Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qnik

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN / WARSZAWA
Posiadane auto: VITO 109 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Cze 2010, 12:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Ten sygnał i wycieraczki podpowiadają mi ze to może być jakiś słaby styk na masie. Miałem przypadek w innym samochodzie że wszystko wariowało z powodu urwanego zacisku masy.
Powrót do góry
ruki

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: VITO 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 13:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


przewaznie jak postoi dobe to wyskakuje error na tablicy nie odpala trąbi i chodzą wycieraczki można zwariować normalnie:)
Powrót do góry
szalas07

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Northampton
Posiadane auto: Vito 111 cdi 2004, 109 cdi 2005 oraz 111cdi dualiner 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam wszystkich, to mój pierwszy post , mieliśmy podobne problemy z naszym 111cdi, przepalał bezpiecznik standardowy , wymieniono rozrusznik i było ok a do tego czasu używałem o wiele mocniejszego bezpiecznika własnej roboty Smile, ciekawostką jest to że owy nowy rozrusznik padł po pół roku i podobne problemy ponownie wystąpiły, na gwarancji wymieniono ponownie rozrusznik a do tego czasu pomagało poruszanie pewnej rurki, plastikowej owijki prawdopodobnie od kabli średnicy ok 1cm, znajdującej się zaraz ponad rozrusznikiem, do tego potrzebne są dwie osoby jedna porusza a druga odpala, może to wam się przyda , pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 08:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


szalas07 napisał:
przepalał bezpiecznik standardowy , wymieniono rozrusznik i było ok

Usterka obwodu tzw. "cewki samopodtrzymującej" wyłącznika elektromagnetycznego na rozruszniku to akurat częsta przypadłość Vito 639 (podobnie zresztą jak Sprintera z tego okresu)


Ostatnio zmieniony przez Gerri dnia Nie 06 Wrz 2020, 13:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kostenes

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Sty 2014, 13:36
Temat postu:

Re: Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Miałem ten sam problem co Leny009. Trzeci z kolei elektromechanik (tym razem specjalizujący się w mercedesie) zdiagnozował poprawnie problem - uszkodzony sterownik silnika (ECU).
Dowód na to był następujący. Na zimno auto nie odpalało (nie kręcił rozrusznik). Po wyjęciu sterownika i podgrzaniu go na ciepłym grzejniku, przez dosłownie pięć minut, auto odpaliło natychmiast.
Znalazłem firmę, która posiadała pasujący sterownik i po wymianie nie mam już żadnych problemów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Sty 2014, 13:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adzam

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): D.G.
Posiadane auto: Vito 639 115 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Mar 2014, 13:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Gerri napisał:
Cytat:
Zwarcie międzyzwojowe cewki wyłącznika elektromagnetycznego na rozruszniku to akurat częsta przypadłość Vito 639 (podobnie zresztą jak Sprintera z tego okresu)

Właśnie dwa dni temu przechodziłem wymianę rozrusznika, powód zawieszanie się( cyk, cyk, i za którymś razem zakrecił ), przekaźnik oraz bezpiecznik sprawny nawet przy zawieszaniu się, z tą wymianą czekałem aż rozrusznik padnie, i padł Laughing , doprowadził tym nawet że akumulator rozładował się Sad wymiana była na parkingu lewarek i parę kluczy Mr. Green
Powrót do góry
jarkoMR

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): zd-wola woj łódzkie
Posiadane auto: VITO 639. 2004r 109 cdi .A klasa 1,7cdi 1998r
Piwa: 0/7
Wysłany: Czw 11 Gru 2014, 21:49
Temat postu:

Awaria stacyjki


danekvito napisał:
Hej,
cały czas problem mnie nie opuszcza,są mrozy a ja co ranek 0,5h z farelką grzeje mietka od środka aby ten ów "merc" odpalił.sił juz nie mam a na jazdy po elektrykach nie mam juz cierpliwosci.ogólnie zacz biorac nic nikt nie wie....
czy ten spalony sterownik daje jakieś inne znaki o swoim defekcie? bo u mnie zadna czerwona kontrolka nie zapala sie...Sad
po kilku wizytach w ASO "merc" ekipy mechaników twierdzą ze to chyba stacyjka której wymiana jest bardzo kosztowna (kilka tys.) i są male próby naciągniecia mnie na wymianę. po takiej zimie jusz czasami sie zastanawiam czy czasem nie poddac sie ale jak to bedzie zły traf...?
..pomocy...Smile

Miałem identyczny problem w swoim vito 639 2004 2,2cdi.wymiana procesorów ,kodowanie ,kost naprawy 800zł.
tydzień bez auta ale działa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System