Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Regulacja ręcznego hamulca.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meikyo

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/ Grójec
Posiadane auto: W168 1,7 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 21:54
Temat postu:

Regulacja ręcznego hamulca.


Może mógłby i ktoś podpowiedzieć w jaki sposób wyregulować ręczny hamulec?

Zakładam, że regulacji wymaga linka, ponieważ po zaciągnięciu na 5 ząbek zaczyna trzymać, niestety marnie. Przy problemach z samoregulatorami raczej nic nie dałoby się z ręcznego wycisnąć.
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 01:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Regulacja ręcznego hamulca.


Witam A klasa ma samoregulator na lince podciągasz tylko w momęcie jak jest duży luz a na szczenkach podciąga się jak wysoko bierze ja bym zaczoł od zdemontowania bębnów i sprawdził stan szczęk i czy niesą zapieczone samoregulatory. Pozdrawiam
Powrót do góry
Meikyo

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/ Grójec
Posiadane auto: W168 1,7 CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 15:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Regulacja ręcznego hamulca.


Może jakieś zdjęcia lub instrukcja? Byłoby miło, bo w A-klasie nic do tej pory niemal nie robiłem, a biorąc pod uwagę skłonność do komplikowania jej budowy boję się jakichś pułapek. Wink

Lanos to był jednak prosty wózek. Confused
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 21:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Regulacja ręcznego hamulca.


Witam niema komplikacji tylko przyjrzyj się jak jest złożone albo zrub zdjęcie ale to tylko chodzi o szczęki żeby się tam dostać to zdejmujesz koło zasilepke na bębnie od siruby centralnej i ją odkręcasz w lewo tam są prawe gwinty i jak nie zejdzie delikatnie to niestety musisz młotkiem to zbić bo to musi zejśc z piastą i wtedy masz wszystko na widoczne i sobie sprawdzi czy pracuje trybik gdzie będzie w jedną strone blokowała blaszka wygięta po nacisinieciu delikatnie hamulca ten trybik powinien się sam odkrącać i sprawdzi jakie masz grube szczęki, tylko nie rozbieraj szczęk z obydwóch stron odrazu tylko jak zdemontujesz jedne to żebys miał podgląd na drugich. Pozdrawiam
Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 15:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Regulacja ręcznego hamulca.


Się podłaczę aby nie zakładać nowego tematu. W Moim A150 są z tyłu tarcze. hamowanie generalnie odbywa się ok jednak reczny łapie dopiero po bardzo mocnym zaciągnięciu dźwigni. Czy da sie to jakoś podregulować? Klocki i tarcze nie wygladaja najgorzej, ich grubość jest jeszcze w normie. Ma ktos jakiś schemat hamulca recznego wraz z opisem regulacji itp? Dzięki z góry.

EDIT:
Czy ja dobrze zrozumiałem (przy okazji lektury takich tam różnych, dotyczacych tylnych hamulców w Mercedesach), że na tylnej osi są zarówno klocki (hamulec zasadniczy) i szczęki (hamulec awaryjny/ręczny)?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 15:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Lis 2011, 09:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Regulacja ręcznego hamulca.


Jednak tarczo-bębny. To był mój pierwszy raz z Mercedesem ale dałem radę na razie w połowie bo po za późno zacząłem. Zdziwiłem sie jedynie stanem okładzin i bębna, i w ogóle wygladem wewnątrz (rdza, sprężyny jakby miały się zaraz połamać - generalnie syf). Poprzedni właściciel chyba jeździł na ręcznym Shocked całość sprawiała wrażenie mocno zużytej (przebieg 157 kkm udokumentowany fakturami) a może to kwestia specyfiki tarczobębnów gdzie do bębna dostaje sie syf z klocków Idea Question . Zdziwiło mnie to o tyle, że tydzień wcześniej zagladałem do bębnów w swoim Civicu'04 (mam go od nowości, 130kkm) gdzie ręczny i zasadniczy są w jednym a tam wnętrze bębna wyglądało (żeby nie przesadzić) prawie jak nowe (hamulce tylne działają na 100%). Dzisiaj dokończę szczeki w Mercku więc może uda mi się zrobić fotki.
Mam jednak pytanie - jak reguluje się dźwignię ręcznego? Czy jest tam jakiś samoregulator? Znalazłem przy tylnej belce miejsce łączenia dwóch linek biegnących od bębnów i linki od dźwigni (też mocno obrdzewiałe więc polałem najpierw odrdzewiaczem a potem smarem silikonowym). Dźwignia w aucie wyraźnie łapie już niżej i zdecydowanie mocniej na koło z wymienionymi szczękami jednak obawiam się że jak wymienię w drugim to wajcha będzie łapała na max już na pierwszym ząbku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy


MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System