Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robston

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolin
Posiadane auto: sprinter 313
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 11:55
Temat postu:

Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany


Jak w temacie szukam dobrego i zaufanego mechniora z Zach-pomorskiego do naprawy kilka rzeczy w Sprinterze.
Pozadrawiam
Powrót do góry
skype status
Zbysior

Dyskutant



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 12X Sprinter 1X Dodge
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 21:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany


Jak ci nikt nie poda takiego mechanika to podpowiem ci, że właściwie każdy mechanik który robi Sprintery a jeszcze jak mu powiesz że masz kilka, to zrobi ci go dobrze, zacznie cię skubać dopiero przy czwartym podjeździe, to chyba taka tradycja Very Happy .
Powrót do góry
robston

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolin
Posiadane auto: sprinter 313
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 10:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany


Zbysior Dokładnie tak jak mówisz,mi już ręce opadają.
Jednemu lokalnemu mechanikowi nawet nadpłaciłem pewną sumę,żeby w razie jakiejś awarii szybko i sprawnie zrobił auto,bo wiadoma jak stoi to nie zarabia,ale teraz jak dzwonie to słyszę starą śpiewkę: zadzwoń za 10 minut,a potem to już zapomnij żeby odebrał telefon przez tydzień.
Tak się zastanawiam czy nie podjechać do serwisu do Alhbecku D koło świnoujścia,słyszałem już od kilku gości że cenowo się nie różnią od np.Mojsiuka (aso mercedesa w szczecinie) dają gwarancje i jak zostawiasz auto na kilka dni to odwiozą cię do domu lub dostaniesz auto zastępcze na ten czas...
Powrót do góry
skype status
Zbysior

Dyskutant



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 12X Sprinter 1X Dodge
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 21:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany


Nie myśl, że Serwis to jakieś alo, tam czasem jest jeszcze gorzej, z prostej przyczyny, samochód naprawiają ci pracownicy, którzy uważają, że są źle opłacani, więc im wisi i powiewa twoje auto.
Najczęściej w Serwisie mechanicy wypychają robotę uczniom a ich wiedza jest raczej zerowa za to z racji wieku fantazja bujna.

Osobiście preferuje warsztaty, w których właściciel chodzi w ubraniu roboczym a nie w krawacie, raczej nie przywiązuje się do warsztatów i poszukuje takowych w mieście a nie na wsi sugerując się niską ceną.

Dobrze też przyjrzeć się narzędziom, jakich mechanik używa, jeśli to starodawne złomy to znaczy, że Facet jest nie dość, że skąpy to jeszcze pazerny i nic dobrego dla twojego auta to nie wróży.

Szkoda, że mieszkasz tak daleko, bo tu w Krakowie na pewno coś bym ci wynalazł, oczywiście na krótką metę.

Dodam że, od kiedy sam się wziąłem za narzędzia, auta mam sprawne, mechanicy się starają bo wiedzą że znam temat, schudłem do przyzwoitej wagi, i właściwie w tej chwili zamiast dwóch rezerwowych aut wystarczyło by jedno.

Siedzę w transporcie osobowym jeszcze od Nys , więc widziałem i przeszedłem nie jedno.

Życzę powodzenia, bo będzie ci potrzebne.
Powrót do góry
robston

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolin
Posiadane auto: sprinter 313
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 15:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany


Z racji że jestem po kilku rozmowach z hm.. mechanikami (każdy plecie co innego i widać żeby tylko naciągnąć frajera na kasę) postanowiłem sam się pobawić...
A więc:
błędy
-p1470 Regulacja ciśnie.doładowania (zwarcie)
-p1470 Regulacjia ciśnie. doładowania
(odchyłka regulacji dodatnia)
Co to może być ???
przeładowanie na turbinie?,zawór EGR?
Jak ktoś wcześniej pisał miał podobny problem,w czasie jazdy nagle spada moc,podobno wchodzi w stan awaryjny,prędkość max 80/h,turbina gwizda jak głupia,telepie motorem na wolnych obrotach...
Przejrzałem cały dolot i wydech nie ma żadnej dziurki wszystko szczelne??
A najdziwniejsze jest to że jak go zgaszę auto to syczy gdzieś przy turbo,jak znów odpalę to jedzie normalnie (jakiś reset?)

Z góry dzięki wszystkim za pomoc Smile
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 15:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Zbysior

Dyskutant



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 12X Sprinter 1X Dodge
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 19:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany


Co mogę powiedzieć o swoim obecnym mechaniku to na pewno nie to, że się nie zna na swojej robocie, pousuwał mi w samochodach bolączki, które je gnębiły od lat i nikt nie mógł sobie z nimi dać rady, ładowałem pieniądze a efektu nie było.
Jakich ja głupot się nasłuchałem od poprzednich fachowców to głowa boli, np. na razie auto dymi, ale jak się pompa ułoży to przestanie i auto nabierze mocy ( zapłaciłem za naprawę pompy a auto chodziło dalej jak przed naprawą), ten usunął to w dosłownie chwilę za grosze, choć akurat na pieniądzach mi nie zależy gdyż uważam że za dobrą robotę należą się dobre pieniądze, przecież mechanik musi za coś wszystko po opłacać .

Jak zawiozłem auto z urwanym gwintem to przy okazji usunął mi problem z tym, że auto jeździło tylko do stówki, mogę ci napisać tylko, co mi powiedział… zacięła się turbina, która pompowała powietrze na ful a ten zawór to odcinał czy coś takiego, ja z tego nic nie rozumie, ale może, kto inny potrafi przetłumaczyć na ludzki język, a może mnie zbył, ważne, że auto śmiga aż miło. Jednak przy tej awarii żadna kontrolka się nie zaświecała i dodatkowych wrażeń akustycznych nie było . U ciebie chyba zeszły się dwie usterki na raz i nie wiem czy sam dasz sobie z tym radę, ale może ktoś pomoże.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
robston

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wolin
Posiadane auto: sprinter 313
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany


Zbysior dzięki za słowa otuchy,browarek ci się należy Wink

Mam nadzieje że ktoś mi to wytłumaczy na chłopski rozum
pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Zbysior

Dyskutant



Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 12X Sprinter 1X Dodge
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 23:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mechanik z Zach-pomorskiego poszukiwany


Jeszcze taka rada, do Sprinterów niema książek Sam naprawiam po Polsku, ale są do osobówek, więc warto zobaczyć który Mercedes ma taki silnik jak w twoim i kupić książkę, do moich 312 to:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1206255778
różnice tylko w osprzęcie.
Wszystko jest podane jak na tacy, nawet jak malować czy łatać dziury.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Polecane warsztaty


MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System