Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Jak wyjąć tylne siedzenia (CLK coupe)??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pukos

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: MB CLK 200K coupe; 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 23 Lis 2009, 12:21
Temat postu:

Jak wyjąć tylne siedzenia (CLK coupe)??


Witam,
mam problem z demontażem tylnych siedzeń. Otóż odkręciłem tylną listwę w bagażniku, graniczącą z tylnymi oparciami, myśląc że dostanę się do śrub od oparcia, jednak nic z tego... Środkowa śruba jest zespawana z obydwoma oparciami tylnych siedzeń. Siedzisk również nie mogę wyjąć (po prostu nie wiem czy są na zaczepach, śrubach czy tp.). Do tego wszystkiego część okalająca zewnętrzny bok (plecy) pasażera przeszkadza w próbie odkręcenia dwóch śrub (nie wiem od czego są). W związku z tym moja prośba - czy ktokolwiek demontował tylne siedzenia w CLK coupe? Proszę o krótką poradę od czego zacząć.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Tigeros

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: Mercedes-Benz clk 208 230K 1999
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 22:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Jak wyjąć tylne siedzenia (CLK coupe)??


Najpierw zacznij od wyciągnięcia siedzisk są przytwierdzone na zaczepach w przedniej części siedziska następnie przy oparciach znajdują się 2 boczki z prawej i lewej strony oczywiście w dolnej części przykręcone są śrubami wykręć je i odchyl boczki do góry powinny pokazać się śruby mocujące zewnętrzne strony oparcia wykręć je, pomiędzy oparciami znajdują się dwie śruby trzymające oparcia razem, dolną śrubę powinno wymontować się z oparciami w pionie natomiast górną przy złożonych siedzeniach (lub jednym złożonym za pasażerem) czyli w poziomie
Powrót do góry
pukos

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: MB CLK 200K coupe; 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 16:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Jak wyjąć tylne siedzenia (CLK coupe)??


Dzięki za podpowiedź, wszystko się zgadza od momentu wyjęcia siedziska (to sprawdzałem "na oko"), problem u mnie jednak leży w wyjęciu siedzisk- otóż nie mam żadnych zaczepów w przedniej części siedzisk. Co prawda jest mała rynienka z przedniej części, ale po odchyleniu w górę siedzisk (o ok. 1-2cm, więcej nie da się) i włożeniu tam palca, żadne zatrzaski nie są wyczuwalne. Próbowałem już z śrubokrętem, też bez skutku. W c-klasie bez problemów można siedziska wyjąć, tutaj jakiś jest ukryty knyf... Zastanawiałem się czy nie ciągnąć siedziska do siebie, ale to podobno bez skutku. Taki jak ja problem ma również kilku właścicieli CLK, tyle że oni nie muszą ich demontować, ja tak...
Jeżeli ktoś potrafi dokładniej określić miejsc tych zatrzasków, czym i jak je nacisnąć (chociaż kierunek), będę wdzięczny.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Tigeros

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: Mercedes-Benz clk 208 230K 1999
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 27 Lis 2009, 11:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Jak wyjąć tylne siedzenia (CLK coupe)??


Kanapa jest na zaczepach natomiast zwolnienie zaczepów jest jednocześnie banalne i skomplikowane Rozwiązanie w siedziskach od strony drzwi ukryty jest przycisk zwalniający zaczep, wystarczy nacisnąć na zewnętrzny róg kanapy od czoła czyli w poziomie i zaczep zostaje zwolniony (sprytne) napisz czy się udało
Powrót do góry
Tigeros

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: Mercedes-Benz clk 208 230K 1999
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 13:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Jak wyjąć tylne siedzenia (CLK coupe)??


co ciężko odpisać Laughing
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 01 Gru 2009, 13:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pukos

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: MB CLK 200K coupe; 2001
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 16 Gru 2009, 21:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Jak wyjąć tylne siedzenia (CLK coupe)??


Trochę mi zajęło wyciągnięcie siedziska, stąd moja zwłoka w odpowiedzi Wink. A poważnie, to w moim Mesiu sytuacja wyglądała tak: 1. należy wyjąć plastikową listwę od strony bagażnika (tą za siedziskiem); 2. zająć wygodną pozycję wewnątrz samochodu (kierunek odwrotny do jazdy) i najlepiej zawołać kogoś postury Pudziana do pomocy; 3. napierać na siedzisko w kierunku bagażnika (można z odpowiednią siłą uderzać w nie- konkretnie w rant, pamiętając, że siedzisko jest na dwóch zaczepach, które muszą "puścić"). Wymaga to użycia trochę siły i troszkę głowy Wink
Oczywiście za pomoc stawiam piwko!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System