Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skynet120

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mercedes A 170 cdi automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 13:49
Temat postu:

mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Drodzy forumowicze. Mam do Was pytanie odnośnie poziomu spalanie w trybie miejskim mercedesa a170 cdi ze skrzynią automatyczna.Na trasie to auto spala mi grubo poniżej 5 litrów przy zachowaniu dość wysokich prędkości.Niestety w mieście jest już trochę gorzej.Mam do Was pytanie w jaki sposób osiągnąć jak najniższe spalanie w mieście.Przy jakich obrotach udaje się wam zapiąć kolejne biegi?Wiem,że zużycie paliwa zależy od obciążenia auta, warunków na drodze, korków itp.Chodzi mi jednak o wskazówki jak jeździć po mieście aby nie spalić zbyt dużo paliwa.A 170 cdi automat posiadam od kilku miesięcy i zauważyłem,że lekkie odpuszczenie gazu przy 1800-2000 obr./min. powoduje zapięcie wyższego biegu.Jesli tego nie robię, wtedy silnik kręci się do 2500 obr./min i potem następuje zmiana biegu.Pozdrawiam
Powrót do góry
Robson_GA

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: A170CDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 17:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Automat ma to do siebie żeby na spokojnie się bujać.

Spalanie w mieście 1,7 cdi przy krótkich odcinkach nawet do 8l i ciutke powyżej.

Im częściej będziesz odpuszczał gaz tym mniej będzie paliła. Automatem to można spokojnie bez gazu latać Wink
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Dokładnie. W mieście, szczególnie zimą, musi spalić bo silnik częściej jest niedogrzany. I tak jak kolega wyżej pisze - jechać spokojnie, bez gazu w podłodze, tak jakby się wiozło pełne po brzegi wiadro wody, żeby nie rozlać Smile. Jak najwięcej hamować silnikiem i nie rozpędzać się niepotrzebnie na widok zielonego światła bo i tak najczęściej się nie zdąży. Niektórzy kierowcy autobusów są w tym świetni.
Ja tak jeżdżę i dodatkowo mam dziką przyjemność, gdy widzę we wstecznym lusterku, że gościa który jedzie za mną, trafia szlag Wink, może to i chamskie ale ogólnie na drogach mamy taką dzicz, że czuję się usprawiedliwiony
Powrót do góry
Darek1965

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 122

Posiadane auto: Mercedes A-klasa 1,7CDI 1999
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 18:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Niewiem czy kolego wiesz,ale automata[tiptronic]idzie nauczyc jezdzic tz;silnik zeby nie wkrecał sie na obroty powyrzej 2000 przy zmianie biegów. Wink
_________________
Alu Felga
Powrót do góry
skype status
skynet120

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mercedes A 170 cdi automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 18:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Dzięki za podpowiedzi.Zapomniałem wcześniej dodać,że jeżdzę zwykłym 5 biegowym automatem z możliwością skracania liczby przełożeń.Dodam, że ruszam bez gazu po rozgrzaniu silnika i staram się spokojnie wkręcać na obroty.Obecnie jeżdzę na trybie zimowym i pierwsza zmiana biegu następije przy 20 km/h i przy około 1800 obrotach a następna przy około 42 km/h ale na obrotomierzu mam wtedy około 2300 obrotów i nie udało mi sie zmienić tego biegu przy niższych obrotach.Jest to mój pierwszy samochód z automatem i ciężko wypracować ekonomiczny styl jazdy.Mimo, że z gazem obchodzę się delikatnie to spalanie wychodzi mi w mieście w okolicach 9 litrów lub lekko powyżej.Proszę Was o porady jak osiągnąć ekonomiczne spalanie w mieście.Uważam, że ten silnik jest bardzo ekonomiczny na trasie a skrzynia biegów jest naprawdę super.Niestety spalanie w mieście mnie nie zadowala.Chciałbym osiągnąć wynik 8 l. niestety narazie mi nie wychodzi, mimo, że stosuję hamowanie silnikiem i delikatnie obchodzę się z gazem.Podejrzewam, że coś robię źle po pierwszej zmianie biegu bo uważam,że 2300 obrotów przy 42 km/h podczas zmiany biegu to trochę za dużo,ale nie potrafię zrobić tego na niższych obrotach.Ciekawi mnie jak to wychodzi bardziej doświadczonym właścicielom a170cdi w automacie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 18:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lewar664

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W168 A170 CDI elegance, 2000 r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 18:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Witam. Ja mam zwykłą skrzynię, i spalanie na poziomie 8l/100 po miescie troche mnie szokuje, bo najwyższe jakie osognąłęm wyniosło 7l/100 w mieście zimą. ALe wiadomo - automat potrzebuje energii. Znajomy wyeliminował podobny problem poprzez wymianę oprogramowania skrzyni w ASO. Tylko niestety nie było to w MB a w superbie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 19:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Opowieści o delikatnym przyspieszaniu nie sprawdzają się, nie należy też przesadzać z szybką zmianą biegu. Zacznij przyspieszać normalnie na 3/4 gazu a zmianę biegów pozostaw automatowi i nic nie odpuszczaj. Nie wiem czy mniej spalisz ale na pewno nie więcej a dodatkowo nie będziesz męczył siebie, innych, silnika i skrzyni. Jeździj normalnie, unikaj gwałtownego przyspieszania i hamowania bezsensu - reszta bez przesadzania i będzie dobrze. W mieście w korkach zawsze spalania są niezadowalające. unikaj krótkich przelotów - jak wiesz pełne rozgrzanie diesla to około 15 min jazdy - potem dopiero jest normalna eksploatacja i normalne spalanie.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesB 200

13 000

2008r.

208 000 km

lubelskie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System