Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tombalt

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: W245 B200 CDI '09/S-MAX TDCI '09
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 16:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


Witam,
po rozkodowaniu VIN'u nie mam pozycji 474 - DIESEL PARTICULATE FILTER. Auto jest z polskiego salonu, czy to oznacza, że nie mam filtr DPF, czy też może być? Poprzedni właściciel twierdzi, że jest, a ASO twierdzi że nie ma. Aczkolwiek pan który mi to sprawdzał sam nie wiedział i poszedł z wydrukiem wyposażenia na warsztat i tam mu powiedzieli ze nie ma...
jest czy nie,, oto jest pytanie....
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 20:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


tombalt napisał:

po rozkodowaniu VIN'u nie mam pozycji 474 - DIESEL PARTICULATE FILTER. Auto jest z polskiego salonu, czy to oznacza, że nie mam filtr DPF, czy też może być?

Może i jest... może i nie ma...
SKĄD NIBY TO MAMY WIEDZIEĆ? Ze szklanej kuli?
- nie wiem z jakiej "viniarki" korzystasz (pewnie z ruskiej - więc nie spodziewaj się 100% prawdy)
- nie wiem, co znalazł pracownik serwisu i gdzie tego szukał
- nie wiem jaki masz VIN pojazdu
tombalt napisał:

jest czy nie,, oto jest pytanie....

Na podstawie tego, co napisałeś, to tylko wróżka pomoże. Nie zapomnij wziąć zdjęcia auta ze sobą.
Powrót do góry
tombalt

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: W245 B200 CDI '09/S-MAX TDCI '09
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 20:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


Kolego Gerri...
Sądziłem, że może jest jakiś inny kod który należy wziąć pod uwagę, który sugeruje posiadanie DPF

Gerri napisał:

SKĄD NIBY TO MAMY WIEDZIEĆ? Ze szklanej kuli?
Gerri napisał:

Na podstawie tego, co napisałeś, to tylko wróżka pomoże. Nie zapomnij wziąć zdjęcia auta ze sobą

Nie sądziłem że odpowiedź będzie taka uszczypliwa...

Gerri napisał:

- nie wiem z jakiej "viniarki" korzystasz (pewnie z ruskiej - więc nie spodziewaj się 100% prawdy)

http://www.vindecoderz.com/EN/Mercedes-Benz

Gerri napisał:

- nie wiem, co znalazł pracownik serwisu i gdzie tego szukał

Pracownik na podstawie VIN'u wydrukował specyfikację samochodu - przecież napisałem wyraźnie

Gerri napisał:

- nie wiem jaki masz VIN pojazdu

proszę bardzo: WDD2452081J466682
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 21:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


tombalt napisał:

Nie sądziłem że odpowiedź będzie taka uszczypliwa...

No bo się pytasz, a nie dajesz żadnego punktu zaczepienia. Confused
tombalt napisał:

Pracownik na podstawie VIN'u wydrukował specyfikację samochodu - przecież napisałem wyraźnie

Karta danych pojazdu nie jest jedynym źródłem informacji o aucie. W przypadkach wątpliwych należy również skorzystać z innych opcji - jak na przykład programu EPC i doświadczony doradca serwisowy powinien o tym wiedzieć.
tombalt napisał:
proszę bardzo: WDD2452081J466682

Nie trzeba było tak od razu?
Dokumentacja producenta nie potwierdza zamontowania filtra DPF w tym aucie.
Jeżeli masz dalej wątpliwości, to wystarczy wpuścić kogoś kumatego pod auto. Ktoś, kto wie o co chodzi nie będzie miał żadnego problemu żeby stwierdzić w układzie wydechowym obecność filtra cząstek stałych.
Auto było regularnie serwisowane (jest świeżo po przeglądzie) tak więc materiały eksploatacyjne (zwłaszcza olej silnikowy) były najprawdopodobniej właściwie dobrane. Czy jest może inny powód dla którego pytasz o obecność DPF?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tombalt

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: W245 B200 CDI '09/S-MAX TDCI '09
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 21:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


Gerri napisał:
Czy jest może inny powód dla którego pytasz o obecność DPF?

Szukaliśmy małej benzyny aby poprawić logistykę z trójką dzieci, auto do kręcenia się po mieście. B-klasa nas urzekła przestronnością w tak małym aucie. Auto kupione spontanicznie od znajomego, zmieniał na nowe. W fordzie S-Max nie mam filtra i jestem z tego faktu zadowolony. Chciałbym się dowiedzieć czy w naszym nowym nabytku nie ma dziada....
ps. sam jestem ciekaw jak się auto będzie sprawować
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Mar 2016, 21:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tombalt

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: W245 B200 CDI '09/S-MAX TDCI '09
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 14:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


Gerri napisał:

Jeżeli masz dalej wątpliwości, to wystarczy wpuścić kogoś kumatego pod auto. Ktoś, kto wie o co chodzi nie będzie miał żadnego problemu żeby stwierdzić w układzie wydechowym obecność filtra cząstek stałych.

oglądałem dziś na portalu aukcyjnym jak wygląda filtr DPF. Jeśli idą rurki przed i za (jak mniemam do czujników ciśnienia) to domyślam się że to jest DPF. Co w przypadku jeśli takich rurek nie ma? sprzedawcy opisują takie przypadki również jako DPF? Czy to nadinterpretacja? Czy była wersja DPF bez cienkich rurek przed i za puszką?


bez rurek


z rurkami
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 15:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


