Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
talar23

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: a klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 00:18
Temat postu:

170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW zacznę od tego iż jestem tu nowy mam dość nietypowy problem z MERCEDESEM A KLASA 170 CDI

samochód kupiłem w Niemczech na komisie. Samochód przyjechał na plac chodził bardzo dobrze tak jak powinien... po załatwieniu formalności dostałem klucze odpaliłem i auto "kuleje" wyraźnie słychać iż nie chodzi na 4 cylindry a jeśli chodzi na 4 to nie tak jak powinien. obraz ten wywołał u wszystkich wielkie zdziwienie sprowadzono nawet właściciela samochodu NIEMCA lecz jak wszyscy rozłożył ręce i nic po za tym.
W związku z powyższą usterką cena się zmniejszyła i samochód przyjechał do polski jednak już na lawecie.

Został zdiagnozowany i nie wykryto żadnych błędów!

dym który wytwarza silnik jest tak gęsty intensywny iż w 2 min zrobi w garażu zadymę - gryzie w oczy! śmierdzi jak nie dopalone paliwo

moje pytanie do specjalistów co mogło się stać tak nagle z chwili na chwilę? podejrzewam iż problem dotyczy wtrysku tylko aby sprawdzić wtryski potrzebuje takich danych jak:

jakie napięcie / natężenie podać na końcówki tego wtrysku?

bardzo proszę o pomoc
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 10:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Czy to napewno wtrysk?takie objawy sa jak jest uszczelka pod glowica walnieta .Czy nie ubywa plynu?nie ma budyniu pod korkiem wlewu oleju lub na bagnecie?nie podnosi sie stan oleju?z tego co opisales ustrerke typowe uszkodzenie uszczelki na zimnym chodził jako taka a potem sie zaczęlo.coś mi sie wydaje ,ze w komisie Cie naciagneli.jaka byla cena za auto?
Powrót do góry
serwisant

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 338
Skąd jesteś (miejscowość / region): B-stok

Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 12:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


sprawdz działąnie recylkulacji spalin czy zawór nie jest otwarty
Powrót do góry
gadu-gadu
talar23

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: a klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2009, 14:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


właśnie na uszczelkę bym tu nie stawiał gdyż niema ani jednej objawy z nią związanej. CENA ZA SAMOCHÓD BYŁA DOBRA NAJPIERW KIEDY KUPOWAŁEM GO JAKO DOBRY 3200 EURO A KIEDY PRZESTAŁ CHODZIĆ DOBRZE WZIĄŁEM ZA 2600.

nie ma różnicy na zimnym czy na ciepłym cały czas kopci identycznie taki siwy dym gryzący w oczy

z tym EGR nie pomyślałem zobaczę jeszcze na niego

wykonałem eksperymenty tego typu:

wykręciłem 1 i 2 wtrysk odwróciłem go na przewodach do góry, kręcąc rozrusznikiem wyraźnie daje się zauważyć iż 2 wtrysk rozpyla bardzo ładnie a 1 nie rozpyla wogule.
nie jestem w stanie w tych warunkach zobaczyć czy z tego wtrysku coś kapie gdyż dużo osprzętu od silnika jest odkręcone i kręcąc strasznie nim rzuca, jednak nie pozostaje mi nic innego jak kupić inny wtrysk i tu kolejne pytanie czy kupując pierwszy lepszy wtrysk dajmy na to z allego z takiego samego silnika będzie działał bez problemu nie są one czymś kodowane lub coś tego typu?
Powrót do góry
qaholo

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): zawiercie
Posiadane auto: A 170 CDi long
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 21:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Podłączę się pod temat gdyż mam ten sam problem co dziwne po wymianie oleju i filtrów powietrza i oleju.Do tego na konsoli zapaliła się pomarańczowa lampka z pompą.Przyśpieszenie bez zmian, pali od pierwszego, zatankowane jak zwykle shelem z tej samej stacji jak zwykle, tylko to dymienie i kontrolka.Gdzie szukać przyczyny?
Podpowiedzcie coś!!!
_________________
qah
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 21:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Zwirek

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kazuń Nowy
Posiadane auto: Volvo S60 T5 / Kia Cerato 1,5CRDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 10:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


kuzyn mial podobny problem tylko w audi a6 a przycyna byla wadliwa turbina po regeneracji wszystko wrociło do normy(tez tak samo kopcil na siwo az gryzlo w oczy)
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 12:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Znawcą nie jestem ale możliwe że turbo puszcza olej jesli tak jest nie można jeździć turbo do wymiany lub regeneracji,można odkręcić przewód wylotowy od turbo zapalić silnik w prowadzić na 3tyś jak żuca olejem turbo umiera Idea
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 21 Mar 2011, 19:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


zaczalbym od weryfikacji EGR
Powrót do góry
TOMEK98761

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): WAŁBRZYCH
Posiadane auto: MERCEDES A KLASA LONG 170CDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 22:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Witam
ja mam podobny problem
odpalam diselka czekam ok 5 minut lekko biały dymek ruszam i dymek znika tylko jak po jakims czasie daje mu wycisk zmiana biegów do konca mocy w miare rozsądku to pojawia sie ciemny dym i troche to przeszkadza jak sie zagląda w lusterko wsteczne
Powrót do góry
endriuu22

