Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qnik

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN / WARSZAWA
Posiadane auto: VITO 109 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Cze 2010, 12:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Ten sygnał i wycieraczki podpowiadają mi ze to może być jakiś słaby styk na masie. Miałem przypadek w innym samochodzie że wszystko wariowało z powodu urwanego zacisku masy.
Powrót do góry
ruki

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: VITO 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 13:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


przewaznie jak postoi dobe to wyskakuje error na tablicy nie odpala trąbi i chodzą wycieraczki można zwariować normalnie:)
Powrót do góry
szalas07

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Northampton
Posiadane auto: Vito 111 cdi 2004, 109 cdi 2005 oraz 111cdi dualiner 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam wszystkich, to mój pierwszy post , mieliśmy podobne problemy z naszym 111cdi, przepalał bezpiecznik standardowy , wymieniono rozrusznik i było ok a do tego czasu używałem o wiele mocniejszego bezpiecznika własnej roboty Smile, ciekawostką jest to że owy nowy rozrusznik padł po pół roku i podobne problemy ponownie wystąpiły, na gwarancji wymieniono ponownie rozrusznik a do tego czasu pomagało poruszanie pewnej rurki, plastikowej owijki prawdopodobnie od kabli średnicy ok 1cm, znajdującej się zaraz ponad rozrusznikiem, do tego potrzebne są dwie osoby jedna porusza a druga odpala, może to wam się przyda , pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 08:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


szalas07 napisał:
przepalał bezpiecznik standardowy , wymieniono rozrusznik i było ok

Usterka obwodu tzw. "cewki samopodtrzymującej" wyłącznika elektromagnetycznego na rozruszniku to akurat częsta przypadłość Vito 639 (podobnie zresztą jak Sprintera z tego okresu)


Ostatnio zmieniony przez Gerri dnia Nie 06 Wrz 2020, 13:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kostenes

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sty 2014, 13:36
Temat postu:

Re: Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Miałem ten sam problem co Leny009. Trzeci z kolei elektromechanik (tym razem specjalizujący się w mercedesie) zdiagnozował poprawnie problem - uszkodzony sterownik silnika (ECU).
Dowód na to był następujący. Na zimno auto nie odpalało (nie kręcił rozrusznik). Po wyjęciu sterownika i podgrzaniu go na ciepłym grzejniku, przez dosłownie pięć minut, auto odpaliło natychmiast.
Znalazłem firmę, która posiadała pasujący sterownik i po wymianie nie mam już żadnych problemów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Sty 2014, 13:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adzam

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): D.G.
Posiadane auto: Vito 639 115 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Mar 2014, 13:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Gerri napisał:
Cytat:
Zwarcie międzyzwojowe cewki wyłącznika elektromagnetycznego na rozruszniku to akurat częsta przypadłość Vito 639 (podobnie zresztą jak Sprintera z tego okresu)

Właśnie dwa dni temu przechodziłem wymianę rozrusznika, powód zawieszanie się( cyk, cyk, i za którymś razem zakrecił ), przekaźnik oraz bezpiecznik sprawny nawet przy zawieszaniu się, z tą wymianą czekałem aż rozrusznik padnie, i padł Laughing , doprowadził tym nawet że akumulator rozładował się Sad wymiana była na parkingu lewarek i parę kluczy Mr. Green
Powrót do góry
jarkoMR

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): zd-wola woj łódzkie
Posiadane auto: VITO 639. 2004r 109 cdi .A klasa 1,7cdi 1998r
Piwa: 0/7
Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 21:49
Temat postu:

Awaria stacyjki


danekvito napisał:
Hej,
cały czas problem mnie nie opuszcza,są mrozy a ja co ranek 0,5h z farelką grzeje mietka od środka aby ten ów "merc" odpalił.sił juz nie mam a na jazdy po elektrykach nie mam juz cierpliwosci.ogólnie zacz biorac nic nikt nie wie....
czy ten spalony sterownik daje jakieś inne znaki o swoim defekcie? bo u mnie zadna czerwona kontrolka nie zapala sie...Sad
po kilku wizytach w ASO "merc" ekipy mechaników twierdzą ze to chyba stacyjka której wymiana jest bardzo kosztowna (kilka tys.) i są male próby naciągniecia mnie na wymianę. po takiej zimie jusz czasami sie zastanawiam czy czasem nie poddac sie ale jak to bedzie zły traf...?
..pomocy...Smile

Miałem identyczny problem w swoim vito 639 2004 2,2cdi.wymiana procesorów ,kodowanie ,kost naprawy 800zł.
tydzień bez auta ale działa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System