Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 19:20
Temat postu:

Strasznie twarde zawieszenie.


Witam,
od niedawna jestem posiadaczem A140, ale dopiero dzisiaj mogłem dłużej pojeździć bo musiałem załatwić wszystkie papierki (auto sprowadzone z Niemiec)

Podczas jazdy odczułem, że ten samochód ma strasznie twarde zawieszenie, cokolwiek wjadę w jakiś dołek to czuć go... w porównaniu z moim starym autem którym jeździłem skoda 105, która przechodziła nawet największe dziury jak czołg przy 100 km/h...

Zastanawiam się teraz czy wszystkie Mercedesy A klasa mają tak twarde zawieszenie, czy też może jest to wina zużytych amortyzatorów u mnie ?
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Tak jest bardzo twarde ważne jest też na jakich jeżdżisz oponach chodzi o ich wysokość, ja jeżdże 195/50 r15 ,a jak będziesz miał jeszcze mniejsze to nawet liście będzie czuć .PZDR.
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 19:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Zawieszenie nie na polskie drogi Very Happy Do tego jeszcze w prawym tylnym kole mam luz na wahaczu i stuka przy większych dołkach, mam nadzieję, że się przyzwyczaję do tego. Bo teraz jak jadę, stresuję się czy czegoś nie urwę, mieszkam w okolicy gdzie drogi nie są w najlepszym stanie...
A moje opony mają dość niski profil... nie wiem dokładnie jakie rozmiary ale na oko są niskie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Gołabek

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: mercedes A klasa 168 170 cdi 2000r
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


witaj zmień opony na 195/55/15 lub nawet 195/60/15 a na pewno komfort jazdy się poprawi ja miale 195/50/15 i po zmianie na 195/55/16 komfort się poprawił .pozdrawiam Cool
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Bywalec

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: W168 A170 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2009, 13:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


mariuszdelta napisał:
Zawieszenie nie na polskie drogi Very Happy Do tego jeszcze w prawym tylnym kole mam luz na wahaczu i stuka przy większych dołkach, mam nadzieję, że się przyzwyczaję do tego.

Może lepiej naprawić wahacz, niż się przyzwyczajać. Ja mam 2 komplety opon 195/55r15 i 205/45r16 i różnica w amortyzacji jest naprawdę niewielka. A klasa jest po prostu taka twarda po teście łosia Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Wrz 2009, 13:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 16 Wrz 2009, 20:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Witam

Również miałem bardzo twarde zawieszenie.Kiedyś przejechałem się A klasą kumpla z pracy,też 1,4 też wersja awangarde tak jak moja,i tu zdziwienie jego była miększa,zaczołem drążyć temat . Mieliśmy amorki bilsztajna u niego była namalowana 5 u mnie 3 na amorku ,sprężyny u niego były przez całość o jednakowej średnicy moje zwężały się ku dołowi prześwit też miałem mniejszy jakieś 2 cm według numeru win wszystko się zgadzało.W związku z tym postanowiłem uprzyjemnić sobie życie i wymieniłem zawieszenie na monroła stoi wyżej ok 3cm .Amorki założyłem monroł reflex.Teraz jazda to czysta przyjemność.
Powrót do góry
skype status
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Wto 22 Wrz 2009, 15:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


No właśnie ja mam opony 195/50R15 może pomyślę nad zmianą.
Co do amortyzatorów to muszę podjechać na stację kontroli i sprawdzić, jak się ma zużycie moich amortyzatorów.. Jeżeli są w dobrym stanie to raczej wymieniać nie będę...
a łożyska na wahaczu mam zamiar wymienić, kwestia tylko braku wolnego czasu...
Powrót do góry
gadu-gadu
andixv

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: BMW530 Diesel 07 A140 Aut 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 15:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


nie rozumiem jak mozna polecac komus opony o innych wymiarach jak sa dopuszczone to ruchu??

