Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mkp1

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 20


Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 14:11
Temat postu:

podskakuje napinacz paska wielorowkowego


witam! zapalam auto [180cdi] i po paru sekundach silnik ma odglos dudnienia i wpada w wieksze wibracje,po dodaniu gazu w okolice 1200obr. praca silnika sie wyrownuje,ale po powrocie do ok 800obr znow to samo, wjechalem na kanal bo myslalem ze moze gdzies tlumik przy nizszych obrotach wpada w wieksze wibracje i o cos stuka, ale nie TO napinacz podskakuje w gore i w dol,dodaje gazu i sie wyrownuje, CZy moze ktos mial taki przypadek albo sie na tym zna to prosze o podpowiedzi i z gory dziekuje za kazda rade ! powiem jeszcze ze auto jest w automacie i manewrowanie na parkingu jest mocno denerwujace bo odbywa sie bez dodawania gazu, pozdrawiam i czekam na podpowiedzi,
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 14:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


prawdopodobnie sprzegiełko na alternatorze
_________________
Tylko Ameryka i duża pojemność
Powrót do góry
mkp1

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 20


Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 19:27
Temat postu:

podskakujacy napinacz paska wielorowkowego


krzysieksek napisał:
prawdopodobnie sprzegiełko na alternatorze



zamienilem alternator wraz ze sprzegielkiem [bo mialem drugi taki sam] jest troche lepiej bo mniej podskakuje ale w dalszym ciagu to nie jest jak powinno byc,silnik ma takie twarde drzenie,dodam ze tylko na wolnych obrotach,co jeszcze ma wplyw na przenoszenie takich drgan.
Powrót do góry
mkp1

Debiutant



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 20


Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 12:43
Temat postu:

Re: podskakuje napinacz paska wielorowkowego


mkp1 napisał:
witam! zapalam auto [180cdi] i po paru sekundach silnik ma odglos dudnienia i wpada w wieksze wibracje,po dodaniu gazu w okolice 1200obr. praca silnika sie wyrownuje,ale po powrocie do ok 800obr znow to samo, wjechalem na kanal bo myslalem ze moze gdzies tlumik przy nizszych obrotach wpada w wieksze wibracje i o cos stuka, ale nie TO napinacz podskakuje w gore i w dol,dodaje gazu i sie wyrownuje, CZy moze ktos mial taki przypadek albo sie na tym zna to prosze o podpowiedzi i z gory dziekuje za kazda rade ! powiem jeszcze ze auto jest w automacie i manewrowanie na parkingu jest mocno denerwujace bo odbywa sie bez dodawania gazu, pozdrawiam i czekam na podpowiedzi,



witam! przyczyna drgan napinacza okazala sie sprezarka klimy [prawdopodobnie sprzeglo] ale wymienilem cala i po problemie,dzieki za podpowiedzi i mam OGOLNA PROSBE zeby po rozwiazaniu problemow z wlasnymi usterkami opisywac do konca ich rozwizania,bo inaczej forum traci swoj sens.
Powrót do góry
ardox

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Podlaski
Posiadane auto: Mercedes W-245 B-200 '2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


Witam, ja w swojej B-200 mam podobny problem wibrowania paska wielorowkowego na zimnym silniku (bardziej w zimę mniej w lato). Po oględzinach nie znalazłem 100% usterki. Zmieniłem koło pasowe ze sprzęgłem alternatora i nic się nie zmieniło. Doszedłem do wniosku, że taki urok tego silnika. Jak ktoś miał podobny problem i sobie poradził proszę o podpowiedź.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ardox

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Podlaski
Posiadane auto: Mercedes W-245 B-200 '2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 11:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


Kolega wyżej sugeruje sprzęgło sprężarki. Hm... moja sprężarka nie posiada sprzęgła elektromagnetycznego. Załączanie klimy odbywa się poprzez zawór gazowy a sprężarka pracuje non stop.
Powrót do góry
yourek

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodygowice/śląskie
Posiadane auto: opel astra H 2004, 1,6 twinport, Mercedes B180, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 21:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


Ja mam podobny problem. Odpalam autko i jest ok. jak tylko włączę wentylator obojętne na który bieg to zaczyna silnik falować i jest taki spadek napięcia, że aż światła mi przygasają w rytm falujących obrotów. dzieje się tak przez około 40 minut jazdy. dodam że autko ma klimatronik jednak mam problem ze sprężarką bo gdzieś ulatnia się gaz i aktualnie mam pusto. wyłączam manualnie klime ale nie zmienia to nic. proszę o pomoc bo nie chciał bym czegoś poważniej uszkodzić.
Powrót do góry
ardox

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sokołów Podlaski
Posiadane auto: Mercedes W-245 B-200 '2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 13:04
Temat postu:

c.d.


Jak masz sprężarkę klimy bez sprzęgła na kole czyli sterowaną zaworem to nie mażna jeździć bez gazu w układzie bo zatrzesz sprężarkę na 100 %.
Powrót do góry
exfireman

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: B200,gsxr600
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 09:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) podskakuje napinacz paska wielorowkowego


Mam podobny problem,podczas wymiany swiec zarowych serwis stwierdzil koniecznosc wymiany napinacza i sprzegielka na kole pasowym sprezarki klimy wraz z paskiem wielorowkowym.Obliczono koszt naprawy na kwote 2300,a sprzegielko po regeneracji.Postanowilem wymienic napinacz i pasek poniewaz z historii serwisowej widnieje wymiana sprezaki w grudniu 2008 r w Francji.Te robote zrobi ,,Pan Tadek"(stawka za roboczogodzine niewspolmierna do serwisowej).Jesli zabieg nie zlikwiduje dalej tego turkotania to pojade do serwisu na wymiane sprzegielka kola sprezarki klimy.
Mam tez klopot z centralnymi tzw ,,szycie" nie moge znalesc mechanika ktory chcialby to zrobic.Natomiast w serisie zasugerowano mi ze pierwsze b klasy mialy za twarde i za dlugie mieszki oslaniające wodzik zamka.
Cos w tym musi byc!!!mechanik przeglądając zamki nie zalozyl w tylnych dzrzwiach tego mieszka,problem znikl,zamek nie szyl,ale za to klekotal na kazdej nierownosci,zpo zamontowaniu mieszka problem szycia natychmiast powrocil.Mysle ze warto to sprawdzic.
_________________
ŻYCIE JEST PO TO BY ZAP.......Ć NA MOTO!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

143 820

2020r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

38 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System