Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wielki Szu

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: MB Sprinter 312
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 09:48
Temat postu:

MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?



Witam.
Mam problem z ogrzewaniem w moim MB 312.
Podczas jazdy dmucha ciepłe powietrze i jest ok, ale np.czekając na światłach, w korkach gdzie obroty są niskie dmucha już zimne.
Myślałem, że to nagrzewnica ponieważ ogólnie nadmuch ciepłego powietrza nie jest specjalnie wydajny.
Mechanik jednak podejrzewa, że to może być uszczelka pod głowicą.
Proszę o podpowiedz co jest?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 10:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


Niech zmierzy cisnienie na cylindrach,kontroluj ply chlodniczy i sprawdzaj czy nie mam mazi pod korkiem oleju albo na bagnecie,bedzie wszystko jasne.To nie musi byc koniecznie uszczelka ,moze byc jakies iine uszkodzenie
Powrót do góry
Wielki Szu

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: MB Sprinter 312
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 14:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


krzysieksek napisał:
Niech zmierzy cisnienie na cylindrach,kontroluj ply chlodniczy i sprawdzaj czy nie mam mazi pod korkiem oleju albo na bagnecie,bedzie wszystko jasne.To nie musi byc koniecznie uszczelka ,moze byc jakies iine uszkodzenie


Płyn chłodniczy ubywa, ale to jakiś drobny wyciek bo po nocy znalazłem pałą plamę na bruku.
Sprawdzałem olej na bagnecie i jest ok, co prawda był wymieniany jakiś 1 tys.km temu.
Termostat wymieniany w zeszłym roku.
Powrót do góry
SotoM

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZS
Posiadane auto: VW 1Z+
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 00:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


pod pompą hamulcowa znajduje się pompka i ona mogła kucnąć lub zawór który sie znajduje koło filtra przeciw pyłkowego nad kolektorem wycdechowym.
_________________
Powered by diesel inside
Powrót do góry
Wielki Szu

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: MB Sprinter 312
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 11:18
Temat postu:

MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


No i po strachu.
Okazało się, że poprzedni właściciel coś majstrował przy pompie wody i oczywiście nie miał o tym pojęcia.
Naprawa łącznie z wymianą simeringu na wale kosztowała 200 PLN.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 11:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
donbastardo23

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Utrecht-Holandia, Ciechocinek-Polska
Posiadane auto: MB Sprinter 312 maxi 2.9TD 96'
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 12:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


Witam.

Mam taki sam problem jak opisywany w temacie w swoim sprinterze 212 rocznik 96 przebieg 250.000 km..Zaczelo sie od tego ze ubywalo mi plynu chlodniczego ze zbiorniczka-pol litra na 1000 kilometrow,ale nie bylo widac nigdzie wycieku a pracowac trzeba bylo i przejezdzilem tak 6000 kilometrow az w koncu odstawilem auto do mechanika.Ten poczatkowo tez nie mogl znalezc wycieku ale domyslilismy sie ze puszcza plyn tylko na bardzo wyskich obrotach i szybko paruje.Po odpowiednim rozgrzaniu na trasie stwierdzil ze minimalnie puszcza uszczelka pod glowica ale na zewnatrz z tylu bloku (wiec nie do srodka do oleju).Wymienil ja i narzaie juz od 2500 kilometrow nie musialem uzupelniac plynu.Dodatkowo wydawalo mi sie juz wtedy ze nawiew nie jest do konca sprawny ale w cieplejszych miesiacach go nie uzywalem a to auto zakupilem na wiosne cieplego nawiewu praktycznie nie uzywalem.Teraz jak sie ochlodzilo okazalo sie ze grzeje calkiem dobrze podczas jazdy ale na stojac np. na swiatlach sie wychladza.Wymienilismy termostat ale niestety nie pomoglo.Moze sprobuje wymienic pompe wode jak kolega Wielki Szu to opisal,moze to pomoze.A wogole koledzy jaka trzymaja wasze 5cio cylindrowe sprinterki (z turbina-120sto konne),bo ja w swoim mam dosyc spore wachania na nizszych obrotach wskazowka stoi troche powyzej 80 ale przy wiekszym wysilku wraz z obrotami rosnie temperatura i dochodzi prawie rowno do nastepnej kreski tej miedzy 80 a 120, czyli domyslam sie ze jest to 100.Na pusto lub lekko zaladowany przekraczajac predkosc 120 na godzine to juz zbliza sie do ww kreski (100?),a z duzym ladunkiem i przyczepa pod gorke nawet sie rownal z ta kreska.Czy to normalne?Nie mam ksiazki serwisowej i nie wiem jak to z ta temperatura dokladnie powinno byc w tych busach.

