Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablito1234

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: a180
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 13:04
Temat postu:

Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


Witam szanownych forumowiczów

Mam dwa problemy z autem. jestem w posiadaniu a180 w budzie w169 rok produkcji 2005 koniec.

Problem pierwszy to taki że nie mogę wykasować daty serwisu z godnie z instrukcją pana kozaka mimo że jest dokładnie taki sam zestaw wskaźników.
Problem polega na tym iż w instrukcji jest klikanie kilka raz przyciskiem trzy do pojawienia się daty przeglądu. Da przeglądu jest w inny sposób uzyskiwana ale mimo to po naciśnięciu przycisku 4 czyli reset nie pojawia się nic tak jak w instrukcji, można sobie trzymać i trzymać. Czy może się w tej sytuacji nie da wykasować serwisu?

Drugi problem też dziwny, ponieważ samochód ma przejechane dopiero 42000 nie wiele i jak na tę klasę samochodu to trochę przykre. Ostatnio pojawia w przypadkowy sposób błąd abs/esp i w tej sytuacji zero jady chyba tylko po mieście Smile. Pisze dlaczego dziwnie bo czasem przy okazji zaświeca się check engine. Wyłącznie-włącznie czasem się kasuje błąd abs i esp czasem check egine czasem wszytko naraz a czasem zostaje checkengine, nie wydaje mi się by to było zależne. Sprawdziłem aku 12 i trochę a podczas ładowania 14. Ręce mi trochę opadły już szczerze ręce bo za podłączenie do komputera życzą sobie najmarniej 100 a jak będzie coś uszkodzone to już nie chcę nawet myśleć. Np teraz wszystko zgasło, zastosowałem się do pokręcenia kierownicą według instrukcji ale nie jeździłem autem więc nie wiem czy to chwilowe samo naprawienie.


Pozdrawiam
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 13:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


abs,asp moze byc uszkodzony czujnik abs ale zeby go zdiagnozowa musisz podlaczy pod kompa i wtedy sprawdza Ci rowniez pozostale błedy.Niestety to juz nowe samochody i tutaj nie wystarczy kabelek i zarowka,niektore koszta trzeba ponisc.Przebieg super chyba za duzo nie jezdzisz
Powrót do góry
pablito1234

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: a180
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 14:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


Właśnie i to mnie dziwi, bo przebieg naprawdę nie wieli a problem no wielki. A co ze skasowaniem daty serwisowej mam już D chyba 669 dni heheh, czy da się tę inspekcję wykasować bez komputera ręcznie czy też komputer.
Wymieniane miałem łożysko w lewej piaście z przodu może tu coś ale to by problem był od razu, chyba że został uszkodzony pierścień, teraz mi przyszło do głowy. Pozdrawiam
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 16:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


pierscien bardzo rzadko naprawde jeden na 100 uszkodzen albo jeszcze mniej,zdiagnozuj blad komputerem tylko zeby program byl oryginalny bo inaczej komputer pokazuje nie to kolo ,kupisz czujnik wymienisz i nie bedzie dzialac dalej tak mialem u siebie ,dopiero na oryginalnym programie pokazao to co trzeba u mnie w Lublinie koszt podlaczenia to 50-80zl
Powrót do góry
pablito1234

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: a180
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 18:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


Dzięki, nie mam innego wyjscia jak pod kompa podłączyć, będe wymieniał opony w sobotę to obejrzę piastę przy okazji. jeszcze jedno wcześniej pytałem, ale jeszcze raz zapytam, czy serwis, datę serwisu dam radę wykasować za pomocą przycisków kierownicy i licznika czy muszę jednak to komputerem skasować, co prawda mi nie przeszkadza ale warto by skaować serwisówkę. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 18:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pablito1234

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: a180
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Paź 2009, 21:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


Witam jeszcze raz, chciałem się podzielić spostrzeeniami z moim abs`em i esp. Wygląda to tak odpalam silnik jade około kilometra zapala się błąd ABS i ESP, maksymalnie 50 km/h. Przejeżdzam z kilometr zatrzymuję się wyłaczam silnik chwilę czekam włączam błąd abs nadal się wyswietla i ruszam, po chcwili gaśnie abs ale jazda maks 50 km/h. Zarzymuję się wyłączam silnik po chwili włączam ruszam i wszystko znika jakby nie było problemu, potem cały dzien włączania wyłączania silnika zatrzymywania, czyli normalna eksploatacja i zerobłędów. Dopiero na drugi dzień powtarza się cyrk.
Powrót do góry
yoga

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wa-wa
Posiadane auto: Merc A170L CDi, 2002, Panda 1.1 Active 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 09:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


miałem podobny problem z kontrolką ABS/ESP, pojawił się on po odłączeniu akumulatora. Po podpięciu pod kompa i skalibrowaniu czujnika (kręci się kierownica w prawo, lewo itd) było po kłopocie.
Powrót do góry
pablito1234

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: a180
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 13:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


Nie mam innego wyjścia jak tylko pojechać do serwisu. Jeszcze zapytam, bo nie otrzymałem odp. Czy nie ma możliwości ręcznie w moim samochodzie skasować inspekcji, instrukcja Pana kozaka niestety nie działa. Pozdrawiam
Powrót do góry
Mariulo

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes A 190, Elegance, 2001
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 16:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


Witam

Nie tak dawno miałem podobny problem - opis identyczny jak u kolegi Pablito1234. Po podpięciu do kompa okazało się, że winny jest czujnik swiateł stopu znajdujący się pod pedałem hamulca. Za czujnik w ASO Mercedesa dałem 42 PLN i problem się rozwiazał. Ponoć, jest to najczęstsza przyczyna.
Powrót do góry
Tomaszaklasa

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: MB A160 W 168,A200 W 169,W414 1.7 cdi
Piwa: 1/5
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 15:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kasowanie inspekcji, błąd abs/esp


Jasne,że to najczęstsza przyczyna.Warto zainwestowa w nowy czujnik w przypadku W 169 50 zl i po rybkach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesE 350

72 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System