Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
donbastardo23

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Utrecht-Holandia, Ciechocinek-Polska
Posiadane auto: MB Sprinter 312 maxi 2.9TD 96'
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Lis 2009, 00:21
Temat postu:

Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Witam,

Moj Sprinter 212 2.9 TD , rocznik 96 ,przebieg 250000 trzyma normalnie temperature 82-90 stopni ale przy wiekszych obrotach np przekraczajac 120 km/h zaczyna wzrastac tez temperatura i dochodzi tak do 98-99 stopni i utrzymuje sie tak dopoki nie zejde na nizsze obroty np50-90 km/h.Dziwi mnie fakt ze trzyma wysoka temperature przy wysokich predkosciach pomimo pedu powietrza.Jak mu rano wlacze goracy nawiew to wogole bardzo dlugo trwa podnoszenie sie temperatury i w ruchu miejskim po 10 minutach ledwie lapie 82 stopnie,wylacze cieply nawiew i momentalnie widac jak mu sie temperatura troche podniesie.Poza tym np. w korkach temperatura nie wzrasta,tylko ladnie trzyma ok. 90 stopni.Termostat wymienialismy i nie pomoglo.Nie posiadam ksiazki serwisowej ani nie mam za bardzo porownania z innymi sprintkami z takim samym silnikiem, ale czy tu jest duza roznica w tej kwestii w silniku 2.3 a 2.9 a 2.9TD?Nie daje mi to spokoju,a moze to wcale nie jest grozne, choc normalne to chyba nie jest.
Za odpowiedzi z gory dzieki.
pozdrawiam
Powrót do góry
Jowi

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: Sprinter 316 CDI, 312 TDI,Renault Master 2,5DCI,Iveco Daily35C13, Fiat Ducato2,8IDTD
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 21:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Witaj. Sprobuj przemyc chlodnice, bo pewnie sa zatkane. ja tez tak mialem, ale pomogla dopiero wymiana chlodnicy.
Pozdr.
Powrót do góry
jary

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn-warmia
Posiadane auto: MB 308,315cdi
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 23:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


najprawdopodobniej masz zamulona chlodnice jak podpowiada Ci Kolega powyzej jednak jesli np chodzil dluzej na wodzie to jest duzo kamienia a wtedy jest juz gorzej jesli jest czysty uklad chlodzenia to temp stoi jak wryta na +-85 C przynajmniej ja tak mam po 3-4 km mam wlasciwa temp i bez wzgledu na pogode czy ladunek zawsze wartosc jest taka sama jeszcze sprawdz sprzeglo wentylatora -wiskoze
Powrót do góry
donbastardo23

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Utrecht-Holandia, Ciechocinek-Polska
Posiadane auto: MB Sprinter 312 maxi 2.9TD 96'
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 02 Cze 2010, 22:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Minelo sporo czasu , kilometrow prob zaradzenia temu problemowi i narazie nic nie poskutkowalo. Wymienialem termostat , sprawdzalem wiskoze, wymienialem pompe wody, to bylo przy okazji wymiany rolek napinacza i sprzegielka od paska klinowego (wielorowkowego), chlodnica tez byla sciagana i przemywana ale ze wygladala nieciekawie to przy nastepnej okazji grzebania zostala wymieniona i nic nie pomoglo, nadal w miare jak rosna obroty to rosnie temperatura na wskazniku nawet do 100 stopni pod gore z ladunkiem.Na postju lub w korku nawet w najwiekszy upal stoi nisko tylko wraz z obrotami.Zrobilem juz tak 30.000.Wspomne jeszcze ze niedlugo po zakupie auta wymieniana byla uszczelka pod glowica bo miala drobny wyciek na zewnatrz za blok czyli nie do srodka !!!Ubywalo 0,5 litra wody na 1000km.Tak bylo przez 10.000km . Po wymianie tej uszczelki przestalo ubywac wody.Przy okazji ogledzin pod glowica stwierdzono ze tam wszystko wyglada pieknie.Mechanicy rece rozkladaja. Moze ktos cos wie na ten temat.Dzieki za wszystkie odpowiedzi,pozdrawiam
Powrót do góry
jarosek29

