Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
linner

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZERWIONKA LESZCZYNY
Posiadane auto: ML 55 AMG 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Wrz 2009, 09:46
Temat postu:

ML problemy z ABS ESP EST


Witam kolegów , szukam pomocy ,porady , konsultacji w rozwiązaniu problemów z błędami w moim mietku .
A więc tak , od pewnego czasu generalnie tylko rano zaczeły się problemu tzn , przy porannym odpalniu zaświecają się kontrolki ABS ,ESP , EST , KLOCKI HAMULCOWE , I KONTROLKA Z HAM. POSTOJOWEGO .
Skłoniło mnie to do zakupu carsofta 7.4 , no i po z czytaniu błedów wyszła niezła lista , poniżej zamieszczam liste błędów z carsofta z tłumaczeniem ( dla zainteresowanych mogę wstawić w orginale )
moduł me :
0720 pamięć błędu : diagnozują część kontroli transmisji ,sprawdź system kontroli transmisji
1605:sensor akceleratora , sprawdź sygnał sensora akceleratora , bierny sygnał sensora aktywny sygnał
też sprawdzają instalacja i związki i zasilacz sensora
0500:lewy przód wznoszą sygnał szybkości pojazdu , sprawdź lewy przód wznoszą sensor szybkoœci pojazdu ,zwróć się koła w lewej stronie : 4-8 ac v ,też sprawdzają re asr. obwód esp
0600: seryjny błąd związku komunikacji : od części kontroli esp , sprawdź może - szyna danych : kiedy zapłon = poza 115-125 omu

moduł esp:
c1102 zostawiony wznosić sensor szybkoœci koła , otwarty obwód , luźny skontaktować się z akceptowalności , zweryfikuj wewnętrzny opór od sensora koła , kiedy zapłon + poza 0,6-2,3 kohm
zweryfikuj też druty i sensor szybkoœci koła
zweryfikuj też rezystancje izolacji : kiedy zapłon = wyłączony / 20 Kohm
wskazówka : wirniki z niewłaściwym numerem thees odpowiednio. brud albo uszkodził niewłaściwy odpowiednio. opony albo koła
c1103 dobrze wznosić sensor szybkoœci koła , otwarty obwód , lużny skontaktować się z akceptowalności, zweryfikuj wewnętrzny opór od sensora koła , kiedy zapłon + poza 0,6-2,3 kohm
zweryfikuj też druty i sensor szybkości koła
zweryfikuj też rezystancji izolacji : kiedy zapłon = wyłączony / 20 Kohm
wskazówka : wirniki z niewłaściwym numerem thees odpowiednio. brud albo uszkodził niewłaściwy odpowiednio. opony albo koła
c1200 zatrzymaj witkę lampy : porównanie podróży diaphram akceptowalnoœci ,zweryfikuj związek w witce lampy zatrzymania i związki kabla do regulującej części
B1210 czujnik uderzenia bocznego żądanie wyzwolenia,
c1000 esp kontrola moduł , zweryfikuj regulującą część i elektryczny zaprowadza
B1032 System napięcie niski Alternator, instalacja, moduł kontroli SRS
c1140 kierując sensor kąta , otwarty - obwód / krótki - inicjalizacja obwodu , weryfikować zasilacz o terminalu 30 -,kiedy zapłon = poza 11-14 v
zweryfikuj zasilacz w terminalu 87 zapłonu chwili = poza 11-14 v
c1022 komunikacja z ecm może skontrolować moduł albo moduł kontroli cdi przeszkodził zweryfikować kable i związki
b1040 błąd komunikacji z części kontroli silnika ,zweryfikuj związek kabla między gronem instrumentu i częścią kontroli silnika
egs
134 system trakcji komunikacji przeszkodził
inst.cluster
b1041 błąd komunikacji z częścią kontroli trakcji
aam
b1040 can communication
eam
b1041 komunikacja z esp / est kontrola częścią

Większość błędów były już jak domniewam efektem które pociągnoł jeden konretny błąd gdyż z większością sobie poradziłem i zostałem tylko z kodami poniżej
moduł me : 0720 , 1605 , 0500 , 0600 ,
egs : 134 (ale jest też chyba wynikiem innego błedu gdyż ruszałem w czasie kominikaty a to jest moduł skrzyni - ela to wam dziś jeszcze potwierdze )
instr.cluster: b1041
aam: b1040
eam: b1040

acha : i przy odczycie mino że skasuje się wszyskie błędy moduł abs jest cały czas w statusie error , lecz nie wyświetla żadnego błedu , ale niema też odczytu np. nr modułu seri ,daty itd, wszystkie pozycje 00000000.

