Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:38
Temat postu:

Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


[/b]Witam ! Jestem tu nowy uzytkownikiem i chciałem porozmawiac o moim problemie w mojej gwiazdce. Otóż jak wiadomo w CLK drzwi odtwierają sie bez słupków więc szyba powinna opuszczac sie o jakies 2-3cm sama automatycznie przy otwarciu drzwi i dociagac przy zamknieciu drzwi.. Niestety u mnie ta funkcja nie działaSad Macie może jakiś pomysł na to co można zrobic lub sprawdzic ? Dodam jeszcze iz dociaganie szyb z pilota nie zawsze działa, a opuszczanie z pilota nie działa wogóle.. Prosze o pomoc.


MERCEDES CLK W208 1999r 2.0 Wink
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


trza sprawdzić moduł komfortu
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


emilek napisał:
trza sprawdzić moduł komfortu


a gdzie to się znajduje ? I ile moze kosztowac wymiana czegos takiego ?
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 22:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


a moze ktos ma jeszcze jakies pomysły ?
A i czy sprawdzenie modułu komfortu wiąze sie z podpięciem pod komputer ?
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 00:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Witam, kiedyś zaobserwowałem w BMW coś takiego. U siebie w CLK nigdy, a już na 1000% nie o 2-3 cm. Szyba jest nieruchoma. Szczerze nigdy nie słyszałem o takim fakcie w tym modelu. Zaciekawiło mnie to jednak i rano przypatrzę się jeszcze ale i tak jestem prawie pewien, że w tym modelu tego nie ma. Także może lepiej się doinformuj kolego, zadzwoń do serwisu. W BMW chodzi o listwę nad szybą, która ok. 0,5cm nachodzi na szybę, co uniemożliwiałoby otwieranie/zamykanie drzwi, z pewnością pękłaby szyba, no ale to chyba o tym wiesz. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 00:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 09:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Mercedes zapomnial zastosowac domykanie/otwieranie szyb Idea przy otwieraniu dzwi.owszem,bmw,peugeot maja takie rozwiazanie,lecz nie ten model mercedesa.i jeszcze jedno,opuszczanie szyb z pilota Question :idea:to rowniez jakas nowosc...
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Chłopaki jeśli kolega pyta, a wy nie macie pojęcia o danej sprawie - nie piszcie że tak powiem niemądrości Embarassed . Inni którzy będą mieli ten sam problem, niczego istotnego z tego postu się nie dowiedzą.
DJMime - Automatyczne, samoczynne opuszczanie szyb na ok.1cm, przy otwarciu drzwi i analogicznie aut. podnoszenie po zamknięciu w CLK W208 występuje w egzemplarzach po lifcie-bezdyskusyjnie. Ja posiadam model przed liftem, z tym że poprzedni właściciel coś przykombinował bo również mam taką funkcję - da się. Co do domykania, otwierania szyb, szyberdachu z pilota tą funkcję mają ezgemplarze W208 już od 1997r.
Sposób: najpierw sprawdź czy masz funkcję domykania szyb z pilota. W tym celu spraw przed próbą aby szyby były opuszczone - jasna sprawa. Aby domknąć szyby, wszystkie drzwi w danej chwili muszą być zamknięte. Aby sprawdzić czy posiadasz tę funkcję, podejdż do drzwi od strony kierowcy: pilot przyłóż do klamki nie dotykając jej, Naciśnij i przytrzymaj przycisk pilota odpowiedzialny za zamykanie autka (odległość ok. 10cm - bardzo ważne - jeśli będzie OK. sukcesywnie oddalaj się za każdym razem - prawdzisz z jakiej odległości możesz to robić maksymalnie daleko). Jeśli powyższe nie zadziała - ponownie rozbrój autko z pilota, otwórz i jeszcze raz zamknij drzwi - po czym spróbuj ponownie powyższą czynność. Jeśli masz funkcję opuszczania z pilota - domykanie z pilota masz również na 100%. Pozdro