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: mercedes sprinter212 2,9 1996 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 16:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


miałem podobnie tylko im wieksze obroty to temperatura spadała niżej aż do 40 stopni noga z gazu temperatura rosła na 90 u mnie siedziała wtyczka czujnika temperatury cieczy wystarczyło przeizolować i podłączyć od nowa sprawdz wtyczke albo sam czujnik..Czujnik znajduje się koło 3 swiecy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 16:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Komar-Trans

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Sprinter 316CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 19:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Witam,
Mój Sprinter zaniemógł podczas wyprawy do Włoch. Podczas długiego podjazdu na autostradzie w Austrii nagle zaczęła podnosić się temperatura płynu chłodzącego. Pomyślałem że to normalne - 15km pod górę. Podczas wyprzedzania ciężarówki przy prędkości ok. 115km/godz. nagle stracił moc. Po zjechaniu na parking wyłączyłem silnik. Po ponownym włączeniu wszystko było OK. I tak kilka razy. Dziś byłem w serwisie i po podłączeniu do kompa pada diagnoza: Uszkodzony kolektor ssący z klapami. Czy ktoś ma taki kolektor????
Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
donbastardo23

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Utrecht-Holandia, Ciechocinek-Polska
Posiadane auto: MB Sprinter 312 maxi 2.9TD 96'
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 14:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Witam, po dlugim czasie , dzieki za porady , w miedzyczasie wymienione zostaly 2 z trzech czujnikow ktore maja zwiazek z temperatura tylko nie wiem ktore (dopytam).Zakres temperatury spadl (o jakies 10 stopni) i ogolnie temperatura stoi nizej (w zwiazku z czym jedzie sie spokojniej bo sie do 100wki nie zbliza tak szybko) ale niestety przy duzych obrotach (np z ladunkiem i przyczepa pod gore) nadal rosnie o jakies dobre 10-15 stopni (a i z malym ladunkiem na plaskim ale przy duzej predkosci na autostradzie np. powyzej 130-140, pozdrawiam.No a tak poza tym to padla wiskoza i kreci caly czas mocno nawet przy zimnym silniku , pozdrawiam
Powrót do góry
juri312

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konskie
Posiadane auto: Audi a6,Sprinter 312
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Wymien kolego chlodnice na orginalna Behra bo tylko na takiej nie bedzie sie grzal.Zadne przemywanie nic nie da.Walkowalem to kilka lat.A jak to nie pomoze to szykuj sie na zdejmowanie glowicy i na wymiane uszczelki pod glowica.Pozdrawiam.
Powrót do góry
donbastardo23

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Utrecht-Holandia, Ciechocinek-Polska
Posiadane auto: MB Sprinter 312 maxi 2.9TD 96'
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 19:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


juri312 napisał:
Wymien kolego chlodnice na orginalna Behra bo tylko na takiej nie bedzie sie grzal.Zadne przemywanie nic nie da.Walkowalem to kilka lat.A jak to nie pomoze to szykuj sie na zdejmowanie glowicy i na wymiane uszczelki pod glowica.Pozdrawiam.



A moglbys mi kolego wyjasnic czemu myslisz ze uszczelka pod glowica?Jak bys proponowal ja sprawdzic?Bo wyciekow wkolo na zewnatrz nie widac.W oleju zadnych sladow wody i w wodzie zadnych sladow oleju.Ogolnie auto chodzi dobrze , nie dymi.Czemu uwazasz ze wymiana chlodnicy na inna niz Behra nie ma sensu?Moge zrozumiec ze jest najlepsza ale wymiana na inna tez powinna cokowiek zmienic a tu po zmianie bylo dokladnie to samo.Nie dobieralismy sie jeszcze do nagrzewnicy, moze to ona jest zamulona albo zakamieniona?Dzieki z gory za wszelkie wypowiedzi w tym temacie i pozdrawiam.
Powrót do góry
alfam17

