Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 18:50
Temat postu:

Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


Witam.
Mercedes A 2000r. benzyna. Wczoraj zgasiłem auto ale już nie udało mi się go ponownie uruchomić. Objawy:
Brak jakiej kolwiek reakcji rozrusznika (po przekręceniu stacyjki sa wszystkie zasilania i wyjście na rozrusznik. Ponadto rozrusznik na krótko kręci)
Nie słychać pompki paliwa (na krótko chodzi)
Jak narazie podejrzewam imobilajzer.
A i jeszcze jedno po przekręceniu kluczyka pojawiają się wszystkie kontrolki ale żadna nie gaśnie wydaje mi się że przynajmniej niektótre powinny zgasąć (airbeg, abs itp.) I czy kontrolka od immobilazera po zapłonie po pewnym czasie też powinna zgasnąć czy dopiero po uruchomieniu silnika.
Wszystkie bezpieczniki i przekazniki sprawne. Akumulator nowy.
Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


zastanawiam się obecnie nad podobną sytuacją ale w modelu Clk, tyle że mi wcześniej padł akumulator i odpalam od innego auta ale objawy identyczne...
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 22:38
Temat postu:

Re: Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


schocker napisał:
Witam.
.... Objawy:
Brak jakiej kolwiek reakcji rozrusznika (po przekręceniu stacyjki sa wszystkie zasilania i wyjście na rozrusznik. Ponadto rozrusznik na krótko kręci)
Nie słychać pompki paliwa (na krótko chodzi)
Jak narazie podejrzewam imobilajzer.
A i jeszcze jedno po przekręceniu kluczyka pojawiają się wszystkie kontrolki ale żadna nie gaśnie wydaje mi się że przynajmniej niektótre powinny zgasąć (airbeg, abs itp.) I czy kontrolka od immobilazera po Akumulator nowy.

Witam.
Dziwnie to wszystko piszesz... jedno przeczy drugiemu ... brak jakiekolwiek reakcji ale na krótko kreci..... nie słychać pompki paliwa , na krótko chodzi..... Nowy akumulator ale może rozładowany? .... przecięż od tego trzeba zacząć lokalizację uszkodzenia.
Sprawdź naładowanie akumulatora.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
DamianS899

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes A190 Avantgarde , Mercedes B180 CDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 23:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


Witam
W moim A190 00r były te same objawy , zobacz czy pali na "popych". u mnie palił tylko w ten sposób wymieniłem rozrusznik i po problemie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 23:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


skoro akumulator jest nowy to może w tym tkwi przyczyna? u mnie akumulator wcześniej całkiem się rozładował teraz trochę sprawdzaliśmy i w ogóle rozrusznik nie pobiera prądu, możliwe że ktoś zamontował np blokadę rozrusznika na przycisk, była ona wyłączona, a po zaniku napięcia się uaktywniła...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 23:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 23:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


Fiat 126 jeżeli chodzi o akumulator to jest nowy sprawdzony pare godzin temu więc nie jest możliwe jego uszkodzenie.
Culmen na krótko oznacza zapodanie bezpośrednio napięcia na rozrusznik i pompkę a pozatym gdzie doczytałeś się w moim poście że "akumulator dobry ale może rozładowany" napisałem tylko że akumulator nowy?
DamianS899 na popych nie zapali ponieważ nawet jeżeli zewrę na krótko rozrusznik to samochód kręci jak wariat a nie chce odpalić
Jak napisałem wcześniej samochód zachowuję się jak po odcięciu imobilaizera czyli po przekręceniu kluczyka cisza i nie dchodzą napięcia do poszczególnych elementów (rozrusznik, pompka itp.)
Zastanawiają mnie jescze te zegary. Dlaczego nie gasną te kontrolki które moim zdaniem powinny zgasnąć po pewnym czsie(ABS, AIR BAG itp. Czy w liczniku jest imobilajzer.
A i jeszcze jedna rzecz po włączeniu zapłonu cały czas chodzą wentylatory od chłodnicy może to nie związane z usterką ale objaw występuje.
Chciałbym się dowiedzieć jak powinna zachowywać się kontrolka od imobilaizera po włączeniu zapłonu czy powinna się zapalić i po pewnym czsie zgasnąć czy gaśnie dopiero po zapaleniu auta. Może ktoś wie jak można sprawdzić czy to jednak immo odcina samochód bo jak na razie nie mam możliwości podczepić auto pod kabelek.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 10:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


schocker napisał:

A i jeszcze jedna rzecz po włączeniu zapłonu cały czas chodzą wentylatory od chłodnicy może to nie związane z usterką ale objaw występuje.

