Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borysW211

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: E W211 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 08 Sie 2009, 13:45
Temat postu:

Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


Witam na komputerze pojawia mi się komunikat

"Service Bremse! Warkstatt aufsuchen" Przeglad mialem 2500 km wymienilem oleje, klocki oraz czujnik temperatury czasteczek stalych. Nie skasowalem serwisu i pokazywalo mi sie to wlasnie do dzisiaj, myslalemze ten blad co wyskoczyl to takie wazniejsze przypomnienie ale skasowalem dzisiaj serwis a blad sie dalej swieci. Prosze o pomoc.


Aha i od pewnego czasu przy dodoawaniu gazu takim ze skrzynia nie musi redukowac biegu troche szarpie, a jak sie mocniej wciscnie ze zredukuje o jeden lub to jest ok z czym to jest zwiazane ??
_________________
BeZ gWiAzDy NiE mA jAzDy !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Sob 08 Sie 2009, 16:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


Komunikat dotyczy klockow hamulcowych,prawdopodobnie powinnien zostac osobno skasowany,lub przy montazu sa blednie zamontowane czujniki,lub sa to klocki tylne,ktore nie zostaly wymienione.co do skrzyni biegow,pierwsza rzecz ktora bym sprawdzil to laczenie walu i skrzyni biegow,czesto sie te laczenie urywa.jezeli jest ona wporzadku,to druga mozliwosc to sprawdzenie poprzez podlaczenie pod komputer i sprawdzenie obrotow silnika z faktyczna predkoscia,moze to wynika ze sprzeglo kinetyczne ma uslizg,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
slimi84

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: 124 2.5D om602
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 12:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


niekoniecznie dotyczy to klocków, moze to dotyczyc przedawnienia czasu SBC,
Powrót do góry
gadu-gadu
borysW211

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: E W211 320 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 18:19
Temat postu:

W211


A CO TO ZNACZY KOLEGO PRZEDAWNIENIE SBC ??
_________________
BeZ gWiAzDy NiE mA jAzDy !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
slimi84

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: 124 2.5D om602
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 20:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


modul SBC jest przewidziany na okolo 400.000 wcisniec pedalu chamulca komputer oblicza zluzycie pompy i silnika w module po czym wyswietla komunikat o przedawnieniu systemu, i teraz sa 3 opcje co z tym mozna zrobic
-pierwsza to udac sie do serwisu zeby sprubowali przeprogramowac SBC(koszt okolo 120zl) udaje sie w 2 na 10 aut,
-druga wymienic pompe SBC (koszt okolo 6-8 tys)
-trzeci sposub NIE POLECAM oglaszaja sie w necie osoby ktore przeprogramuja SBC za 500zl problem polega tylko natym ze moga ci sie skonczyc chamulce tj. jedziesz sobie wciskasz pedal chamulca i dalej sobie jedziesz i wtedy jestes bardzo zdziwiony Exclamation
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 20:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ak1952

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: MB, W211, Awangarde, 2,7CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 13:04
Temat postu:

pompa SBC


To co wypisuje kolega slimi84 to tylko teoria, z którą się nie koniecznie można zgodzić - dotyczy to pompy SBC. co do 400 tys. hamowań owszem, bo tak jest zaprogramowana pompa, ale kasowanie tego limitu nie jest niczym złym i hamulce nadal dobrze się sprawują sam to robiłem u gościa na kompie. przejechałem około 60 tyś km. i auto śmiga, pamiętając jednocześnie o wymianie płynu hamulcowego minimum co 2 lata. To tak jakby opona ma gwarancję powiedzmy dwa lata, to po dwóch latach należy zmienić opony??? Pzd.
Powrót do góry
jano67

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 36


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 23:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


Nowa pompa SBC kosztuje w serwisie 3800 zł. Zasadniczo można zaoszczędzić i zregenerować starą. Tylko jak stać cię na samochód za kilkadziesiąt tysięcy to nie oszczędzaj na bezpieczeństwie własnym i twojej rodziny. Widziałem Mietka któremu po regeneracji pompy nagle zniknęły hamulce. Był tak mniej więcej połowę krótszy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
ak1952

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: MB, W211, Awangarde, 2,7CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 10:23
Temat postu:

