Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pajdzio91

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: sprinter 2.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lis 2009, 22:28
Temat postu:

Sprinter 2,9 problem


Witam!
2 lata temu kupiłem sprintera 2,9 TD 98 r. Byłem bardzo z niego zadowolony, do czasu. Jakiś miesiąc temu pojawił się problem. Podczas jazdy zapalała się kontrolka EDC i nagle tracił moc, po chwili gasła i było ok. Teraz już nie jest tak wesoło. Kontrolka świeci się cały czas, silnik ma połowe mocy niż przedtem, strasznie warczy. Cały czas przepala sie jeden bezpiecznik ( pod fotelem kierowcy, w kostce na samej górze, maksymalnie po lewej stronie ). Po wymianie tego bezpiecznika jest troszeczke ciszej. Byłem z nim u pewnego majstra który stwierdził że na 60% będzie to czujnik, przestawiacz kąta wtrysku w pompie.
Czy miał ktoś podobny problem? Poprosze o każdą rade Rolling Eyes
Powrót do góry
bartek4334

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamień Pomorski
Posiadane auto: mercedes w210
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2009, 09:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


Witam!!Tak szczerze to sam nie wiem co oznacza ten skrót.Czytałem na innym forum i kolego miał teki sam problem.Nie moge znaleźć tego tematu, ale ten twój "majster" ma rację.Pozdrawiam!!
Powrót do góry
gadu-gadu
pajdzio91

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: sprinter 2.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 11:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


Po wymianie tego czujnika jest tak samo. Nie ma żadnej zmiany. Chyba cała pompa będzie do wymiany Sad
Powrót do góry
szczur

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milicz
Posiadane auto: Sprinter 312, 2.9TDI, 1996r, Maxi
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 00:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


Ogólnie zapalenie się kontrolki EDC to błąd elektroniki. Zacznij od podpięcia się pod komputer- może tam znajdziesz przyczynę, ewentualnie podjedź do innego mechanika który ma większe pojęcie. Wg mnie 60% to trochę za mało aby pakować się w koszta. Równie dobrze z tego co piszesz może to być wtrysk sterujący Cool
Powrót do góry
qzyck

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolski
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lis 2009, 20:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


mialem podobny problem. wprawdzie EDC nie swieci sie, lecz pompa sie odkrecila i latala jak chciala. objawialo sie to spadkami mocy - podczas jazdy, auto zaladowane 1,5 tony + ok 450 kg na niewysokiej przyczepie, predkosc maksymalna wynosila 70 na prostej, pod gore nie chcial wyjechac na 4 i ledwo szedl na 3 biegu, zas normalnie trojki potrzebuje kiedy ma 2,5 tony ladunku, a i pozniej pociagnie na 4, jak sie rozpedzi. drugim objawem byly ogromne problemy z odpaleniem silnika, niezaleznie od temperatury. dodam, ze z odkrecona pompa auto przejechalo ok tysiac kilometrow. mimo, ze usterka niby zostala usunieta, auto najprawdopodobniej zostanie wyslane na badanie na komputer. Problem znikal w momencie wylaczenia silnika i nastepnie uruchomienia go ponownie. porownojac obie sytuacje to w pierwszym przypadku ledwo jechal a pozniej po prostu lecial. i 100 km/h nie bylo problemem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Lis 2009, 20:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lewy006

Debiutant



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes 518 CDI, 416 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 18:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


Witam mialem podobny problem, co sie okzało uszkodzeniekomputera. Wymiana komputera zajeła 3 minuty i auto chodziło jak nowo narodzone . Pozdrawiam .
Powrót do góry
gadu-gadu
MACHER22

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: RENO MEGANE 1.6 16 V 2004
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 10 Gru 2009, 01:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


nie wiem dokladnie od czego ten skrót EDC, może od elektro niki może nie , w wiekszości przypadków zapala sie gdy na listwie wysokiego ciśnienia nie można go uzyskać lub sie traci, silnik od razy wpada w błąd traci na mocy tak jakby wyłączyło sie turbo , przyczyny , wadliwy czujnik ciśnienia na samej listwie w 313 widać go obok filtru paliwa , drugim powodem wtryskiwacze , jak ich sprawdzić jeśli ktoś chce można zajechać na komputer i powinno wskazać który wymienić , można bez kompa, dostaś sie do wtryskiwaczy zdiąć z każdego zasilanie elektryczne , zdiąć z każdego przelewy , nie gubiąć zapinek Smile, zakrecić rozrusznikiem i z którego przelewu najpredzej bedzie sie lało paliwo ten jest do wymiany , troche to jest tak na hyił trafił , należy pamietać że przy takiej próbie trzeba zabezpieczyćwężyki z przelewiu te zdiete bedzie sie przez nie lalo paliwo . może byćniewydolna pompa , tyle odemnie , zawsze pomagało
Powrót do góry
jano67

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 36


Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 10 Gru 2009, 23:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


"zakrecić rozrusznikiem i z którego przelewu najpredzej bedzie sie lało paliwo ten jest do wymiany ",

Normalnie jestem pod wrażeniem diagnozy Very Happy . I błagam wszystkich piszcie po POLSKU !!!
Powrót do góry
Tomek222

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec
Posiadane auto: Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Gru 2009, 23:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 2,9 problem


Kolego MACHER22 sprinter z o którym mowa w tytule to 2.9 td a nie 2.2cdi .
2.9 nie ma listwy tylko pompe wtryskową.
Powrót do góry
stefanzraichu

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Sprinter 412 TDI '00
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Gru 2010, 09:58
Temat postu:

sprinter 2,9


Witam.
Mam identyczny problem w moim sprinterze, aczkolwiek żadnej pomocnej odpowiedzi tu nie widzę, a może autor wypowiedziałby się co to była za usterka, i jak ją usunął (mam nadzieję, iż nie sprzedał/zezłomował auta przez to) ja czekam na miejsce do jakiegoś elektromechanika, a auto musi jeździć...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesC 350

39 900

2010r.

299 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System