Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skynet120

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mercedes A 170 cdi automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 13:49
Temat postu:

mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Drodzy forumowicze. Mam do Was pytanie odnośnie poziomu spalanie w trybie miejskim mercedesa a170 cdi ze skrzynią automatyczna.Na trasie to auto spala mi grubo poniżej 5 litrów przy zachowaniu dość wysokich prędkości.Niestety w mieście jest już trochę gorzej.Mam do Was pytanie w jaki sposób osiągnąć jak najniższe spalanie w mieście.Przy jakich obrotach udaje się wam zapiąć kolejne biegi?Wiem,że zużycie paliwa zależy od obciążenia auta, warunków na drodze, korków itp.Chodzi mi jednak o wskazówki jak jeździć po mieście aby nie spalić zbyt dużo paliwa.A 170 cdi automat posiadam od kilku miesięcy i zauważyłem,że lekkie odpuszczenie gazu przy 1800-2000 obr./min. powoduje zapięcie wyższego biegu.Jesli tego nie robię, wtedy silnik kręci się do 2500 obr./min i potem następuje zmiana biegu.Pozdrawiam
Powrót do góry
Robson_GA

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDYNIA
Posiadane auto: A170CDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 17:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Automat ma to do siebie żeby na spokojnie się bujać.

Spalanie w mieście 1,7 cdi przy krótkich odcinkach nawet do 8l i ciutke powyżej.

Im częściej będziesz odpuszczał gaz tym mniej będzie paliła. Automatem to można spokojnie bez gazu latać Wink
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Dokładnie. W mieście, szczególnie zimą, musi spalić bo silnik częściej jest niedogrzany. I tak jak kolega wyżej pisze - jechać spokojnie, bez gazu w podłodze, tak jakby się wiozło pełne po brzegi wiadro wody, żeby nie rozlać Smile. Jak najwięcej hamować silnikiem i nie rozpędzać się niepotrzebnie na widok zielonego światła bo i tak najczęściej się nie zdąży. Niektórzy kierowcy autobusów są w tym świetni.
Ja tak jeżdżę i dodatkowo mam dziką przyjemność, gdy widzę we wstecznym lusterku, że gościa który jedzie za mną, trafia szlag Wink, może to i chamskie ale ogólnie na drogach mamy taką dzicz, że czuję się usprawiedliwiony
Powrót do góry
Darek1965

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 122

Posiadane auto: Mercedes A-klasa 1,7CDI 1999
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 18:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Niewiem czy kolego wiesz,ale automata[tiptronic]idzie nauczyc jezdzic tz;silnik zeby nie wkrecał sie na obroty powyrzej 2000 przy zmianie biegów. Wink
_________________
Alu Felga
Powrót do góry
skype status
skynet120

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mercedes A 170 cdi automat
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 18:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Dzięki za podpowiedzi.Zapomniałem wcześniej dodać,że jeżdzę zwykłym 5 biegowym automatem z możliwością skracania liczby przełożeń.Dodam, że ruszam bez gazu po rozgrzaniu silnika i staram się spokojnie wkręcać na obroty.Obecnie jeżdzę na trybie zimowym i pierwsza zmiana biegu następije przy 20 km/h i przy około 1800 obrotach a następna przy około 42 km/h ale na obrotomierzu mam wtedy około 2300 obrotów i nie udało mi sie zmienić tego biegu przy niższych obrotach.Jest to mój pierwszy samochód z automatem i ciężko wypracować ekonomiczny styl jazdy.Mimo, że z gazem obchodzę się delikatnie to spalanie wychodzi mi w mieście w okolicach 9 litrów lub lekko powyżej.Proszę Was o porady jak osiągnąć ekonomiczne spalanie w mieście.Uważam, że ten silnik jest bardzo ekonomiczny na trasie a skrzynia biegów jest naprawdę super.Niestety spalanie w mieście mnie nie zadowala.Chciałbym osiągnąć wynik 8 l. niestety narazie mi nie wychodzi, mimo, że stosuję hamowanie silnikiem i delikatnie obchodzę się z gazem.Podejrzewam, że coś robię źle po pierwszej zmianie biegu bo uważam,że 2300 obrotów przy 42 km/h podczas zmiany biegu to trochę za dużo,ale nie potrafię zrobić tego na niższych obrotach.Ciekawi mnie jak to wychodzi bardziej doświadczonym właścicielom a170cdi w automacie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 18:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lewar664

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W168 A170 CDI elegance, 2000 r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 18:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Witam. Ja mam zwykłą skrzynię, i spalanie na poziomie 8l/100 po miescie troche mnie szokuje, bo najwyższe jakie osognąłęm wyniosło 7l/100 w mieście zimą. ALe wiadomo - automat potrzebuje energii. Znajomy wyeliminował podobny problem poprzez wymianę oprogramowania skrzyni w ASO. Tylko niestety nie było to w MB a w superbie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 19:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mercedes A170 cdi automat spalanie w trybie miejskim


Opowieści o delikatnym przyspieszaniu nie sprawdzają się, nie należy też przesadzać z szybką zmianą biegu. Zacznij przyspieszać normalnie na 3/4 gazu a zmianę biegów pozostaw automatowi i nic nie odpuszczaj. Nie wiem czy mniej spalisz ale na pewno nie więcej a dodatkowo nie będziesz męczył siebie, innych, silnika i skrzyni. Jeździj normalnie, unikaj gwałtownego przyspieszania i hamowania bezsensu - reszta bez przesadzania i będzie dobrze. W mieście w korkach zawsze spalania są niezadowalające. unikaj krótkich przelotów - jak wiesz pełne rozgrzanie diesla to około 15 min jazdy - potem dopiero jest normalna eksploatacja i normalne spalanie.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System