Nic nie wiem o wersji bez rurek w Mercedesie. Czujnik ciśnienia jest podstawą do pomiaru stopnia zapełnienia filtra.
Powrót do góry
tombalt

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: W245 B200 CDI '09/S-MAX TDCI '09
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 15:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


Czyli jak mój (tłumik środkowy? katalizator?) wygląda jak na pierwszym zdjęciu to jest prawdopodobne że nie mam dpf? Rurek z całą pewnością nie mam...
Powrót do góry
tombalt

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: W245 B200 CDI '09/S-MAX TDCI '09
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Mar 2016, 15:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


mój mechanik potwierdził, NIE MAM DPF Very Happy Very Happy
Powrót do góry
fooksik

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZÓW
Posiadane auto: Mercedes B klasa 245 B200 CVT 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2016, 19:36
Temat postu:

Witam


A ja w swojej B klasie posiadam DPF i uważam że fajnie się przyspiesza nie pozostawiając za soba cmury czarnego dymu ,użytkując samochód na krótkich odcinkach(5km w jedna stronę do pracy)po prawie dwóch latach zadnych problemów z DPFem (i zadnego dymu za soba) WIEC JESLI KTOŚ MA PROBLEMY Z DPFem to silnik i układ wtryskowy jest niewydolny. Moim zdaniem usunieciem DPFu nie naprawiamy swojego silnika tylko usuwamy element który wykrywa i (poprzez szybsze nisz normalne zapełnienie sie czastkami stałymi sadzy )sygnalizuje nam że silnik generuje za dużo sadzy.Oczywiscie jest to moja opinia i osobiście nie widze nic złego w fakcie że posiadam sprawny silnik diesla z sprawnym DPFem i nie zamierza go nigdy usuwac Smile
Pozdrawiam wszystkich miłosników mercedesa Laughing
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 12 Kwi 2016, 08:42
Temat postu:

Re: Witam


fooksik napisał:
JESLI KTOŚ MA PROBLEMY Z DPFem to silnik i układ wtryskowy jest niewydolny.

Robisz kolego błędne założenia do swojej teorii. To, co wydziela silnik diesla to nie tylko sadza. To również inne cząstki stałe (jak np. popiół) i jak na razie nie ma możliwości, żeby tego uniknąć. To nie jest tak, że dobrze wyregulowany silnik spali wszystko, a z rury wydechowej będzie pachnąć fiołkami. Duże znaczenie dla procesu spalania mają również użyte materiały eksploatacyjne jak paliwo i olej. Nawet dobrej jakości oleje przeznaczone do silników z DPF-em noszą nazwę "niskopopiołowe" a nie "bezpopiołowe".
Jak więc widać wypalanie od czasu do czasu MUSI się odbyć. I na pewno nie zakończy się ono sukcesem na odcinku 5 km. kiedy silnik nawet nie zdąży się dobrze rozgrzać. Powiem więcej: jeżeli jednak wypalanie uda się rozpocząć, a zostanie ono przerwane w trakcie - to jest to tym bardziej szkodliwe dla silnika. Bo w czasie wypalania do układu wydechowego trafia dodatkowe paliwo, które powinno spalić się w DPF-ie i w ten sposób podnieść jego temperaturę. Jeżeli paliwo trafi do wydechu, a temperatura nie zdąży się odpowiednio podnieść to paliwo się nie spali - tylko sie zwęgli i odłoży wewnątrz filtra w postaci sadzy skutecznie zapychając jego przelot. To nie wszystko - bo po następnym uruchomieniu silnika wypalanie rozpocznie się na nowo, i znowu zostanie przerwane. A trafiające ze zwiększoną częstotliwością do komór spalania dodatkowe paliwo będzie spływać do karteru rozpuszczając olej i obniżając jego właściwości smarne.

Tak więc podejrzewam, że z tymi jazdami 5 km do pracy to coś ściemniasz. Mogę z cała odpowiedzialnością powiedzieć, że Mercedes z DPF-em to na pewno nie jest auto do jazdy w mieście. Jeżeli nie wyjedzie od czasu do czasu na trasę, to kłopoty się zaczną. Prędzej czy później, ale jest to nieuniknione.
Powrót do góry
fooksik

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZÓW
Posiadane auto: Mercedes B klasa 245 B200 CVT 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2016, 17:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Filtr cząstek stałych


Oczywiście wyraziłem tylko swoją opinie Very Happy
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, silnik generuje cząstki stałe sadzy(w ilości zależnej od warunków użytkowania i stanu technicznego) a popiół powstaje na skutek wypalania sadzy w DPFie a nie w silniku (im jest go więcej tym bardziej maleje pojemnosć filtra cząstek stałych i zaczynają się problemy )natomiast paliwo dodatkowo wtryśnięte spala sie w katalizatorze by podnięść temperaturę spalin do ok 570 stopni celsjusza by zainicjowac spalenie sie sadzy w DPFie . Oczywiście wypalanie musi sie co jakis czas odbyć u mnie średnio raz na 1000km(często kontroluje wartości rzeczywiste na SD i porównuje z samochodami o różnych przebiegach i różnych markach wiec skalę porównawczą mam dużą i B klasa Mercedesa 245 naprawdę dobrze sie sprawuje w tym temacie,najgorzej wypada mazda ).Nie twierdze ze jest to super wynalazek ale przy przestrzeganiu paru prostych zasad można znacznie przedłużyc jego żywotność (olej z blatu229.51 ,nie przerywać wypalania)Więc jeśli jest sprawny to po co go usuwać.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesGLC 200

143 820

2020r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System