Pompa SBC


Co do nowej pompy SBC MB W211 2,7 CDI z 2004r. serwis proponuje nową pompę za 5.600 zł, po małym upuście powiedzmy 5.ooo zł. + wymiana 700 zł. to tyle co do nowej pompy. natomiast to co pisałem o zerowaniu licznika ilości hamowania to nie wykonuje to jakiś "kowal" tylko facet elektronik, ktory pracował w serwisie Mercedesa i jest przeszkolony co do elektroniki i może wiecej powiedzieć na ten temat. Jeśli na wyswietlaczu nie pojawiła się informacja w kolorze czerwonym, tylko szarym to nie jest tragedia i w takim przypadku można taką operację przeprowadzić. Pompy SBC były programowana na 200 tyś. km i serwis dokładał następne 200 tyś. km, a teraz to dla serwisu prosta sprawa nie będą sie dalej bawic tylko wymiana i maja kasę. Może jestem w błędzie, ale w samej Warszawie jęździ klilkunastu taksówkarzy i nie narzekają.
Pdz.
Powrót do góry
Miedz

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: E 211 3,2 CDI Avantgarde
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Gru 2009, 01:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


Na 99% jest to problem z SBC, a dokładnie z limitem naciśnięć hamulca w Polsce w salonie MB jakoś to programują i kasują ten limit, ale nie zawsze się da to zrobić. Ja miałem ten sam problem i odwiedziłem serwis MB w Niemczech tam ta usterka jest objęta akcją serwisową i koszt wymiany całego SBC na nowy to 0 euro ! w Polsce w salonach każą sobie za to płacić kilka tysięcy zł!
Więc proponuję wycieczkę do Niemiec do salonu, jest jeden mały problem jak wjedziesz tym autem do warsztatu i zdiagnozują ze to jest SBC to auta już nie dostaniesz w tym stanie dopiero jak będzie naprawione w moim przypadku był to salon 24H i na swoją kolej czekałem 6 godzin Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
ak1952

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: MB, W211, Awangarde, 2,7CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Gru 2009, 11:33
Temat postu:

pompa SBC


Tu akurat zgadzam się z kolegą, co do wymiany za friko, tylko jeden problem trzeba miec auto cały czas serwisowane w serwisie Mercedesa!!!jesli spełnia sie ten warunek to nawet w Polsce też wymieniają za "0" zł.
Pozdrwaim..
Powrót do góry
Miedz

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: E 211 3,2 CDI Avantgarde
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Gru 2009, 16:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


Kupiłem auto we Włoszech rok temu zrobiłem 60 tyś km i nigdy nie byłem w żadnym serwisie MB na przeglądzie ani w niemczech ani tym bardziej w Polsce. Panowie nie dajcie się naciągnąć na kilkutysięczne naprawy w krajowych serwisach !
Powrót do góry
gadu-gadu
Adam stgt

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): stuttgart
Posiadane auto: E280cdi t 3222 2004 a 150w169-2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Gru 2009, 19:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


Kolego Miedz moglbys mi powiedziec dokladniej cos na ten temat wymiany sbc w serisie niemieckim bo nic nie slyszalem o tym.na czym to polega.mam auto od nowego robiles servisy ale nikt mi otej wymianie nie mowil.dziekuje i pozdrawiam
_________________
adam
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
Miedz

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: E 211 3,2 CDI Avantgarde
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 00:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


kolego wszystko masz opisane na początku tego tematu, jeśli będziesz miał problem z SBC to w niemczech robią to za darmo a w polsce za 5-6 tyś i tyle.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 12 Sty 2010, 10:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


Cos mi sie nie bardzo chce wierzyc ze w niemczech wymieniaja SBC za darmo.Za darmo to eraz nawet nie chcą kogoś kopnąc w d...
_________________
Tylko Ameryka i duża pojemność
Powrót do góry
only21

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elektronika samochodowa, Jablonna k/Wawy tel/509211100
Posiadane auto: VITO 639
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 04:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Potrzebuje POMOCY E W 211 !!!!!!!!!!!!!Komunikat


Panowie nie ma się co kłucić fak jest taki ze wymyslili sobie w MB ilosc hamowan w SBC ile to dokladnie nie wiem ale nie to jest najwazniejsze.
Usterka jest w 90% do usuniecia bez wyjmowania SBC , robie od reki chyba że jest modól uszkodzony to wtedy do kosza Smile
Ale warto czasem podjechac na diagnostykę dziś mialem klienta na SBC ktory blagał zebym zrobil i płacił prawie jak w serwisie(naczytal sie forum) na jego szczescie skonczylo sie tylko na czujniku pedału hamulca Smile nie zawsze taki diabel straszny jak go malują...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System