Ostatnio zmieniony przez Bozton dnia Czw 12 Lis 2009, 15:02, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


oczywiscie ze w clk jest ta opcja opuszczania szyb. Wszystko działało ale w pewnym momęcie przestało. Bez tego szyba nachodzi mi na uszczelke i nie domykaja sie przez to drzwi. Fakt moze przesadziłem ze 2-3cm kolega wyzej ma racej około 0,5cm. Ale mniejsza z tym, w kazdym badz razie mam feler iz to nie działa i nie wiem co mam z tym zrobic Sad
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Bozton mam clk z 1999r. bez kierunków na lusterkach. Opuszczanie szyb z pilota i podnoszenie mam napewno. Ok dzieki za rade, ale jakos dziwnie z tym automatycznym opuszczaniem :/ w serwisie powiedzieli mi ze napewno jest ta funkcja, ale rozkładaja rece i nie wiedzą co z tym zrobic.
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 14:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Wszyscy moi koledzy posiadający W208 przed liftem nie mają w swych autkach funkcji Autom. opuszczania domykania szyb po otwarciu drzwi - 100%. Jedyne wytłumaczenie to te, że wszystkim ta funkcja siadła. Apropos ASO - Pewnego razu dzwoniłem, aby dowiedzieć się co mogło się stać, że nagle przestała działać w moim aucie funkcja samoczynnego automatycznego opuszczania lewego, zewnętrznego lusterka po włączeniu wstecznego biegu - Powiedziano mi że W208 takiej funkcji nigdy nie miało. Bzdura - niektóre egzemplarze posiadają tę opcję.
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 15:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


ale dla mnie to bardzo dziwne gdyby w moim modelu nie było tej opcji, ponieważ uszczelki w drzwiach mam przystosowane właśnie do aut. otwierania i domykania. Bez tej funkcji szyby nachodza mi na uszczelki i nie chca sie zamykac.
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 15:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Teraz wiem o co Ci chodzi. Jeśli poszukasz i poczytasz inne fora związane z mercedesem np.: SLK, CL, SL i inne z drzwiami bez ramek, dowiesz się że W208 to nie jedyny model w którym szyby po zamknięciu drzwi nie zawsze chowają się pod uszczelkami - ponoć ten typ tak ma. Wiem że koledzy jeżdzili do mechaników mercedesa gdzie ustawiano im na prowadnicach szyb odpowiednie ustawienie owych. Ale z tego co czytałem to raczej wina wiekowych uszczelek okołookiennych - kiepska elastyczność.

Ostatnio zmieniony przez Bozton dnia Czw 12 Lis 2009, 15:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 15:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Nie wiem Panowie kto tu teraz pisze od rzeczy. Przed chwilą sprawdzałem u siebie i ani milimetra szyba się nie opuszcza, czy to przy odblokowaniu z pilota samochodu, czy pociągnięciu za klamkę. Sprawdzałem dotykając palcem, NIC. Ja mam aluminiową chromowaną listwę wokół szyb, i ona w żaden sposób nie nachodzi na szybę, co więcej, od niej jeszcze 2-3 mm grubości odchodzi gumowa uszczelka, która dociska szybę, uniemożliwiając przeciek wody. Niech się wypowiedzą osoby, które nie mają chromowanej listwy, może ta ma inny kształt, w co osobiście wątpię. Dzwoniłem nawet do serwisu, powiedzieli, że coś takiego jest w CLS, CL, ale w CLK 208 nie ma. I to nie było w opcji.Druga sprawa, mam domykanie niezamkniętej szyby z pilota, ale to zapewne nie ma nic wspólnego.
Powrót do góry
DJMime

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 20:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


Dziekuje wszystkim za odpowiedz Smile
Bozton szyby z pilota działaja Smile zrobiłem tak ja mówisz i wszystko działa Smile
Dziekuje Bozton-owi i reszcie Smile [/b]
Powrót do góry
Markow6

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: mercedes CLK W208 2,0 Kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 00:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z automatycznym opuszczaniem i domykaniem szyb :(


jestem szczęśliwym posiadaczem clk w208 po lifcie z 2002r i szyby opuszczają się autoimatycznie podczas otwierania dzwi i automatycznie zamykają po ich zamknięciu o około 0,5 - 1 cm Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System