Jest to jak najbardziej związane z usterką. Samochód nie ma w instalacji CAN któregoś z sygnałów świadczących o prawidłowej pracy silnika i dla zabezpieczenia załącza wentylatory. Przykładowo jak zdejmiesz kabelek z czujnika temperatury silnika to sterownik nie wie, jaką silnik ma temperaturę i dla pewności załącza wentylator - gdyż lepiej jak silnik jest niedogrzany niż przegrzany. To tylko taki specyficzny przykład - bo podobny objaw wystąpi również w sytuacji gdy jest założone jakieś odcięcie lub alarm który odłącza zasilanie całego sterownika (np. silnika), może to być również wina jakiegoś bezpiecznika na zasilaniu elektroniki

schocker napisał:
Chciałbym się dowiedzieć jak powinna zachowywać się kontrolka od imobilaizera po włączeniu zapłonu czy powinna się zapalić i po pewnym czsie zgasnąć czy gaśnie dopiero po zapaleniu auta.

A co Ty uważasz za kontrolkę immobilizera - bo jakoś sobie nie przypominam? Shocked
W modelu 168 jeżeli immobilizer zablokuje możliwość uruchomienia silnika to na wyświetlaczu kilometrów pojawia się napis "Start error" po włączeniu zapłonu.
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 10:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


Masz rację coś mi się nie podobało z tą kontrolką cały czas byłem przekonany że to jest ten pomarańczowy trójkąt ale się myliłem. Dopiero wczoraj doczytałem tak jak piszesz że przy blokadzie imobilaizera wyskakuje napis "start error". Czyli jeżeli u mnie nie pojawia się ten komunikat na wyświetlaczu to blokada imobilaizera raczej odpada. Chyba że istnieje taka możliwość że napis się nie wyświetla a imobilaizer blokuje, chociaż nie sądze.
Trochę wykończyły mi się możliwości sprawdzania co mogło paść ale jeszcze dzsiaj zapodam na krótko pompkę i rozrusznik i zobaczę czy wtedy zapali. A co sądzicie o tych kontrolkach jak one powinny się zachowywać po zapłonie (nie po uruchomieniu silnika). Czy niekture z nich nie powinny gasnąć?.
W sprawie tych wentylatorów. przeszukałem prawie wszystkie wiązki wraz z przekaznikami oraz bezpiecznikami. Auto wyglądało jak by je ktoś rozerwał na części Laughing więc zasilania chyba są w porządku.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 15:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


Istnieje taka możliwość, gdy do kompa nie dochodzi sygnał o rozruchu, lub gdzy z niego nie wychodzi to wtedy nic nie napisze a auto nie bedzie palić.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


Właśnie powracam z garażu i niestety prawdopodobnie padł komputer. Na wtykach są wszystkie zasilania i masy niestety nie ma z niego wyjść na poszczególne podzespoły silnika (pompka paliwa, rozrusznik, itp) po zapodaniu mas lub zasilania na poszczególne piny złącza wszystkie elementy się odzywają. I teraz mnie ciekawi czy zamiana kompa rozwiąże sprawę chociaż tak sobie myślę że jak znając życie to i tak nowego trzeba będzie programować z innymi podzepołami czyli ogólnie mówiąc trochę będzie balało finansowo Sad
Powrót do góry
papciak

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańak
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 2007 2.0HDI MCP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2014, 18:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Rozrusznik nie kręci i nie słychać pompki paliwa


Kolego, i co w końcu wyszło? Mam bardzo podobny problem...i szukam rozwiązania

z góry dziękuje za odpowiedz!

Wesołych Świąt
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System