po kilku odpaleniach 4-5x samochód zaczyna pracować normalnie tzn bez komunikatów , i wszystko jest ok tzn . abs ,esp i reszta działa poprawnie , mysle że ma to związek z wilgotnościa i szukam błędu w rejonie komory silnika . czekam na sugestie , mogę również podjechać do kogoś na śląsku kto ma w tym większe doświadczenie , jak coć mój nr 781 601 502 , lub gg 3756576
Powrót do góry
gadu-gadu
slimi84

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3-miasto
Posiadane auto: 124 2.5D om602
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Wrz 2009, 21:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


na moje doswiadczenie i przeczucie bedziesz mial uszkodzony modul najprawdopodobniej jeden z tych trzech zakluca on wymiane danych na szynie CAN i prace pozostalych musisz tylko zanalezc ten odpowiedno uszkodzny
Powrót do góry
gadu-gadu
rudiszubert

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML 270 CDI
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 16:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


A tak przy okazji jakiego Carsofta i z jakim interfejsem używałeś ?Bo też mam problemy z ESP ABS BAS .Chcę kupić a nie mogę się zdecydować ,co by było najlepsze za rozsądne pieniądze .
ML 270 CDI 2000 rok
Powrót do góry
linner

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZERWIONKA LESZCZYNY
Posiadane auto: ML 55 AMG 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 11:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


carsoft 7.4 + z multiplexerem
Powrót do góry
gadu-gadu
linner

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZERWIONKA LESZCZYNY
Posiadane auto: ML 55 AMG 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 11:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


a co ci się dzieje ? esp abs - może będe mógł ci pomóc mam to za sobą
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 11:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rudiszubert

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML 270 CDI
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 07:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


Palą się trzy kontrolki ABS ESP BAS,Nie działa LOW RANGE ,ale to pewnie dlatego ,że pali się ESP. Czujniki ABS dobre.Gdzie szukać.Dodam ,że kupiłem ten samochód w takim stanie i nie wiem jak to działało wcześniej,Poprzedni właściciel ,albo był nieświadomy albo głupi, bo były wyjęte ta trzy kontrolki (żarówki) i dlatego nie świeciły.
Powrót do góry
skolors

Czytelnik



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: ml 40dci
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 16:57
Temat postu:

ml400dci


witam! mam podobny problem... tyle, że u mnie już nie gasną!!!kompy serwisu i "znawców" mówią, że uszkodzony jest moduł esp, ale fachowcy twierdzą, że niekoniecznie!!!.. póki co nie mam esp i abs... ale auto jeździ doskonale! palą się jeszcze kontrolki hamulca ręcznego, chociaż na wszelki wypadek dokonałem jego gruntownej wymiany!!! szczerze mówiąc... głupi nie jestem, więc zaczyna mnie to wszystko szalenie bawić... gdyby to jeszcze nie był mój ml! ha-ha-ha!(
Powrót do góry
rudiszubert

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML 270 CDI
Piwa: 0/6
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 09:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


Sprawdz silniczek elektryczny od ABS.Jest on przykręcony do obudowy aluminiowej dwoma śrubkami.Po wyjęciu podłącz 12 V obojętny + - ,jeśli chodzi -inna przyczyna awarii,jeśli nie to napraw silniczek (szczotki ) albo kup używany i zamień.U mnie paliły się wszystkie lampki ABS ESP BAS i po naprawie silniczka ( 10 pln ) wszystko działa.
Powrót do góry
chris35

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: toyota corolla 1.4 D4D
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 12:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


Witam kolegów w Nowym Roku.Długo mnie nie było na FORUM a to dlatego że nic się nie działo z moim MIETKIEM (ML 270cdi z 2000r).Mam pytanko do "rudiszuberta" gdzie dokładnie znajduje się silniczek elektr. od ABS( który naprawiłeś w swoim mietku)ponieważ mam ten sam błąd.Swiecą mi się kontrolki od ABS,BAS,EST,ESP i żaden z tych systemów nie działa.Pierwszy raz zapaliły się na stacji po zatankowaniu paliwa i paliły się cały czas podczas jazdy(około 1400).Zgasły znowu na stacji po drugim tankowaniu i było ok.Zapaliły się znowu jak uruchomiłem sam.po kilku dniach i nie zgasły.Wyjechałem na trasę i nacisnąłem na hamulec.ABS i reszta nie działają.Sam. obracało na wszystkie strony.Acha jeszcze jedno pytanko.Ile zaplaciłeś za Carsoft 7.4 + z multiplexerem.Dzięki za odpowiedż i pozdrawiam.
_________________
CHRIS 35
Powrót do góry
skype status
cielmax

