Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:38
Temat postu:

Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


[/b]Witam ! Jestem tu nowy uzytkownikiem i chciałem porozmawiac o moim problemie w mojej gwiazdce. Otóż jak wiadomo w CLK drzwi odtwierają sie bez słupków więc szyba powinna opuszczac sie o jakies 2-3cm sama automatycznie przy otwarciu drzwi i dociagac przy zamknieciu drzwi.. Niestety u mnie ta funkcja nie działaSad Macie może jakiś pomysł na to co można zrobic lub sprawdzic ? Dodam jeszcze iz dociaganie szyb z pilota nie zawsze działa, a opuszczanie z pilota nie działa wogóle.. Prosze o pomoc.


MERCEDES CLK W208 1999r 2.0 Wink
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


trza sprawdzić moduł komfortu
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


emilek napisał:
trza sprawdzić moduł komfortu


a gdzie to się znajduje ? I ile moze kosztowac wymiana czegos takiego ?
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


a moze ktos ma jeszcze jakies pomysły ?
A i czy sprawdzenie modułu komfortu wiąze sie z podpięciem pod komputer ?
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 00:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Witam, kiedyś zaobserwowałem w BMW coś takiego. U siebie w CLK nigdy, a już na 1000% nie o 2-3 cm. Szyba jest nieruchoma. Szczerze nigdy nie słyszałem o takim fakcie w tym modelu. Zaciekawiło mnie to jednak i rano przypatrzę się jeszcze ale i tak jestem prawie pewien, że w tym modelu tego nie ma. Także może lepiej się doinformuj kolego, zadzwoń do serwisu. W BMW chodzi o listwę nad szybą, która ok. 0,5cm nachodzi na szybę, co uniemożliwiałoby otwieranie/zamykanie drzwi, z pewnością pękłaby szyba, no ale to chyba o tym wiesz. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 00:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 09:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Mercedes zapomnial zastosowac domykanie/otwieranie szyb Idea przy otwieraniu dzwi.owszem,bmw,peugeot maja takie rozwiazanie,lecz nie ten model mercedesa.i jeszcze jedno,opuszczanie szyb z pilota Question :idea:to rowniez jakas nowosc...
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Chłopaki jeśli kolega pyta, a wy nie macie pojęcia o danej sprawie - nie piszcie że tak powiem niemądrości Embarassed . Inni którzy będą mieli ten sam problem, niczego istotnego z tego postu się nie dowiedzą.
DJMime - Automatyczne, samoczynne opuszczanie szyb na ok.1cm, przy otwarciu drzwi i analogicznie aut. podnoszenie po zamknięciu w CLK W208 występuje w egzemplarzach po lifcie-bezdyskusyjnie. Ja posiadam model przed liftem, z tym że poprzedni właściciel coś przykombinował bo również mam taką funkcję - da się. Co do domykania, otwierania szyb, szyberdachu z pilota tą funkcję mają ezgemplarze W208 już od 1997r.
Sposób: najpierw sprawdź czy masz funkcję domykania szyb z pilota. W tym celu spraw przed próbą aby szyby były opuszczone - jasna sprawa. Aby domknąć szyby, wszystkie drzwi w danej chwili muszą być zamknięte. Aby sprawdzić czy posiadasz tę funkcję, podejdż do drzwi od strony kierowcy: pilot przyłóż do klamki nie dotykając jej, Naciśnij i przytrzymaj przycisk pilota odpowiedzialny za zamykanie autka (odległość ok. 10cm - bardzo ważne - jeśli będzie OK. sukcesywnie oddalaj się za każdym razem - prawdzisz z jakiej odległości możesz to robić maksymalnie daleko). Jeśli powyższe nie zadziała - ponownie rozbrój autko z pilota, otwórz i jeszcze raz zamknij drzwi - po czym spróbuj ponownie powyższą czynność. Jeśli masz funkcję opuszczania z pilota - domykanie z pilota masz również na 100%. Pozdro


