Kiedy już odsłonimy to zobaczymy sterownik sprzęgła. Trzeba go zdemontować. W tym celu:
1. po lewej stronie sterownika tam gdzie wchodzą 2 wężyki należy odkręcić 2 śruby (torx - nie pamiętam rozmiaru ale dość duży),
UWAGA !!!!
Nie zdejmować wężyków bo trzeba będzie odpowietrzać układ hydrauliczny.
2. Po prawej stronie od dołu sterownika znajduje się śruba (torx ale nakrętka, nie wiem jak ją nazwać - może gwiazdka Smile ) można ją odkręcić 10-ką oczkową.
3. wyjmujemy sterownik, który osadzony jest na takich 2 gumowych bolcach.
4. Po lewej stronie będzie "trzymać" część z wężykami, którą odkręciliśmy na samym początku. Wystarczy troszkę mocniej szarpnąć gdyż znajduje się w niej tłoczek osadzony na kulce.
Mamy sterownik w ręce.
CDN ....
Jak się wyśpię Smile
Może uda mi się napisać z pracy. Jak nie to wieczorkiem.
Aha. Jeszcze jedno.
Nie wiem czy znajdziesz takie szczotki. Ja znalazłem firmę w Czeladzi, która specjalizuje się w regeneracji silników elektrycznych i szczotki mi dorobili lub tak mi tylko powiedzieli. Jako, że cena szczotek była powalająca (13,50) to nie wnikałem w to.
Mogę spróbować się tam dodzwonić i zapytać jakie to były szczotki. Może pamiętają. Podobno nie tylko rozmiar jest ważny Smile ale również skład materiału, z którego jest wykonana szczotka.
Pozdrawiam

Scalono. Pkt 20 RF
i Piwo
Keram
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Shinzu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: MERCEDES A160
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 21 Lis 2012, 12:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


Dziś tj 21.11.2012 auto w końcu podpięte zostało pod komputer. Zapisane były dwa błędy:
1/1 - P0700 - usterka w układzie AKS
1/2 - P1784 - sprzęgło uszkodzone
Czyli wychodzi mi że AKS to jest to ten moduł ACS opisywany powyżej.
A błąd drugi był wynikiem pierwszego ? Jak myślicie ?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 08:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


sterownik sprzęgła jest uszkodzony, może się spalił, sprzęgło może być już za cienkie, ale to trzeba na SD sprawdzić.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Shinzu

Debiutant



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: MERCEDES A160
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 09:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odłaczanie sie skrzyni biegów, błąd F


holloww napisał:
sterownik sprzęgła jest uszkodzony, może się spalił, sprzęgło może być już za cienkie, ale to trzeba na SD sprawdzić.

Dzięki za podpowiedzi.
Sterownik raczej nie jest uszkodzony ponieważ w chwili obecnej auto jeździ na moje tak jak pisał mi Bakis są do wymiany szczotki do sterownika ACS. Czy sprzęgło za cienkie to sprawdzę po naprawie sterownika / wymianie szczotek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System