Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lecter

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W124 200 E automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 14:21
Temat postu:

Wymiana akumulatora W211


Witam
Wczoraj postanowilem wymienic akumulator na nowszy. Znajac rozne skutki wymiany baterii w mercedesie E (w211) robilem to na dwa akumulatory aby napiecie bylo ciagle podawane. Podczas tej operacji zaobserwowalem ze jednak lampki w bagazniku zgasly, wiec albo nieudaolnie to robilem albo przewody sie jakims cudem same odlaczyly. Takze w wyniku wymiany akumulatora samochod nie mial kolo 10/15 minut dostawy pradu. po zalozeniu nowego akumulatora zaczely sie dziac rozne ciekawe historie.
Otoz:
- brak kierunkowskazów,
- brak świateł cofania,
- brak świateł awaryjnych,
- brak sterowania zagłówkami tylnych siedzeń
- brak otwarcia bagażnika przyciskiem oraz z pilota
- brak sterowania fotelem

Dzwoniac do doradcy mercedesa, informujac go o problemie, oswiadczyl ze byc moze "zawiesil sie" modul. Czy rzeczywiscie problem tkwi w module SAM? Czy trzeba szukac w bezpiecznikach, skasowac usterki komputerem...
Prosze o jakakolwiek odpowiedz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 14:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


Podjec na zwykly odczyt i kasowanie bledow,niekoniecznie musi byc to serwis.w mercedesach tak jak napisales,dzieja sie rozne ciekawe rzeczy,w twoim przypadku zawiesil sie/nie dziala poprawnie modul.wyciagnil bezpiecznik od modulu na chwile,wloz ponownie,moze to pomoze,w innym przypadku wizyta w warsztacie bedzie niezbedna,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Lecter

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W124 200 E automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 15:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


paulo77 napisał:
Podjec na zwykly odczyt i kasowanie bledow,niekoniecznie musi byc to serwis.w mercedesach tak jak napisales,dzieja sie rozne ciekawe rzeczy,w twoim przypadku zawiesil sie/nie dziala poprawnie modul.wyciagnil bezpiecznik od modulu na chwile,wloz ponownie,moze to pomoze,w innym przypadku wizyta w warsztacie bedzie niezbedna,pozdr


Dzieki za szybka odpowiedz.
W sumie nie wiem ktory bezpiecznik jest odpowiedzialny za modul wiec pozostaje mi powyjmowac wszystkie a jak to nic nie da to szukac jutro elektronika.
Pzdr
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 22:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


Witam najpierw sprawdź wszystkie bezpieczniki pod maską przy silniku od przedniego SAMA i od tylnego SAMA jest w bagazniku jak sa ok to wymontuj kluczyk ze stacyjki i odepnij kleme z akumlatoza nie podpinając nic innego i poczekaj z dwie trzy minuty podepnij i zamknij autko z pilota i otwóż i zobacz czy dzała czy nie bo to ci może pomóc tylko po tym będziesz musiał zaprogramować szyby i ustawić zegarek i czasami trzeba wbić kod do radia ale to zrobisz samemu. Pozdrawiam
Powrót do góry
Lecter

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W124 200 E automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 23:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


sylwester217 napisał:
Witam najpierw sprawdź wszystkie bezpieczniki pod maską przy silniku od przedniego SAMA i od tylnego SAMA jest w bagazniku jak sa ok to wymontuj kluczyk ze stacyjki i odepnij kleme z akumlatoza nie podpinając nic innego i poczekaj z dwie trzy minuty podepnij i zamknij autko z pilota i otwóż i zobacz czy dzała czy nie bo to ci może pomóc tylko po tym będziesz musiał zaprogramować szyby i ustawić zegarek i czasami trzeba wbić kod do radia ale to zrobisz samemu. Pozdrawiam


Bepieczniki wszystkie sprawdzone i sa OK.
Takze sprobuje zrobic motyw z wymontowaniem klemy.