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: Sprinter 2.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Witam.
W moim sprinterku także wacha się temperatura.
Jeśli jadę na pusto to wskaźnik utrzymuje się na kresce 80st. Natomiast jeśli obciążę go mocno (pod górę samochód na pace + laweta z samochodem) temperatura podchodzi do kreski miedzy 80 a 120 st. Powyżej właczam już ogrzewanie bo boje się że zagotuje mi wodę. Moje pytanie jest gdzie wogóle na wskaźniku jest 90st?? czy temperatura powinna rosnąć powyżej tej kreski, czy wiskoza nie powinna się wtedy włączać? Zaznaczam że chłodnicę mam nową, wiskozę także. Mam niewielki ubytek płynu chłodzącego, natomiast w tamte lato gdy prawdopodobnie padła mi wiskoza a ja tego nie zauważyłem zagotowało mi wodę i wywaliło wężem z termostatu. Od razu się zatrzymałem poczekałem aż ostygnie założyłem węża dokręciłem opaske bo chyba była słabo zakręcona i ciśnienie wyrwało węża, uzupełniłem wodę i delikatnie w drogę. Zaznaczam że mocno obiążam samochód normalnie podczas jazdy z obciążeniem temp jest powyżej 80st ale tylko na podjazdach dochodzi do środkowej kreski a czasami ją przekracza.
Powrót do góry
romankr

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: mercedes 412
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 19:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


witam.
W listopadzie zakupiłem 412 z izotermą chłodnią,windą i oczywiście pakiet
startowy został zrobiony, pompa wtryskowa regeneracja, pompa wody wymiana, oponki,zaciski, amorki itp. Wydawało się że to już koniec inwestycji w autko, aż tu przyszedł pierwszy ciepły dzionek i temperaturka silnika zaczynała rosnąć. Zimą przy jeździe autostradką 100/110 temp. 82/83 stopnie wzrastała tylko przy jeździe pod górę dochodziła do 88/90 stopni, teraz przy jeżdzie 100/110 i temp powietrza 17 temp jest troszkę poniżej 100, sporo.
I teraz zaczynam szukać przyczyny, głowicę zostawiam na koniec,


pytanie przy jakiej temp powinno załączyć się wisko i czy słychać je w kabinie?
Powrót do góry
juri312

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konskie
Posiadane auto: Audi a6,Sprinter 312
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 21:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Wiec tak.Mam dwa sprintery 312d.mialem ten sam problem.Mianowicie grzanie wody.Temperatura pod gore wzrastala do 100 stopni.wymienialem glowice.uszczelke,pompe wody,termostat,wiskoze i nic jie pomoglo.zakupilem nowa chlodnice z firmy behr i problem znikl.Laweta ,przyczepa i temperatura nawet 90 nie przekroczy.Ale w drugim sprinterze jest ten sam problem.Wymienilem wszystko i chlodnice tez i nic nie pomoglo.Ale znalazlem przyczyne.Chlodnica z pierwszego sprintera jest konstrukcyjnie inna.Ma grube rurki (jakies 0.8mm)w chlodnicy i plyn szybko sie miesza i co za razm idzie szybko sie zchladza.A w drugim sprinterze niby chlodnica Behra ale o innej konstrukcji.M cienkie plaskie rurki przeplywowe i plyn wolno sie przemieszcza i stad wysoka temperatura.jestem pewny na 100% ze ta druga chlodnica to podroba.Szukajcie zawsze chlodnicy z grubymi rurkami przeplywowymi.Przerabialem to nie raz.
Powrót do góry
alfam17

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: Sprinter 2.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


A mam jeszcze pytanie gdzie jest 90st na wskaźniku temperatury?
Powrót do góry
romankr

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: mercedes 412
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 09:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


dzięki za odpowiedź. Napisz jaki jest koszt takiej chłodnicy,dla mnie trochę dziwne, że orginał nie wyrabia


a temp.90 jest w połowie kreski pow. 80
Powrót do góry
romankr

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: mercedes 412
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 09:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


panowie jeszcze to wisko przy jakiej temp powinno się załączyć
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesViano

169 999

2014r.

74 000 km

pomorskie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

43 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System