Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkp1

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 20


Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 14:11
Temat postu:

podskakuje napinacz paska wielorowkowego


witam! zapalam auto [180cdi] i po paru sekundach silnik ma odglos dudnienia i wpada w wieksze wibracje,po dodaniu gazu w okolice 1200obr. praca silnika sie wyrownuje,ale po powrocie do ok 800obr znow to samo, wjechalem na kanal bo myslalem ze moze gdzies tlumik przy nizszych obrotach wpada w wieksze wibracje i o cos stuka, ale nie TO napinacz podskakuje w gore i w dol,dodaje gazu i sie wyrownuje, CZy moze ktos mial taki przypadek albo sie na tym zna to prosze o podpowiedzi i z gory dziekuje za kazda rade ! powiem jeszcze ze auto jest w automacie i manewrowanie na parkingu jest mocno denerwujace bo odbywa sie bez dodawania gazu, pozdrawiam i czekam na podpowiedzi,
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 14:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


prawdopodobnie sprzegiełko na alternatorze
_________________
Tylko Ameryka i duża pojemność
Powrót do góry
mkp1

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 20


Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 19:27
Temat postu:

podskakujacy napinacz paska wielorowkowego


krzysieksek napisał:
prawdopodobnie sprzegiełko na alternatorze



zamienilem alternator wraz ze sprzegielkiem [bo mialem drugi taki sam] jest troche lepiej bo mniej podskakuje ale w dalszym ciagu to nie jest jak powinno byc,silnik ma takie twarde drzenie,dodam ze tylko na wolnych obrotach,co jeszcze ma wplyw na przenoszenie takich drgan.
Powrót do góry
mkp1

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 20


Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 12:43
Temat postu:

Re: podskakuje napinacz paska wielorowkowego


mkp1 napisał:
witam! zapalam auto [180cdi] i po paru sekundach silnik ma odglos dudnienia i wpada w wieksze wibracje,po dodaniu gazu w okolice 1200obr. praca silnika sie wyrownuje,ale po powrocie do ok 800obr znow to samo, wjechalem na kanal bo myslalem ze moze gdzies tlumik przy nizszych obrotach wpada w wieksze wibracje i o cos stuka, ale nie TO napinacz podskakuje w gore i w dol,dodaje gazu i sie wyrownuje, CZy moze ktos mial taki przypadek albo sie na tym zna to prosze o podpowiedzi i z gory dziekuje za kazda rade ! powiem jeszcze ze auto jest w automacie i manewrowanie na parkingu jest mocno denerwujace bo odbywa sie bez dodawania gazu, pozdrawiam i czekam na podpowiedzi,



witam! przyczyna drgan napinacza okazala sie sprezarka klimy [prawdopodobnie sprzeglo] ale wymienilem cala i po problemie,dzieki za podpowiedzi i mam OGOLNA PROSBE zeby po rozwiazaniu problemow z wlasnymi usterkami opisywac do konca ich rozwizania,bo inaczej forum traci swoj sens.
Powrót do góry
ardox

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Podlaski
Posiadane auto: Mercedes W-245 B-200 '2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


Witam, ja w swojej B-200 mam podobny problem wibrowania paska wielorowkowego na zimnym silniku (bardziej w zimę mniej w lato). Po oględzinach nie znalazłem 100% usterki. Zmieniłem koło pasowe ze sprzęgłem alternatora i nic się nie zmieniło. Doszedłem do wniosku, że taki urok tego silnika. Jak ktoś miał podobny problem i sobie poradził proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ardox

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Podlaski
Posiadane auto: Mercedes W-245 B-200 '2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


Kolega wyżej sugeruje sprzęgło sprężarki. Hm... moja sprężarka nie posiada sprzęgła elektromagnetycznego. Załączanie klimy odbywa się poprzez zawór gazowy a sprężarka pracuje non stop.
Powrót do góry
yourek

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodygowice/śląskie
Posiadane auto: opel astra H 2004, 1,6 twinport, Mercedes B180, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 21:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


Ja mam podobny problem. Odpalam autko i jest ok. jak tylko włączę wentylator obojętne na który bieg to zaczyna silnik falować i jest taki spadek napięcia, że aż światła mi przygasają w rytm falujących obrotów. dzieje się tak przez około 40 minut jazdy. dodam że autko ma klimatronik jednak mam problem ze sprężarką bo gdzieś ulatnia się gaz i aktualnie mam pusto. wyłączam manualnie klime ale nie zmienia to nic. proszę o pomoc bo nie chciał bym czegoś poważniej uszkodzić.
Powrót do góry
ardox

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Podlaski
Posiadane auto: Mercedes W-245 B-200 '2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 13:04
Temat postu:

c.d.


Jak masz sprężarkę klimy bez sprzęgła na kole czyli sterowaną zaworem to nie mażna jeździć bez gazu w układzie bo zatrzesz sprężarkę na 100 %.
Powrót do góry
exfireman

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: B200,gsxr600
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 09:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


Mam podobny problem,podczas wymiany swiec zarowych serwis stwierdzil koniecznosc wymiany napinacza i sprzegielka na kole pasowym sprezarki klimy wraz z paskiem wielorowkowym.Obliczono koszt naprawy na kwote 2300,a sprzegielko po regeneracji.Postanowilem wymienic napinacz i pasek poniewaz z historii serwisowej widnieje wymiana sprezaki w grudniu 2008 r w Francji.Te robote zrobi ,,Pan Tadek"(stawka za roboczogodzine niewspolmierna do serwisowej).Jesli zabieg nie zlikwiduje dalej tego turkotania to pojade do serwisu na wymiane sprzegielka kola sprezarki klimy.
Mam tez klopot z centralnymi tzw ,,szycie" nie moge znalesc mechanika ktory chcialby to zrobic.Natomiast w serisie zasugerowano mi ze pierwsze b klasy mialy za twarde i za dlugie mieszki oslaniające wodzik zamka.
Cos w tym musi byc!!!mechanik przeglądając zamki nie zalozyl w tylnych dzrzwiach tego mieszka,problem znikl,zamek nie szyl,ale za to klekotal na kazdej nierownosci,zpo zamontowaniu mieszka problem szycia natychmiast powrocil.Mysle ze warto to sprawdzic.
_________________
ŻYCIE JEST PO TO BY ZAP.......Ć NA MOTO!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System