Ostatnio zmieniony przez Bozton dnia Czw 12 Lis 2009, 15:02, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


oczywiscie ze w clk jest ta opcja opuszczania szyb. Wszystko działało ale w pewnym momęcie przestało. Bez tego szyba nachodzi mi na uszczelke i nie domykaja sie przez to drzwi. Fakt moze przesadziłem ze 2-3cm kolega wyzej ma racej około 0,5cm. Ale mniejsza z tym, w kazdym badz razie mam feler iz to nie działa i nie wiem co mam z tym zrobic Sad
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Bozton mam clk z 1999r. bez kierunków na lusterkach. Opuszczanie szyb z pilota i podnoszenie mam napewno. Ok dzieki za rade, ale jakos dziwnie z tym automatycznym opuszczaniem :/ w serwisie powiedzieli mi ze napewno jest ta funkcja, ale rozkładaja rece i nie wiedzą co z tym zrobic.
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Wszyscy moi koledzy posiadający W208 przed liftem nie mają w swych autkach funkcji Autom. opuszczania domykania szyb po otwarciu drzwi - 100%. Jedyne wytłumaczenie to te, że wszystkim ta funkcja siadła. Apropos ASO - Pewnego razu dzwoniłem, aby dowiedzieć się co mogło się stać, że nagle przestała działać w moim aucie funkcja samoczynnego automatycznego opuszczania lewego, zewnętrznego lusterka po włączeniu wstecznego biegu - Powiedziano mi że W208 takiej funkcji nigdy nie miało. Bzdura - niektóre egzemplarze posiadają tę opcję.
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 15:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


ale dla mnie to bardzo dziwne gdyby w moim modelu nie było tej opcji, ponieważ uszczelki w drzwiach mam przystosowane właśnie do aut. otwierania i domykania. Bez tej funkcji szyby nachodza mi na uszczelki i nie chca sie zamykac.
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 15:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Teraz wiem o co Ci chodzi. Jeśli poszukasz i poczytasz inne fora związane z mercedesem np.: SLK, CL, SL i inne z drzwiami bez ramek, dowiesz się że W208 to nie jedyny model w którym szyby po zamknięciu drzwi nie zawsze chowają się pod uszczelkami - ponoć ten typ tak ma. Wiem że koledzy jeżdzili do mechaników mercedesa gdzie ustawiano im na prowadnicach szyb odpowiednie ustawienie owych. Ale z tego co czytałem to raczej wina wiekowych uszczelek okołookiennych - kiepska elastyczność.

Ostatnio zmieniony przez Bozton dnia Czw 12 Lis 2009, 15:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 15:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Nie wiem Panowie kto tu teraz pisze od rzeczy. Przed chwilą sprawdzałem u siebie i ani milimetra szyba się nie opuszcza, czy to przy odblokowaniu z pilota samochodu, czy pociągnięciu za klamkę. Sprawdzałem dotykając palcem, NIC. Ja mam aluminiową chromowaną listwę wokół szyb, i ona w żaden sposób nie nachodzi na szybę, co więcej, od niej jeszcze 2-3 mm grubości odchodzi gumowa uszczelka, która dociska szybę, uniemożliwiając przeciek wody. Niech się wypowiedzą osoby, które nie mają chromowanej listwy, może ta ma inny kształt, w co osobiście wątpię. Dzwoniłem nawet do serwisu, powiedzieli, że coś takiego jest w CLS, CL, ale w CLK 208 nie ma. I to nie było w opcji.Druga sprawa, mam domykanie niezamkniętej szyby z pilota, ale to zapewne nie ma nic wspólnego.
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 20:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Dziekuje wszystkim za odpowiedz Smile
Bozton szyby z pilota działaja Smile zrobiłem tak ja mówisz i wszystko działa Smile
Dziekuje Bozton-owi i reszcie Smile [/b]
Powrót do góry
Markow6

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: mercedes CLK W208 2,0 Kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 00:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


jestem szczęśliwym posiadaczem clk w208 po lifcie z 2002r i szyby opuszczają się autoimatycznie podczas otwierania dzwi i automatycznie zamykają po ich zamknięciu o około 0,5 - 1 cm Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System