Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2009, 22:03
Temat postu:

[W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


Panowie proszę o pomoc. Mercedes CLK W208 320 benzyna 98' .
Problem jak w temacie-jechałem sobie, gdy chciałem wyhamować, przed samym zatrzymaniem autka było słyszalne niegłośne jakby uderzenie u spodu auta Mad . Wygasiłem silnik, po krótkiej chwili gdy odpaliłem, auto nie miało już wstecznego biegu - wrzuciłem D no i po 500 metrach nie miałem już biegów do przodu. Gdy wrzuciłem "N" aby wypchnąć autko z ulicy, moja gwiazda zaczęła jechać Shocked Przed chwilą dowiedziałem się że "N" w takiej sytuacji prawdopodobnie przechodzi w bieg awaryjny Rolling Eyes
Ma ktoś pomysł co się mogło sypnąć i jaki orientacyjny koszt naprawy? W poniedziałek wstawiam auto do warsztatu gdzie naprawiają automatyczne skrzynie - pytam dlatego aby mieć minimalną orientację co jest nie tak, aby mnie za dużo nie wydoili, bo wiem że naprawa automat. skrzyni to koszt kilku tysięcy PLN-ów.
Wypowiedzcie się proszę, jeśli macie jakiś mądre doświadczenie. Dzięki.
Pozdro
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2009, 23:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


Witam co do robocizny to zależy jaką maja roboczo godzine ale myśle że za samą robote to około1000 zł bo ile może kosztować całośc to trudno powiedzieć co jest uszkodzone może tylko jakis pierścień pękł a może bęben i możemy tak zgadywać bo to tak wygląda jakby straćł ciśnienie ale przyczyn może byc wiele to niewiadomo jakie koszty mogą być części ale jak ci powiedzą to napisz jakie cząści i jakie koszty. Pozdrawiam
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 05:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


Hej Sylwester. Dzięki za podpowiedź. Wczoraj wieczorem zdzwoniłem się z kolesiem od automatów i powiedział mi że średnio za naprawę kasuje od 3000PLN Shocked W takim wypadku poważnie zastanawiam się czy nie kupić używki- sprawdź http://www.allegro.pl/item797200236_skrzynia_biegow_clk_w208_e_class_s_class_3_2_v6.html gdzie sprzedający jak można zauważyć daje gwarancję rozruchową - pewnie taniej i łatwiej by było. Poza tym wymiana była by w warsztacie w mojej miejscowości (nie ASO) zajmującym się naprawą MB, a naprawa 30km od mojego miejsca zamieszkania, gdzie gwarancji nie ma że naprawią. Koleś mówił, że pierwszy raz od czasu gdy zajmuje się naprawą automatów spotyka się z sytuacją że auto jedzie na "N" Embarassed Maksymalnie nie miał pomysłu co mogło się stać.
Zastanawiam się tylko apropos używki, czy będzie pasowała taka skrzynia z Allegro (link powyżej) do mojego autka? Jest jakaś zależność? Na zdjęciu z Allegro silnik wygląda tak jak mój. Wypowiedz się gdybyś mógł. Dzięx


Ostatnio zmieniony przez Bozton dnia Nie 08 Lis 2009, 09:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 23:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


Witam po pierwsze jak chcesz używke to musisz pod tym samym numerem, podaj mi nr VIN i ci sprawdze pod jakim numerem pasuje do twojego autka. Czy wiesz gdzie znajduje się skrzynka z modułami w komoże silnika??? najpierw sprawdzisz moduł od EGS-u czy nie dostał się tam olej czasami, odpisz. Pozdrawiam
Powrót do góry
deftones

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 8

Posiadane auto: clk 230 automat 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 23:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


miałem to samo, wymieniałem moduł zmiany biegów?? tak mi powiedziano
koszt 2,500zł powodzenia
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 23:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 08 Lis 2009, 09:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


VIN WDB2083651F021417
Witam. Zdzwoniłem się wczoraj z ASO MB - Warszawa, z numeru VIN autka wynikło, że w tym modelu (egzemplarzu) zamontowano skrzynię o numerach 722 607 00.... i że takiej skrzyni powinienem szukać. SYLWESTER,PROSZĘ TY RÓWNIEŻ SPRAWDŹ JEŚLI MASZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ JEŚLI NIE JEST PROBLEM. Powiedziano mi, że nie będzie to trudne, gdyż w silnikach 3.2 (czy to C-klasie, E-klasie, CLK-klasie) montowano jeszcze tylko automaty o numerach jeśli dobrze pamiętam 729 607...
Moduł od EGS-u maksymalnie nie wiem co to jest i szczerze mówiąc gdzie go szukać też nie mam zielonego pojęcia, dlatego autko potrzebuje fachowca. Skrzynkę z przekaźnikami mam z prawej strony komory silnika, a znajdują się ponoć pod bezpiecznikami, hm...
Wstępnie zamówiłem już skrzynię (używkę) o numerach 722...., z tym że zastanawiam się teraz tak jak rónież pisze deftones, czy to nie czasem moduł zamiany biegów, bo wówczas wymiana skrzyni raczej nic nie zmieni. Zastanawiam się tylko skąd ten dźwięk "strzału" u spodu auta bezpośrednio przed awarią?
Co to jest ten moduł EGS?
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 01:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


Witam, ta skrzynia biegów przy tym silniku jest częstym psującym się elementem. Zbyt duża moc, zbyt słaba skrzynia. Kiedyś w mojej starej E 320 padła skrzynia, nagle ze wszystkich biegów zrobił się luz (N) i koniec, ani do przodu ani do tyłu. Na lince do domu, po paru dniach załapało na tyle by z garażu wjechać na lawetę i do mechanika, samochód zawieźli do Żurominka, miejscowość z Glinojecka na Mławę, (trasa 7 Warszawa-Gdańsk). Powód, chłodnica oleju ze skrzyni biegów była połączona z chłodnicą cieczy chłodzącej. Dwie chłodnice oddzielone śmiesznie cienką blaszką, w której powstała dziura. Skutek, ciecz chłodząca zmieszała się z olejem ze skrzyni i skrzynia padła. Facet jednak ją uratował, zrobił lepsze rozdzielenie chłodnic, koszt koło 3000-4000 tys. zł. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 16:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


Ho, hoo... no to grubo. Dzięki FiFi_Boss. Ja zdecydowałem się jednak na wymianę skrzyni, gdyż jak pisałem wolałem kupić używkę nierozbieraną, z gwarancją rozruchową, niż ktoś miałby rozebrać starą, stwierdzić iż nic się nie da zrobić i skasować grube pieniądze za diagnozę. Mam nadzieję że u mnie to nie ten powód awarii co u Ciebie, bo wymiana skrzyni skończy się tą samą awarią. Z drugiej strony płynu chłodzącego nie ubywa, więc może skrzynia po prostu się skończyła. Pozdro
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 18:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) [W208]Automat.skrzynia-STRACIŁ BIEGI-jedzie tylko na"N" [!?]


Dobrze by było jakbyś posprawdzał poziom cieczy, olei, zrobił ogólny przegląd samochodu, niekoniecznie w serwisie, bo Cię zjedzą matoły i pewnie nic nie wykryją.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System