opony to nie buty ze mozna sobie przebierac w rozmiarach

w dokumentach wyraznie jest napisane jakie moga byc uzywane w Aklassie

185/55/15 z M+S zimowe
195/50/15 tylko jako letnie

http://2furious.de/elchfans/Reifen_A_Klasse_Typ_168.pdf
Powrót do góry
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 13:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Mercedes 'A-bobas' po prostu taki twardy jest. Jeżdżę nim już rok i do dzisiaj odczuwam skutki amortyzacji w kabinie. Na kiepskiej drodze trzęsie niemiłosiernie i nie pozostaje nic innego, jak się do tego przyzwyczaić. Nie wiem jak jest z wersjami 'Long', ale podejrzewam, że lepiej. Amortyzatory w moim 'A-bobasie' to Bilstein, natomiast opony letnie w rozmiarze 195na50na15 cali. Chciałem kupić na zimę felgi wraz z oponami o innym profilu tzn. wyższym i przekonać się na własnym dupsku, jak wówczas wygląda komfort podróżowania, ale z racji tego, że pociąłem koszty, to zostawiłem alufelgi i kupiłem opony zimowe w tym samym rozmiarze. Niestety nie uświadczę różnic, a tak bardzo chciałem sprawdzić, czy rzeczywiście byłoby wygodniej.
Powrót do góry
meg22waw

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI, 2000 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 12:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Witam. Posiadam od niedawna mercedesa A klase i strasznie denerwuje mnie twarde zawieszenie w nim...jedzie się jak wozem drabiniastym a nie płynie. Czy wymian sprężyn to załatwi??? Jeśli tak to na jakie musze je wymienić ???bo naprawde po tych Warszawskich dziurach nie da się jeździć...
Powrót do góry
gadu-gadu
DamianS899

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes A190 Avantgarde , Mercedes B180 CDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 12:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Te zawieszenie takie juz jest u mnie co do opon ja mam 205/45/16 wiec tez odczuwam każdą nierówność. Amortyzatory to sachs wymieniłem i auto jeszcze twardsze. Wiec nie poradzisz nic tak poprostu jest:)
Powrót do góry
gadu-gadu
grubszy1

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice śląśkie
Posiadane auto: A 160
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Powiem ci ja w zeszłym tygodniu wymieniałem sprężyny z przodu bo jedna pękła to jest jeszcze twardszy jak był. Nic z tym nie zrobisz takie zawieszenie musi mieć, jakby drogi u nas były proste jak w niemczech to byśmy te zawieszenie wychwalali a tak trudno trzeba jeździć i omijać dziury.
Powrót do góry
Tomaszaklasa

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: MB A160 W 168,A200 W 169,W414 1.7 cdi
Piwa: 1/5
Wysłany: Pią 05 Mar 2010, 17:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Z oponami to jest trochę inaczej.Producent zaleca 105/50R15 na lato ale wiadomo ,że są tzw. zamienniki i w pewnych granicach (np. 2% tolerancji) można stosować inne rozmiary np. o większym profilu w celu polepszenia komfortu jazdy lub odwrotnie , atrakcyjnego wyglądu i wtedy niskoprofilowych opon.Oczywiście tarcze kól (felgi) muszą być odpowiednio dobrane.Poniżej podaję link do wyszukiwania zamienników,gdzie dociekliwi od razu mogą zobaczyć jakie bedą różnice wskazań prędkościomierza.
Pozdrawiam
http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=195%2F50R15&tolerancja=2%25&imageField.x=45&imageField.y=7
Powrót do góry
Lesio8891

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: A klasa W168
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 18:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Witam,
Ja również mam twarde zawieszenie, bardzo twarde i kazdy dołek czuć, i do tego trzeszczące plastiki!! Zastanawiam sie na wymianą amortyzatorów, czy jest mozliwość założenia innych "miększych" użytkownik "atsii" tutaj cos pisze o takich amortyzatorach, wymieniał ktoś już na mieksze, prosze o jakies opinie.
Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 10 Mar 2010, 07:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Strasznie twarde zawieszenie.


Witam
Chciałem potwierdzić tylko to co wcześniej napisałem,po wymianie sprężyn i amortyzatorów jazda jest o wiele przyjemniejsza,jest średnio sprężyście tak jak lubię.Poza tym wcześniej zawiesznie sporo hałasowało można powiedzieć że waliło a było całkowicie sprawne ,teraz jest cichutko .W kabinie też jest o wiele ciszej.Bezpieczeństwo jazdy,nie robiłem testu łosia, ale to zawieszenie jest dedykowane do tego samochodu.W tamtym roku jechałem na wakacje z nowym spodem a rok wcześniej z twardym zawieszeniem tą samą trasą , różnica komfortu jazdy przez 600 km kolosalna.Całość kosztowała mnie ok 2000 tyś.

Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System