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: Mercedes a
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lip 2012, 20:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Witam ja mam podobny problem + kilka innych Crying or Very sad . Przejrzałem kilka postów i nie możliwe ze wszystkie awarie mogły wyjść naraz .Samochód kopci na biało i to ogromną ilością (nieraz na czarno) gryzie w oczy, na wolnych obrotach słychać jak samochód nie wchodzi na obroty nie rowno pracuje klekocze (raz jest dobrze a raz chodzi normalnie). żeby ruszyć trzeba trzymać obroty powyżej 1500 obrotów przy mniejsze ilości gazu odczuwalne jest jakby dostawał za dużo paliwa i go zalewało do puki nie przepali to jest bardzo ciężko nim ujechać .Podobnie jest przy jeździe rozpędza się wolno dojdzie np do 60 i coś go trzyma można dać pedał do ziemi a i tak stoi prędkość w miejscu chwile to trwa przepala i dalej idzie normalnie tz. do kolejnej bariery np. 80 km/h i tak wkołko

Dodam że wszystko zaczęło się po wyciągnięciu wtrysków( do tego czasu samochód chodził jak pszczółka) okazało się że 2szt. są zbite.Pojechałem na ustawienie pompiarz ponoć ustawił, po wymieniał coś tam i powiedział że będą chodzić normalnie
Dodam ze byłem na komp.. 4x 0 błędów
Samochód wolno rusza więc sprawdziłem turbo na komp i wyszło daje tylko 900 (nie znam jednostki) doładowania na wolnych a przy 4000tys obrotów 1200 doładowania wiec trochę za mało ( nie wiem ile powinna wynosić normalnie) ps.turbo po wyciągnięciu suche praktycznie bez luzów
PROSZĘ O POMOC I SUGESTIE Crying or Very sad
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 07:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


To w końcu były w regeneracji te wtryski czy nie?

Skoro nie wiadomo czy 1200 to dobra wartość to dlaczego piszesz że ma za mało?

Trzeba jechać do kogoś kto się zna na mercedesach i potrafi nie tylko odczytać błędy, ale sprawdzić kompensację wtrysków. No i takiego co nie pierwszy raz widzi a klase.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 10:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Pewno "fachman" ustawiał wtryski jak do STARA i nie rozpylają dobrze.
To trzeba umieć ustawić.
Powrót do góry
endriuu22

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: Mercedes a
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 20:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Kolego jak to powiedzieć z tego co pamiętam to magik od wtrysków wymieniał jakieś końcówki w tych 2 zbitych wtryskach 2 pozostałe tylko ustawił oczywiście ponoć wszystkie rozebrał i ładnie przeczyścił. Jeśli to można nazwać regeneracja to tak byłySmile.
Co do doładowania turbo to liczyłem ze ktoś napisze jaka powinna być prawidłowa dawka:)
Co do speców od kompa to każdego chwalili że się znają oczywiście nie wiem czy robił ktoś z nich A klase.Z tego co wiem to dużo mechaników nie che naprawiać A-Klasy bo za dużo wyjmowania [cenzura]ół żeby się gdzieś dostać.
Dzia za podpowiedz nie wiedziałem ze można zrobić kompresje wtrysków mam nadzieje że coś pokaże. Ja stawiam ze wtrysk się zacina(słyszałem ze komp tego nie pokaże) albo źle jest ustawiony.
MOŻE JESZCZE JAKIEŚ SUGESTIE Smile
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 20:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Jak już regenerować to wszystkie, ile kosztowała jeszcze ta regeneracja tych co były wymieniane końcówki. Bo na moje oko to będzie coś z wtryskami.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
endriuu22

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): konin
Posiadane auto: Mercedes a
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2012, 17:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 cdi a klasa - dymi na biało-siwo dziwny zapach ???


Hmm dokładnie nie pamiętam i nie chce kłamać bo wtryski robiłem przeszło 2mies. temu ale chyba 600 zł z wymianą tamtych końcówek wyczyszczeniem wszystkich i ustawieniem. Obecnie samochód stoi w garażu jezdze nim jak najrzadziej zbieram pieniądze na dalsza zabawę.
Kolego nie znam się na wtryskach itp.. skoro magik je rozebrał stwierdził co jest popsute ustawił i twierdzi że działają to zapewne ty też byś już nic nie cudował z dalszą wymianą.
Dla mnie też to idzie wtryskami tylko teraz nie wiem czy mam kupować 2 czy 4 wtryski wiadomo zawsze chodzi o pieniądze a na nowe mnie nie stać.Dlatego szukam propozycji bo dziwie się że po wyciągnięciu tych wtrysków tyle rzeczy się nagle popsuło naraz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

27 000

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesGLA 220

104 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System