Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 19:20
Temat postu:

Strasznie twarde zawieszenie.


Witam,
od niedawna jestem posiadaczem A140, ale dopiero dzisiaj mogłem dłużej pojeździć bo musiałem załatwić wszystkie papierki (auto sprowadzone z Niemiec)

Podczas jazdy odczułem, że ten samochód ma strasznie twarde zawieszenie, cokolwiek wjadę w jakiś dołek to czuć go... w porównaniu z moim starym autem którym jeździłem skoda 105, która przechodziła nawet największe dziury jak czołg przy 100 km/h...

Zastanawiam się teraz czy wszystkie Mercedesy A klasa mają tak twarde zawieszenie, czy też może jest to wina zużytych amortyzatorów u mnie ?
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Tak jest bardzo twarde ważne jest też na jakich jeżdżisz oponach chodzi o ich wysokość, ja jeżdże 195/50 r15 ,a jak będziesz miał jeszcze mniejsze to nawet liście będzie czuć .PZDR.
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 19:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Zawieszenie nie na polskie drogi Very Happy Do tego jeszcze w prawym tylnym kole mam luz na wahaczu i stuka przy większych dołkach, mam nadzieję, że się przyzwyczaję do tego. Bo teraz jak jadę, stresuję się czy czegoś nie urwę, mieszkam w okolicy gdzie drogi nie są w najlepszym stanie...
A moje opony mają dość niski profil... nie wiem dokładnie jakie rozmiary ale na oko są niskie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Gołabek

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: mercedes A klasa 168 170 cdi 2000r
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


witaj zmień opony na 195/55/15 lub nawet 195/60/15 a na pewno komfort jazdy się poprawi ja miale 195/50/15 i po zmianie na 195/55/16 komfort się poprawił .pozdrawiam Cool
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Bywalec

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: W168 A170 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2009, 13:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


mariuszdelta napisał:
Zawieszenie nie na polskie drogi Very Happy Do tego jeszcze w prawym tylnym kole mam luz na wahaczu i stuka przy większych dołkach, mam nadzieję, że się przyzwyczaję do tego.

Może lepiej naprawić wahacz, niż się przyzwyczajać. Ja mam 2 komplety opon 195/55r15 i 205/45r16 i różnica w amortyzacji jest naprawdę niewielka. A klasa jest po prostu taka twarda po teście łosia Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Wrz 2009, 13:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 16 Wrz 2009, 20:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Witam

Również miałem bardzo twarde zawieszenie.Kiedyś przejechałem się A klasą kumpla z pracy,też 1,4 też wersja awangarde tak jak moja,i tu zdziwienie jego była miększa,zaczołem drążyć temat . Mieliśmy amorki bilsztajna u niego była namalowana 5 u mnie 3 na amorku ,sprężyny u niego były przez całość o jednakowej średnicy moje zwężały się ku dołowi prześwit też miałem mniejszy jakieś 2 cm według numeru win wszystko się zgadzało.W związku z tym postanowiłem uprzyjemnić sobie życie i wymieniłem zawieszenie na monroła stoi wyżej ok 3cm .Amorki założyłem monroł reflex.Teraz jazda to czysta przyjemność.
Powrót do góry
skype status
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Wto 22 Wrz 2009, 15:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


No właśnie ja mam opony 195/50R15 może pomyślę nad zmianą.
Co do amortyzatorów to muszę podjechać na stację kontroli i sprawdzić, jak się ma zużycie moich amortyzatorów.. Jeżeli są w dobrym stanie to raczej wymieniać nie będę...
a łożyska na wahaczu mam zamiar wymienić, kwestia tylko braku wolnego czasu...
Powrót do góry
gadu-gadu
andixv

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: BMW530 Diesel 07 A140 Aut 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 15:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


nie rozumiem jak mozna polecac komus opony o innych wymiarach jak sa dopuszczone to ruchu??

