Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alfam17

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: Sprinter 2.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 16:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Mi mechanik mówił że wisko załączącza się powyżej 90st (92 do 95 w zależności od wiskozy). Dalej nie wiem gdzie to 90st, mi temperatura dochodzi do tej kreski powyżej 80st czyli 80st- kreska bez opisu- kreska z czerwonym polem 120st, mi dochodzi do kreski bez opisu. Jak ją przekracza włączam ogrzewanie bo wyżej się boję.
Powrót do góry
juri312

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konskie
Posiadane auto: Audi a6,Sprinter 312
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2011, 16:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Jak chlodnica dobra to wisko zalacza sie przy 90 stopniach.Chlodnica to koszt okolo 650zl orginal.Ja tyle placilem.
Powrót do góry
alfam17

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: Sprinter 2.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 08:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Zbyt dużemu spadkowi temperatury winny był uszkodzony termostat, teraz temperatura nie spada juz poniżej 80st, ale nadal jest problem z podnoszeniem sie temperatury w okolice 100st w przypadku dużego obciążenia. Tak jakby wisko się nie załączało. Jak jest zimny silnik to wisko jest załączone gdy silnik nagrzeje się do 80st wyłącza się i ponownie nie zalącza gdy przekroczy 90st.
Powrót do góry
juri312

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konskie
Posiadane auto: Audi a6,Sprinter 312
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 20:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Wisko powinno zalaczyc sie tak nad 90 stopnii.Zwrocic trzeba uwage na chlodnice.U mnie maja kanaly wodne bardzo grube.I naprawde w alpach z przyczepa temp.nigdy do 95 nie doszla.A jak byla tamta chlodnica (nowa z cienkimi kanalami)temperatura rosla a wisko nie reagowalo.90 stopni to jest wskazowka miedzy 100 a 80.Tak posrodku.
Powrót do góry
alfam17

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: Sprinter 2.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 12:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Witam ponownie.
Z tego co zauważyłem to poprzedni właściciel nie zamontował na chłodnicy plastikowej obudowy.
Wybrałem się więc na serwis i zakupiłem obudowe do chłodnicy (wersja z klimatyzacją). Założyłem obudowę na chłodnicę niestety samochód dalej podczas obciążenia osiąga temperaturę 100st. Wisko nie reaguje na wzrost temperatury. Zaznaczam że chłodnicę mam nową oryginalną BEHR z rurkami okrągłymi nie płaskimi, sprzęgło wiskotyczne także mam nowe oryginał BEHR dla wersji z klimatyzacją (nawiasem czym różni się wiskoza dla wersji bez klimy). Natomiast zastanawia mnie jedna kwestia, po założeniu obudowy chłodnicy jakoś mały wydaje mi się wiatrak wiskozy, ja mam zamontowany taki 6-cio ramienny ale coś wydaje mi się że jest on troche za mały w stosunku do otworu w obudowie chłodnicy, natomiast na allegro sprzedają wiatraki 6-ramienne i 9-cio ramienne i w każdym z nich przeznaczenie jest do 2.9TDI, czy powodem nie załączania się wiskozy może być nie odpowiedni wiatrak?? czy do wersji z klimatyzacją powinienem zamontować wiatrak 9-cio ramienny?? bardzo proszę o pomoc ponieważ już się gubię, no chyba że to taka przypadłość motora 2.9 że nabiera temperatury podczas obciążenia a ja szukam niepotrzebnie przyczyny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 12:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
juri312

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konskie
Posiadane auto: Audi a6,Sprinter 312
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 21:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


A sprawdzales termostat?Moze za pozno otwiera albo wogole.Wiatraki wychodzily dwa rodzaje,6 i 9 ramienny.Wisko zalacza sie wtedy gdy bi metal na wisko wylapuje temperature z chlodnicy i zalacza wisko.Jak nie bedzie obiegu wody i chlodnica bedzie zimna a temperatura bedzie wysoka to wisko sie nie zalaczy.Wisko zalacza sie wtedy bkiedy naprawde musi.Normalnie to temp.utrzymuje sie tak na 85 stopni.
Powrót do góry
alfam17