Za odpowiedzi z gory dziekuje.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wielki Szu

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: MB Sprinter 312
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lis 2009, 15:27
Temat postu:

MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


U mnie temp.jest cały czas taka sama czyli ok.90 C.Nie ma znaczenia czy auto jest załadowane,puste,lato,zima.
Powrót do góry
donbastardo23

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Utrecht-Holandia, Ciechocinek-Polska
Posiadane auto: MB Sprinter 312 maxi 2.9TD 96'
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Lis 2009, 23:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


Dzieki kolego Wielki Szu za odpowiedz.
Hmm,cos mi sie te wahania temperatury u mnie nie podobaja.
A ten cieply nawiew u ciebiepo wymianie pompy teraz sprawnie dziala?Zastanawiam sie czy u mnie pompa wody tez moze nie dziala w pelni sprawnie,bo na postoju mi sie cieply nawiew znacznie ochladza a podzczas jazdy grzeje tak jak nalezy.
pozdrawiam
Powrót do góry
rafciorafal

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraj
Posiadane auto: sprinter 312. 2.9 TD 95r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 18:49
Temat postu:

sprinter 312 95r


U mnie temp. jest lekko ponad 80stopni niezaleznie od wysilku silnika. A co do nagrzewu to mam zamontowany zawor regulowany recznie taki jak do wody hydraulicy uzywaja ktory mam zamontowany w gumowej rurze gdzies tam przy silniku oczywiscie ogrzewanie mam super dzieki temu zaworowi tylko ze wentylator nadmuchu slabo dziala i mam zawsze po uruchomieniu zimnego silnika zaparowane szyby.
Powrót do góry
Wielki Szu

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: MB Sprinter 312
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 10:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


donbastardo23 napisał:
Dzieki kolego Wielki Szu za odpowiedz.
Hmm,cos mi sie te wahania temperatury u mnie nie podobaja.
A ten cieply nawiew u ciebiepo wymianie pompy teraz sprawnie dziala?Zastanawiam sie czy u mnie pompa wody tez moze nie dziala w pelni sprawnie,bo na postoju mi sie cieply nawiew znacznie ochladza a podzczas jazdy grzeje tak jak nalezy.
pozdrawiam


Jest trochę lepiej jeżeli chodzi o dmuchanie ciepłym powietrzem na postoju.
Jezdziłem ostatni dwoma VITO przez parę dni i zauważyłem dziwną prawidłowość.W tych Viciakach jest identycznie to samo tz.podczas jazdy dmucha ciepłe, a na postoju chłodniejsze powietrze.
Może te typy MB tak mają.
Powrót do góry
darko_kd

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBOŃ
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER 313 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 20:50
Temat postu:

Problem z ogrzewaniem


Sprintery chyba mają taką przypadłość, że słabo grzeją. Mam sprintera 313cdi blaszaka już cztery lata od nowego. Przedtem miałem taki sam model nieco starszy. W obu występował ten sam problem. Było w nim zimno. Kłopot chyba nie jest w układzie ogrzewania, tylko w chłodzeniu silnika. Latem mam stałą temperaturę nieco ponad 80 *C. Teraz przy temperaturach ujemnych nie mogę go rozgrzać powyżej 60*C. W ruchu miejskim temperatura w korkach temperatura spada do 40*C. Tak jest w obu egzemplarzach. Zasłanianie chłodnicy kartonem nic nie dało.
Powrót do góry
greku

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: sprinter 906 515
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 22:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


niestety koledzy sprintery i vito w cdi to jeżdżące lodówki ten temat był poruszany na tym forum już nie raz, jedyne wyście z tej sytuacji to kupienie auta z podgrzewaniem silnika to uradzenie podobne do webasto włączane przy pracującym silniku podgrzewa płyn.
Na szczęście w 906 nie ma tego problemu i silnik nagrzewa się normalnie
Powrót do góry
splawik

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chlewiska
Posiadane auto: Sprinter 311 cdi max 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 19:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


ja tez mam cdi ipopieram to jezadzaca lodowka na blacie ma tem ponad 60C i lecie troszke cieplejsze powietrze po trasie 8 godzinej nogimi marzna strasznie i tez ma takie blupie waczania temperatury jak go cisne to dojdzie trosze ponad 80C i zaras spada do prawie 60C to chyba juz ich taka wada
Powrót do góry
gadu-gadu
serwisant

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 338
Skąd jesteś (miejscowość / region): B-stok

Piwa: 11/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 22:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) MB SPRINTER 312 problem z ogrzewaniem-uszczelka pod głowicą?


cilniki cdi mają wysoką sprawność techniczną to znaczy dobrze wykorzysują spaliiny i ich odpowadzenie wiec sa zmarzlakami .
Powrót do góry
gadu-gadu
darko_kd

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBOŃ
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER 313 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 22:00
Temat postu:

Wysoka sprawność CDI


Nie wiem czy tak wysoka sprawność silnika jest plusem czy minusem. Ja robię w zimie ładnych kilka tysięcy km.Głównie w ruchu miejskim. I to wszystko przy temperaturze 50, a często tylko 40*C. Co na to turbina, smarowanie i ogólna trwałość motoru?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

19 900

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesGLE 400

162 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesViano

169 999

2014r.

74 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System