Dyskutant



Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): płotki
Posiadane auto: , MERCEDES ML 270 2001r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 13 Sty 2012, 13:18
Temat postu:

MB Carsoft 7.4 Multiplexer a szyna CAN


witam czy interfejs MB Carsoft 7.4 Multiplexer obsługuje cyfrową szyne CAN MERCEDES ML 2.7 W 163 2001
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 21:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


rudiszubert napisał:
Sprawdz silniczek elektryczny od ABS.Jest on przykręcony do obudowy aluminiowej dwoma śrubkami.Po wyjęciu podłącz 12 V obojętny + - ,jeśli chodzi -inna przyczyna awarii,jeśli nie to napraw silniczek (szczotki ) albo kup używany i zamień.U mnie paliły się wszystkie lampki ABS ESP BAS i po naprawie silniczka ( 10 pln ) wszystko działa.

co dokladnie robiles z silniczkiem, mam ten sam klopot, szczotki sie skonczyly, skad dobierales szczotki? blad sie wiecej ne pojawil wszystko dziala jak nalezy w sensie czy abs/esp...?
Powrót do góry
gadu-gadu
hangis

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: ML W163 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lut 2013, 00:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


Ja u siebie wyciolem stare szczotki wlutowalem nowe przypadkowe, wczesniej starlem na papierze sciernym do odpowiedniego wymiaru i smigaja do dzisiaj.
Powrót do góry
gadu-gadu
cobra90

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroc
Posiadane auto: W220,500 / W163,320
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Mar 2013, 19:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


rudiszubert napisał:
Sprawdz silniczek elektryczny od ABS.Jest on przykręcony do obudowy aluminiowej dwoma śrubkami.Po wyjęciu podłącz 12 V obojętny + - ,jeśli chodzi -inna przyczyna awarii,jeśli nie to napraw silniczek (szczotki ) albo kup używany i zamień.U mnie paliły się wszystkie lampki ABS ESP BAS i po naprawie silniczka ( 10 pln ) wszystko działa.


No to nie takie proste. Ostatnio przeprowadzałem ten zabieg.
Jeżeli się za to zabierasz to musisz wiedzieć, że:
1. Bardzo trudno demontuje się zbiorniczek od spryskiwaczy.
2. Jak się dobierzesz już do pompy to faktycznie są dwie śruby, ale tylko do pokrywy z magnesami - za pierwszym razem zeszła bardzo łatwo. W tym momencie możesz najwyżej troszkę poprawić szczotki i ewentualnie popsikać jakimś kontaktem.
2.a. Tutaj dowiadujesz się, że do wymiany szczotek trzeba demontować całą pompę ABS.
3. Auto na warsztat, wymontowali mi pompę, szczotki dorobiłem i wymieniłem sam, polecam też od razu wymienić łożyska na wałku. Jedno standardowe chyba 6001, drugie robione na zamówienie w SKF, ja włożyłem dwa standardowe tzn. 2x 6001. Polecam zaznaczyć sobie jak montowana jest obudowa z magnesami, bo można ją obrócić o 180' przy montażu. Test czy pompa się kręci.
4. Powrót na warsztat, montaż pompy, nowy płyn + odpowietrzenie układu.
5. Montaż zbiorniczka od spryskiwaczy mmmmiodzio Very HappyVery HappyVery Happy

Nie jest to takie proste jak kolega pisał, aczkolwiek nakierowało mnie to i zaoszczędziłem 500-1200 zł. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
damiano278

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): malopolska
Posiadane auto: ml 320+lpg 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Maj 2013, 11:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


robilem to samo z silniczkiem z tym ze mialem lozyska zatarte,po co cala pompe demontowac jak to silniczek w h..a leci bierzesz silniczek na warsztat wymiana i gra...
Powrót do góry
cobra90

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroc
Posiadane auto: W220,500 / W163,320
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 14:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML problemy z ABS ESP EST


damiano278 napisał:
robilem to samo z silniczkiem z tym ze mialem lozyska zatarte,po co cala pompe demontowac jak to silniczek w h..a leci bierzesz silniczek na warsztat wymiana i gra...


U mnie nie było szans zdemontować stojanu, a co dopiero silniczka...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System