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): z Polski
Posiadane auto: Sprinter 2.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Termostat mam nowy chłodnica gorąca, jest jeszcze jedna sprawa że to że wskaźnik temperatury pokazuje mi 100st wcale może nim właściwie nie być, tylko jak to sprawdzić? acha i jak dowiedzieć się jaki mam mieć w końcu ten wiatrak?
Powrót do góry
juri312

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konskie
Posiadane auto: Audi a6,Sprinter 312
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 08:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Mam pytanie kolego.Doszedles z ta temperatura?
Powrót do góry
donbastardo23

Debiutant



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Utrecht-Holandia, Ciechocinek-Polska
Posiadane auto: MB Sprinter 312 maxi 2.9TD 96'
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 30 Gru 2012, 01:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Minelo sporo czasu i w miedzyczasie przesiadlem sie na innego sprintera - 312 maxi , czyli silnik ten sam tylko karoseria inna i zawieszenie sztywniejsze no i przelozenie na moscie wolniejsze. Przyczyn tej wysokiej temperatury moze byc wiele ale dla tych co przeczytali calu temat to ten kolega co sie zarzeka ze chlodnica BEHRU moze zaradzic moze miec racje bo w tym sprintku mam taka chlodnice i problemu nie ma. To znaczy tez troche rosnie temperatura przy duzym wysilku ale nieznacznie. Inny wplyw na temperature moze miec przelozenie mostu??? Na szybszym moscie pod gore bylo jednak troszke ciezej . Ja jezdzilem tak przez 3 lata i nic sie nie stalo. Szukalem swego czasu postow na ten temat i nie zauwazylem zeby sie czesciej wspominalo sie o tym ze ktos zagrzal silnik przy 100 stopniach. Podzialka tez nie bez powodu siega 120 stopni a czerwone pole jest dopiero powyzej 120 C . Wydaje mi sie ze musi byc powazna awaria zeby zagrzac silnik. Jak sie tylko przekroczy stan maksymalnego wysilku (sczyt gorki) to silnik sie znow studzi . Tym sprinterem teraz co ma wolniejszy most te same gorki z podobnym ladunkiem a nawet ciezszym pokonuje na wyzszym biegu , latwiej i temperatura utrzymuje sie nizej. To tylko moje spostrzezenia a nie diagnoza, tak jak wspomnialem przyczyn jak sie okazalo moze byc wiele . Wymienialem chlodnice na nowa , nieorginalna i termostat i wiskoze i nie bylo zmian . Zostaly wymienione 2 z 3 istniejacych czujnikow w obiegu chlodzenia i zmienil sie zakres temperaturu na troche nizszy ale skok temp. przy duzym wysilku pozostal. Moze ktos by ten temat wytlumaczyl bardziej technicznie . Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
PACIU83

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): SYCÓW
Posiadane auto: SPRINTER 2,9 TDI 135KM+LAWETA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sie 2013, 15:17
Temat postu:

pytanie odnośnie temperatury


chciałem zapytać ta kreska nad 80stopni to jaka tj temperatura??90 czy 100?jadąc w te upały to temperatura utrzymuje sie właśnie na tej kresce nad 80 może ktoś na 100% potwierdzić jaka to temperatura?
drugie pytanie gdzie kupie chłodnice ori BEHRA??w serwisie 1650zł
Powrót do góry
dkmgtc88

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Witkowo
Posiadane auto: Sprinter 312 Maxi 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2016, 19:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


Też przerabiałem ten temat i rozwiązanie było bardzo proste- wymiana korka od zbiorniczka z płynem, gdyż zaworek w starym nie utrzymywał odpowiedniego ciśnienia w układzie Nowy oryginalny niemiecki korek całe 26zł i po problemie
Powrót do góry
highend

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Sprinter 312D
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2016, 09:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Temperatura,wahania temperatury Sprinter 212 2.9 TD


miałem tak dwa razy
nowa chłodnica rozwiązała problem
stara była zasyfiona w środku i żadne czyszczenie nie pomagało
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

154 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System