opony to nie buty ze mozna sobie przebierac w rozmiarach

w dokumentach wyraznie jest napisane jakie moga byc uzywane w Aklassie

185/55/15 z M+S zimowe
195/50/15 tylko jako letnie

http://2furious.de/elchfans/Reifen_A_Klasse_Typ_168.pdf
Powrót do góry
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 13:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Mercedes 'A-bobas' po prostu taki twardy jest. Jeżdżę nim już rok i do dzisiaj odczuwam skutki amortyzacji w kabinie. Na kiepskiej drodze trzęsie niemiłosiernie i nie pozostaje nic innego, jak się do tego przyzwyczaić. Nie wiem jak jest z wersjami 'Long', ale podejrzewam, że lepiej. Amortyzatory w moim 'A-bobasie' to Bilstein, natomiast opony letnie w rozmiarze 195na50na15 cali. Chciałem kupić na zimę felgi wraz z oponami o innym profilu tzn. wyższym i przekonać się na własnym dupsku, jak wówczas wygląda komfort podróżowania, ale z racji tego, że pociąłem koszty, to zostawiłem alufelgi i kupiłem opony zimowe w tym samym rozmiarze. Niestety nie uświadczę różnic, a tak bardzo chciałem sprawdzić, czy rzeczywiście byłoby wygodniej.
Powrót do góry
meg22waw

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI, 2000 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 12:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Witam. Posiadam od niedawna mercedesa A klase i strasznie denerwuje mnie twarde zawieszenie w nim...jedzie się jak wozem drabiniastym a nie płynie. Czy wymian sprężyn to załatwi??? Jeśli tak to na jakie musze je wymienić ???bo naprawde po tych Warszawskich dziurach nie da się jeździć...
Powrót do góry
gadu-gadu
DamianS899

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes A190 Avantgarde , Mercedes B180 CDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 12:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Te zawieszenie takie juz jest u mnie co do opon ja mam 205/45/16 wiec tez odczuwam każdą nierówność. Amortyzatory to sachs wymieniłem i auto jeszcze twardsze. Wiec nie poradzisz nic tak poprostu jest:)
Powrót do góry
gadu-gadu
grubszy1

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice śląśkie
Posiadane auto: A 160
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Powiem ci ja w zeszłym tygodniu wymieniałem sprężyny z przodu bo jedna pękła to jest jeszcze twardszy jak był. Nic z tym nie zrobisz takie zawieszenie musi mieć, jakby drogi u nas były proste jak w niemczech to byśmy te zawieszenie wychwalali a tak trudno trzeba jeździć i omijać dziury.
Powrót do góry
Tomaszaklasa

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: MB A160 W 168,A200 W 169,W414 1.7 cdi
Piwa: 1/5
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 17:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Z oponami to jest trochę inaczej.Producent zaleca 105/50R15 na lato ale wiadomo ,że są tzw. zamienniki i w pewnych granicach (np. 2% tolerancji) można stosować inne rozmiary np. o większym profilu w celu polepszenia komfortu jazdy lub odwrotnie , atrakcyjnego wyglądu i wtedy niskoprofilowych opon.Oczywiście tarcze kól (felgi) muszą być odpowiednio dobrane.Poniżej podaję link do wyszukiwania zamienników,gdzie dociekliwi od razu mogą zobaczyć jakie bedą różnice wskazań prędkościomierza.
Pozdrawiam
http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=195%2F50R15&tolerancja=2%25&imageField.x=45&imageField.y=7
Powrót do góry
Lesio8891

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: A klasa W168
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 18:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Witam,
Ja również mam twarde zawieszenie, bardzo twarde i kazdy dołek czuć, i do tego trzeszczące plastiki!! Zastanawiam sie na wymianą amortyzatorów, czy jest mozliwość założenia innych "miększych" użytkownik "atsii" tutaj cos pisze o takich amortyzatorach, wymieniał ktoś już na mieksze, prosze o jakies opinie.
Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 07:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Witam
Chciałem potwierdzić tylko to co wcześniej napisałem,po wymianie sprężyn i amortyzatorów jazda jest o wiele przyjemniejsza,jest średnio sprężyście tak jak lubię.Poza tym wcześniej zawiesznie sporo hałasowało można powiedzieć że waliło a było całkowicie sprawne ,teraz jest cichutko .W kabinie też jest o wiele ciszej.Bezpieczeństwo jazdy,nie robiłem testu łosia, ale to zawieszenie jest dedykowane do tego samochodu.W tamtym roku jechałem na wakacje z nowym spodem a rok wcześniej z twardym zawieszeniem tą samą trasą , różnica komfortu jazdy przez 600 km kolosalna.Całość kosztowała mnie ok 2000 tyś.

Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System