Sposob nie dziala chyba ze masz na mysli jakas konkretna kleme albo obie.
Ja wymontowalem "+" przy uchylonych drzwiach (kierowca i lewy tyl) aby mi po chwili samochod sam ich nie zamknal, po czym odczekalem te 3 minuty, wsadzilem z powrotem kleme +, przymknalem drzwi, potem zamknalem samochod z pilota a nastepnie otworzylem.
Bez zmian.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 23:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2009, 02:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


Witam to niestety będziesz musiał jechać na ten komputer bo to jest troche dziwny przypadek nigdy się takie cos nie dzieje po wymianie akumlatora a nie było jakiegos zwarcia + do masy ??? ale moze po skasowaniu błędów wruci do normy miejmy taką nadzieje a przy następnej wymianie nie podpinaj innego akumlatora tylko wymontuj jeden i załoz drugi i ma działać i kluczyk musi byc wymontowany ze stacyjki. Pozdrawiam
Powrót do góry
Lecter

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W124 200 E automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2009, 22:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


Komputer stwierdzil ze nie moze sie polaczyc z modulem SAM tylnim wiec modul pewnie sie uszkodzil, takze czeka mnie caly tydzien zabawy. Jak bede juz cos wiecej wiedzial to napisze.
Pozdrawiam

TEMAT ZAMKNIETY
Padl modul tylni SAM, po jego wymianie wszystko wrocilo do normy. Nauczka na przyszlosc by nie kombinowac z "zapasowym" akumulatorem podczas wymiany "wlasciwego" akumulatora.
Pozdrawiam
Powrót do góry
fuks1

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W211 270 CDI 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Gru 2009, 00:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


kurczę szkoda, że dopiero teraz zobaczyłem ten post bo pewnie oszczędził bym ci wydatków. Okazało się, że na SAMA z bagażnika była akcja serwisowa i wymieniają go w serwisie merca za darmo!!! Wiem bo miałem to samo co ty i mój sam został właśnie w mercu wymieniony.
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Lecter

Czytelnik



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W124 200 E automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Gru 2009, 00:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


mysle ze mnie akcja serwisowa raczej by nie objela, bo to auto sprowadzane i nie do konca serwisowane w aso, wydatek nie byl duzy wiec przeboleje Wink ale dzieki za informacje.
Powrót do góry
kozma

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oleśnica
Posiadane auto: mercedes w211 2.7cdi 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2010, 09:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


fuks1 napisał:
kurczę szkoda, że dopiero teraz zobaczyłem ten post bo pewnie oszczędził bym ci wydatków. Okazało się, że na SAMA z bagażnika była akcja serwisowa i wymieniają go w serwisie merca za darmo!!! Wiem bo miałem to samo co ty i mój sam został właśnie w mercu wymieniony.
pozdrawiam

witam na jakich zasadach wymieniają ten moduł tj tylko uszkodzone czy w ramach zapobiegania ewentualnemu uszkodzeniu . mi nie działa ogrzewanie tylnej szyby tj raz działa a czesciej nie działa bezpiecznik i przekaznik jest ok ponieważ grzeją lusterka pozdrawiam i czekam na odp
Powrót do góry
fuks1

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W211 270 CDI 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2010, 20:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Wymiana akumulatora W211


Po prostu powiedz w serwisie , że chciał byś zobaczyć , czy modół SAM w twoim aucie kwalifikuje się do wymiany w ramach akcji serwisowej. Ważne jest aby w przypadku odmowy zasięgnąć informacji dlaczego nie i jakie są warunki kwalifikacji do takiej akcji. W moim przypadku jeden gość w serwisie kazał mi wymienić ten modół na własny koszt, jak to zrobiłem i przy okazji byłem w serwisie, to inny gość powiedział mi, że oni wymieniają za darmo ( no i wymieniłem jeszcze raz bo tamten był z allegro za 400 pln). Tak więc zadzwoń do kilku serwisów i wypytaj, możesz też zapytać o inne akcje serwisowe jak swożnie w wachaczach (nie wiem czy dobrze u mnie z ortografią), czy oprogramowanie w silniku, lub chłodnica "valeo".
Daj znać potem co i jak
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System