Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aldi02

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Mercedes A klasa 168W
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 18:09
Temat postu:

Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Witam, Niedawno kupiłam A klasę i zauważyłam, że mam niezgodność wskazania prędkościomierza z rzeczywistą prędkością. To spora różnica, bo wynosi około 10 km (prędkościomierz zaniża!) Mam sportowe opony (czyli niższe niż zalecane), ale to oznacza, że prędkościomierz powinien raczej zawyżać, a nie zaniżać prędkość. Książka serwisowa jest raczej starannie prowadzona i nie wynika z niej, że coś mogło być "grzebane" przy prędkościomierzu.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co do przyczyny?
Powrót do góry
adam28i

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld.de
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso 1.4 VTI
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 18:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Witam i mam pytanko z czym porownywales predkosc bo jak z jakas nawigacja to odrazu ci powiem, ze to nawigacja w 99% przeklamuje predkosc.
_________________
adam28i
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
aldi02

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Mercedes A klasa 168W
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 18:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


No przede wszystkim z fotoradarem Laughing Ale rzeczywiście zaczęłam podejrzenia od nawigacji, która podawała inną prędkość. Widzę też w mieście w drażliwych punktach, że jadę dużo poniżej 50, aby dostosować prędkość do innych pojazdów. Ale wielkość tej różnicy opieram na wskazaniach GPS. Hmmm... No teraz już nie wiem co o tym myśleć...
Powrót do góry
adam28i

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld.de
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso 1.4 VTI
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 19:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Ja bym sie nie przejmowal w koncu jakas tolerancja zawsze jest +- a jak juz podejzewasz, ze zaniza to przynajmniej nie dostaniesz mandatu. Smile
_________________
adam28i
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
aldi02

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Mercedes A klasa 168W
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 19:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Wręcz odwrotnie; jak napisałam prędkościomierz zaniża: czyli pokazuje, że np. jadę 50km/h, a w rzeczywistości prędkość jest wyższa i dlatego właśnie jest to problem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 19:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 20:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Jak duże masz felgi (15"?) i jaki rozmiar założonych opon?
Po mieście raczej nikt nie jeździ 50 Smile Znakomita większość jeśli ruch pozwala jeździ szybciej a niektórzy nie przekroczą 40. Prędkościomierze są fabrycznie robione tak, żeby (chyba, że ktoś sobie założy koła jak od taczki) ciut zawyżać.
Powrót do góry
aldi02

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Mercedes A klasa 168W
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 20:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Koła - stwierdził mechanik - mam niższe od standardowych ( nie pamiętam wymiarów. Jutro ew. sprawdzę i podam). Ale dwóch mechaników zgodnie orzekło, że max. różnice w prędkości to 4-5km. Postaram się poprosić kogoś, by pojechał przede mną określoną prędkością i w ten sposób sprawdzę dokładną różnicę. Wg. nawigacji to 10-11 km, ale kolega we wcześniejszym poście napisał, że ten pomiar może być błędny.
Powrót do góry
Mcar

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZURY
Posiadane auto: audi tdi
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 08:41
Temat postu:

niezgodna prędkość


Witam jeżeli to zaniżanie jest na całej skali licznika to najprostszym sposobem jest zmiana połozenia wskaznika na osi prędkościomierza ,łatwo to zrobić jak się orientujesz w tym.
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 13:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Co do wcześniejszych wypowiedzi o prędkości z GPS - to GPS podaje bardzo dokładnie prędkość szczególnie przy stałej prędkości ciężko o coś bardziej dokładnego. Prędkościomierze w samochodach zawsze są ustawiona na błąd wskazania + 5-10%. Czyli jak jedziesz np. 110km/h to w rzeczywistości twoja prędkość jest 100km/h. Jeżeli twój licznik zaniża wartość to tylko dla tego że masz za dużą średnicę koła (nie mylić ze średnicą felgi). Małe koło żeby przejechać ten sam dystans co większe musi nakręcić więcej obrotów. Twoje za duże koła kręcą się wolniej niż fabrycznie zalecane i stąd ten błąd. Zmień koła na zgodne z danymi producenta.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Mcar

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZURY
Posiadane auto: audi tdi
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 21:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Rozwarz co zrobić wymiana kół czy poprosić kogoś znającego się na prędkościomierzach o przesunięcie wskazuwki Idea
Powrót do góry
aldi02

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Mercedes A klasa 168W
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 18:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Ok., więc po kolei: koła mam sportowe, więc mniejsze niż zalecane przez producenta, tak więc powinny zawyżać prędkość, nie zaniżać. Oponki są ładne, na ślicznych felgach, więc nic z nimi robić nie będę. Dzisiaj zmierzyłam różnicę prędkości: to 12 km! To i nie dziwne, że zdążyłam zapłacić 300zł mandatu: te 12 km plus moja ciężka noga... Laughing Laughing Teraz mi doradźcie co zrobić, aby skorygować prędkościomierz. Nie mam w pobliżu serwisu Mercedesa. Czy "zwykły" mechanik nie zrobi mi tam demolki? Aż boję się pomyśleć...
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 19:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


aldi02 napisał:
Nie mam w pobliżu serwisu Mercedesa. Czy "zwykły" mechanik nie zrobi mi tam demolki? Aż boję się pomyśleć...

Chyba za dużo kombinujesz.
Jeśli nie potrafisz zapamietać że jedziesz 12 km szybciej jak wskazanie licznika to na tarczy licznika zmiń sobie cyfrki np. tam gdzie masz 50 zrób 60 i bez ingerencji w elektronikę załatwisz problem. Po prostu zrób nową tarcze z uwzględnieniem poprawki.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
aldi02

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: Mercedes A klasa 168W
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 19:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Samochód nie działa jak należy, ja staram się znaleźć sposób na zlikwidowanie problemu. Czy ktoś jeszcze uważa, że to kombinowanie?
Chyba jednak pozostaje mi zaufanie mechanikowi... Ale dziękuję dwóm kolegom za RZECZOWE uwagi.
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Pon 07 Gru 2009, 10:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


Kombinujesz, kombinujesz. Piszesz że masz sportowe koła - a czy ładne sportowe koło jest większe czy mniejsze od oryginału - żeby to wiedzieć to trzeba mieć coś więcej niż nazwa sportowe i ładne - napisz rozmiar np. 195/55/R15 - to jest pełne oznaczenie z którego można zrobić porównanie średnicy. Znajdź taki symbol na oponie i podeślij.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Mcar

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZURY
Posiadane auto: audi tdi
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 07 Gru 2009, 10:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezgodność prędkości ze wskazaniem predkościomierza


aldi02 napisał:
Samochód nie działa jak należy, ja staram się znaleźć sposób na zlikwidowanie problemu. Czy ktoś jeszcze uważa, że to kombinowanie?
Chyba jednak pozostaje mi zaufanie mechanikowi... Ale dziękuję dwóm kolegom za RZECZOWE uwagi.

Kolega culmen podaje Ci prostszy sposób ale deskę i tak trzeba wyjmować Idea
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System